Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Apie pratybas

Apie pratybas "Steadfast Jazz 2013" ("Tvirtas džiazas 2013")

 

Lapkričio 2 - 9 d. Latvijos ir Lenkijos teritorijoje NATO kartu su šalimis partnerėmis vykdys pratybas „Steadfast Jazz 2013" (Tvirtas Džiazas 2013). Šios pratybos užbaigs seriją dinamiškų ir daug pasirengimo reikalaujančių NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force - NRF) pratybų, kuriose buvo ruošiami bei tikrinami kariai ir vadai.

Žodžiu „Tvirtas" (angl. Steadfast) pavadinta pratybų serija yra dalis NATO pastangų, skirtų palaikyti apjungtas ir sąveikias karines pajėgas, turinčias aukštą pasirengimo lygį. Šiuo tikslu NATO buvo surengusi 17 pratybų su įvairiais kariniais elementais, išdėstytais 14-oje skirtingų šalių. Jų tikslas - įsitikinti, kad NATO greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios susidoroti su bet kokia užduotimi ir bet kurioje pasaulio vietoje.

Pratybų apimtis

Pratybose dalyvaus per 6000 dalyvių iš daugelio NATO šalių ir šalių partnerių. Apie 3000 štabo karių iš Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume (Olandija) (angl. Joint Force Command Brunssum) ir kitų vadaviečių bus įtrauktos į vadovavimo ir valdymo pratybas Adaži poligone Latvijoje ir dar keliose Aljanso vietovėse. Likusi dalyvių dalis, tarptautinių karinių pajėgų kontingentas, dalyvaus lauko ir kovinio šaudymo pratybose Dravsko Pomorsko karinėje mokymo vietovėje Lenkijoje. Oro, sausumos, jūrų ir specialiosios pajėgos dalyvaus įvairiose pratybų vietose. Po šių pratybų Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabas bus oficialiai sertifikuotas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

 

Pratybose dalyvaus apie 300 Lietuvos karių, jie bus dislokuoti skirtingose pratybų vietose Norvegijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Lietuvos karių kuopa (apie 140 karių) tarptautinio vieneto sudėtyje dalyvaus Lenkijos kariuomenės Dravsko poligone vyksiančiose lauko pratybose. Šiame poligone taip pat bus dislokuotos ir Jungtinėse bei Taktinėse oro atakos grupėse veikiantys Lietuvos kariai. Latvijoje, Adaži poligone, išsiskleisiančiame NATO Jungtinių pajėgų vadavietės štabe tarnaus 10 štabo karininkų ir civilių. 2 štabo karininkai bus dislokuoti Norvegijoje įsikūrusiame NATO Jungtiniame karybos centre. Be to, Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai užtikrins priimančiosios šalies paramą dislokuotai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietei.

 

Pratybų „Steadfast Jazz 2013" tikslas

Šių pratybų tikslas yra treniruoti ir patikrinti NATO greitojo reagavimo pajėgų, kurios yra aukšto budrumo lygio, modernios ir technologiškai toli pažengusios tarptautinės pajėgos, sudarytos iš sausumos, oro, jūrų ir Specialiųjų pajėgų, pasirengimą. NATO greitojo reagavimo pajėgos privalo būti pasirengusios atsakyti ir reaguoti į visą spektrą potencialių grėsmių, įskaitant ir aktyvius kovos veiksmus. Tam reikia kompleksiškai išbandyti turimus pajėgumus sudėtingoje, pilnoje iššūkių aplinkoje, kartu į tai įtraukiant sąveikias tarptautines pajėgas.

 

Per „Steadfast Jazz" pratybas poligonuose bus patikrinta karių, jūreivių, pilotų ir jūrų pėstininkų sąveika, o pratybose naudojamas išgalvotas scenarijus bus pilnas iššūkių ir tiems, kurie dalyvaus karinių veiksmų vadovavimo bei valdymo dalyse.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos yra labai svarbios užtikrinant karinių pajėgų iš viso Aljanso narių galimybę dirbti kartu. Tai taps dar svarbiau, kai ISAF misija Afganistane visiškai baigsis, o NATO ruošis ateities iššūkiams.

 

 

Pratybų valdymas

Visų „Steadfast Jazz 2013" pratybų koordinatorius yra Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadas generolas Hans Lothar Domröse (Hansas Lotaras Domruzas). Pratybų direktoratas valdys pratybas iš NATO Jungtinio karybos centro (Joint Warfare Center) Stavangeryje (Norvegija). Šis centras pratyboms parengė išgalvotą scenarijų. Visas rengimo procesas yra išdėstytas keliais etapais:
- Pradinė pasirengimo fazė (2013 m. pavasaris/vasara): vadai ir štabų kariai Brunsume ir kitose vadavietėse dalyvavo pradiniame pratybų rengime.
- Atsako krizei planavimo fazė (2013 m. pavasaris/vasara): vadai ir štabų kariai pradėjo visapusišką NATO operacinį planavimo procesą siekiant parengti atsaką į galimą krizę.
- Vykdymo fazė: vadai ir štabų kariai vykdo atsako į galimą krizę planą, reaguodami į išgalvoto scenarijaus legendą.

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2013-10-07
Sprendimas: Fresh Media