Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo laivas dalyvauja tarptautiniuose kariniuose mokymuose Baltijos jūroje

2010-05-20
image

Gegužės  17–21 d.  Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivas M52 „Sūduvis“, vadovaujamas kapitono leitenanto Karolio Lileikio, dalyvauja Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vykstančiuose kariniuose mokymuose „Baltic Fortress 2010“ („Baltijos Tvirtovė 2010“).

 

Šių mokymų tikslas – įvertinti tarptautinius Baltijos šalių jaunesniųjų štabo karininkų kursus baigiančių klausytojų pasirengimą. Rygoje organizuojamuose penkių mėnesių trukmės kursuose kartu su Latvijos ir Estijos karininkais šiuo metu studijuoja du Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai.

 

Kursų dalyvių pasirengimas vertinamas realių karinių mokymų aplinkoje – mokymus „Baltic Fortress“ organizuoja ir jiems vadovauja patys kursų klausytojai, jų veiksmus stebi ir vertina Baltijos eskadros štabo atstovai. Stebėtojai vertina, kaip jaunesnieji štabo karininkai, reaguodami į karinio konflikto scenarijaus įvykių eigą ir analizuodami terorizmo grėsmes, planuoja ir vykdo karinę operaciją jūroje. Mokymai atliekami pagal NATO doktrinas ir procedūras.

Šių metų mokymuose dalyvauja penki Baltijos eskadros (BALTRON) bei papildomai mokymams priskirti Lietuvos ir Latvijos karo laivai.

 

Pratybų metu taip pat yra tobulinami karo laivų įgulų jūriniai įgūdžiai – manevravimo, šaudymo, išminavimo, laivų konvojavimo, laivų sulaikymo jūroje, paieškos ir gelbėjimo ir pagalbos suteikimo jūroje įgūdžiai.

 

Pradėti rengti 2008 metais mokymai yra organizuojami kasmet.


Pastaba žiniasklaidai: dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininką kpt. ltn. Antaną Brencių tel. (8 46) 39 1207, mob. tel. 8 698 18196

KAM nuotr. archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media