Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Švenčionėliuose – tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas“ kovinės technikos paroda

2018-11-08
image

„Žmonės Švenčionėliuose labai malonūs ir itin draugiški, buvo labai įdomu pabendrauti ir parodyti savo turimą techniką", - sakė seržantas majoras Vinčenzo Galaso, Italijos kariuomenės atstovas pratybose, dalyvaujantis su 7-ojo Italijos kariuomenės pulko kuopa.


Šiandien Švenčionėlių gyventojai turėjo galimybę pamatyti karinę techniką, dalyvaujančią tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas". Jau savotiška kasdienybe gyventojams tapę Lietuvos kariuomenės šarvuočiai „M113" ar Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard II" bei pėstininkų kovos mašinos „Marder", bet proga pamatyti Italijos kariuomenės pėstininkų kovos mašinas „VBM Freccia", Kanados kariuomenės žvalgybos mašinas „Coyote", ar Estijos kariuomenės bandomuosius vikšrinius transporterius pasitaiko ne taip jau dažnai. 


„Labai įdomu ir smagu. Esu sužavėta", - sakė švenčionėliškietė Laima, kuri parodoje buvo bene aktyviausia lankytoja, noriai besidomėjusi eksponatais bei bendravusi su kariais.
„Puiki atmosfera. Labai gerai, kad žmonės gali pamatyti, kaip atrodo karių naudojama ginkluotė ir technika", - sakė grandinis Natanas Smitas iš Kanados kariuomenės.


Iš viso pratybose „Geležinis vilkas" dalyvauja apie 3 tūkst. karių iš šešiolikos šalių. Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Liuksemburgo karių, pratybose taip pat dalyvauja Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, Kanados, Lenkijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Ukrainos ir JAV kariai. 


Pratybos „Geležinis Vilkas" yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas" pavaldžių Lietuvos  batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas. 

 

Vyr. eil. Ievos Dzevaltauskaitės-Kartanienės ir j. eil. Valentino Savicki nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media