Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje išskleistoje NATO greitojo reagavimo pajėgų vadavietėje apsilankė NATO atstovas

2013-11-08
image

Lapkričio 8 d. NATO Jungtinės pajėgų vadavietės, įsikūrusios Brunsume (Nyderlanduose) vado pavaduotojas generolas majoras Grahamas Stacey (Graham Stacey) aplankė Lietuvoje, Pabradės poligone išskleistą NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų komponento vadavietę.

 

Iš šios vadavietės koordinuojami NATO greitojo reagavimo pajėgoms priskirtų specialiųjų operacijų karių, dalyvaujančių keliose NATO šalyse vykstančiose NATO pratybose „Tvirtas džiazas" (angl. „Steadfast Jazz"), veiksmai.

 

Su svečiu Lietuvoje susitiko Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

 

„Pagrindinis NATO pratybų „Steadfast Jazz" tikslas - parengti ir įvertinti NATO greitojo reagavimo pajėgas, kurias prireikus, Aljansas gali greitai dislokuoti į bet kurią pasaulio vietą. Pratyboms išėjus į finišo tiesiąją, galiu drąsiai teigti, kad bent jau mano komandai išgalvoto scenarijaus įvykiai sudarė puikias sąlygas pasitikrinti visas štabo darbo procedūras ir pasižiūrėti į savo pajėgas iš šalies didelių ir stiprių NATO pajėgų sudėtyje. Įdėjome daug pastangų, tad tikiu, kad įvertinimas bus geriausias," - sakė Pabradėje dislokuotos NATO pajėgų komandos vadas.

 

Lapkričio 2-9 d. Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose NATO šalyse vykstančiose NATO pratybose „Tvirtas džiazas 2013", kuriose buvo vertinamas kitąmet budėsiančio NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force, NRF) kontingento pasirengimas reaguoti į įvairias krizes. Pratybose NATO greitojo reagavimo pajėgos taip pat treniravosi vykdyti ir kolektyvinės gynybos užduotis.

 

Kompleksinėse pratybose, kurias sudarė kovos veiksmų treniruotės ir štabų mokymai, kartu su sąjungininkais dalyvavo ir apie 300 Lietuvos karių, dislokuotų Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Norvegijoje.

 

Pirmą kartą su ypatingai didelės apimties NATO pratybomis buvo sujungtos ir Baltijos šalyse kasmet rengiamos priimančiųjų šalių pratybos „Baltijos šeimininkas 2013" . Jų metu Baltijos šalių karinių ir civilinių institucijų atstovai tobulino tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su kitomis NATO institucijomis teikiant priimančiųjų šalių paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms galimos krizės atveju.

 

Pratybose „Tvirtas džiazas 2013" taip pat buvo vertinamas NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume pasirengimas kitąmet atlikti Greitojo reagavimo pajėgų operacinės vadavietės funkcijas.

 

Nuotraukoje: NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vado pavaduotojas gen. mjr. G. Stacey (viduryje) ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brg. gen. V. Tamošaitis.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media