Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Istorija

Istorija


1995 m. - tai metai, kuriuos galima vadinti tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis" ištakomis. Būtent 1995 m. buvo suorganizuotos pirmosios pratybos, kurios truko vos keturias dienas ir kuriose dalyvavo vos trys šalys - Lietuva, Danija ir Lenkija. Visgi šių pratybų sėkmė nulėmė tai, kad pratybos, skirtos partnerystės taikos labui, buvo organizuojamos ir toliau.

1996 m. - antrosios pratybos buvo „turtingesnės" tiek trukmės, tiek ir dalyvių atžvilgiu. Nuo 1996 m. šalys prie pratybų prisidėjo siųsdamos ne tik dalyvius, bet ir stebėtojus. Pirmieji jų buvo iš Estijos, Vokietijos ir Latvijos.

1997 m. - „Gintarinė viltis" įgavo naują atspalvį, kadangi šalia karinių pajėgų prisidėjo ir nevyriausybinės organizacijos - Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Po šių pratybų buvo nutarta pratybas organizuoti kas du metus.

1999 m. - šių metų pratybos padarė didelį šuolį priekį, pereidamos nuo kuopos lygio mokymų į bataliono lygmens pratybas. 1999 m. „Gintarinėje viltyje" taip pat dalyvavo LITPOLBAT - bendras lietuvių-lenkų batalionas.

2001 m. buvo surengtos didžiausios „Gintarinės vilties" pratybos. Pagal dalyvių skaičių tai buvo didžiausios Baltijos valstybėse suorganizuotos pratybos tais metais. „Gintarinėje viltyje 2001" dalyvavo 2800 karių ir civilių iš 14 šalių ir stebėtojai iš 7 valstybių.

2003 m. - paskutinės „Gintarinės vilties" pratybos prieš Lietuvai įstojant į NATO.

2005 m. - „Gintarinė viltis" atvėrė naują puslapį - Lietuva pratybas organizavo jau būdama NATO nare. Šios pratybos ypatingos ir tuo, kad jų organizavimas buvo patikėtas Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

2007 m. - „Gintarinė viltis 2007" buvo organizuojamos su tikslu suvienyti NATO pajėgas jungtiniams veiksmams įvairiose situacijose. Pratybose dalyvavo apie 1700 karių ir civilių iš 10 valstybių - Armėnijos, Kanados, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų. Baltarusija, Gruzija, Moldova, Rusija ir Ukraina prisidėjo prie pratybų atsiųsdami savo stebėtojus.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2011-06-10
Sprendimas: Fresh Media