Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Apie pratybas

Apie pratybas

Karinės pratybos „Gintarinė viltis 2011" - tai tradicinės Lietuvos kariuomenės tarptautinės pratybos, nuo 1995 metų organizuojamos skirtingose Lietuvos vietose. Šiais metais pratybos vyks Pabradės poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje birželio 13-23 dienomis. Pratybos „Gintarinė viltis 2011" yra orientuotos į atsako į krizes operacijų vykdymą, o scenarijus sukurtas atsižvelgiant į šiuo metu NATO ir Europos Sąjungos vykdomų operacijų Afganistane, Irake bei prie Somalio krantų pobūdį.
Pratybos „Gintarinė viltis" paskutinį kartą vyko 2007 metais, kuomet šalia Klaipėdos esančiame Karių poligone buvo dislokuota apie 1700 karių ir civilių iš Lietuvos ir vienuolikos užsienio šalių.
2011 metais - po keturių metų pertraukos - pratybos „Gintarinė viltis" grįžta į Lietuvą!

Pratybų tikslas

Pagrindinis 2011 metais vyksiančių pratybų tikslas - koordinuoti NATO ir kitų šalių bendrus veiksmus, vykdant tarptautines atsako į krizes operacijas. Tokioms operacijoms priskiriama politinė, karinė ir civilinė veikla, kuria siekiama išspręsti jau kilusį konfliktą, suvaldyti ar išvengti krizės ar įgyvendinti tam tikrus užsibrėžtus humanitarinius aljanso tikslus. Šių pratybų metu taip pat bus siekiama įvertinti ir tobulinti priimančios šalies paramos procedūras.

Pratybų užduotys

Tobulinti - sąveikos procedūras, supratimą apie atsako į krizes operacijų principus, priimančios šalies paramos, teikiamos atvykstančioms pajėgoms, procedūras.


Treniruoti - pajėgų perdislokavimą į operacijų rajoną, pasiruošimą atsako į krizes operacijų vykdymui ir pasirengimą dalyvavimui tarptautinėse daugianacionalinėse operacijose.


Skatinti - bendradarbiavimą, pasitikėjimą ir sąveiką tarp NATO ir NATO partnerių šalių karių.


 

Dalyviai

Pratybose „Gintarinė viltis 2011" dalyvaus apie 2200 karių ir civilių iš 9 šalių: Lietuvos, Estijos, Gruzijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos.


Planuojama, kad į Lietuvą su technika ir ekipuote atvyks apie 500 užsienio karių. Pratybų metu šios pajėgos suformuos du daugianacionalinius bataliono dydžio padalinius, kurių vienam vadovaus Lietuvos, kitam - Suomijos karininkas.


Pratybose dalyvaus padaliniai iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų: Sausumos, Karinių oro, Karinių jūrų ir Specialiųjų operacijų. Atstovus deleguos ir Viešojo saugumo tarnyba ir Lietuvos raudonojo kryžiaus organizacijos.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2011-06-10
Sprendimas: Fresh Media