Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ministras J. Olekas: „Lietuvos kariai pasirengę ginti šalį kartu su NATO pajėgomis“

2013-11-07
image

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Lapkričio 7 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Dravsko Pomorskie poligone Lenkijoje stebėjo pirmą kartą Baltijos regione surengtas NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybas „Steadfast Jazz 2013" (liet. „Tvirtas džiazas 2013"), kurių metu Aljanso ir šalių partnerių kariai treniruojasi reaguoti į įvairaus intensyvumo tarptautines krizes, vykdyti kolektyvinės gynybos užduotis.

 

„Kitais metais minėsime dešimtąsias Lietuvos narystės NATO metines. Šios pratybos rodo Lietuvos ir mūsų kariuomenės integraciją į stipriausią pasaulyje karinį Aljansą. Džiaugiamės, kad pirmosios tokio dydžio ir intensyvumo NATO pratybos nuo 2006 m vyksta mūsų regione. Tai rodo ir karinio Aljanso dėmesį mūsų regionui ir jo saugumo užtikrinimui, o mūsų kariai turi puikią progą veikti išvien su kitais Aljanso kariais ir įgyti daugiau patirties kartu su NATO pajėgomis užtikrinant šalies gynybą", - sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Pasak ministro, šios pratybos žymi naują etapą, kai daugiau dėmesio skiriama bendroms Aljanso pratyboms, taip pat ir kolektyvinei gynybai.

 

„Pratybose „Steadfast Jazz 2013" mūsų regione dalyvauja 28 NATO šalių narių ir trijų valstybių partnerių - Suomijos, Švedijos ir Ukrainos - kariai, tai įrodo Aljanso vieningumą ir įsipareigojimą užtikrinti kolektyvinę gynybą", - sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Ministras kartu su kitais Lietuvos ir užsienio valstybių, NATO aukštais pareigūnais Dravsko Pomorskie poligone stebėjo NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybas, kurių metu apie trys tūkst. NATO šalių ir partnerių šalių karių tarptautinio karinio kontingento sudėtyje dalyvauja lauko ir kovinio šaudymo pratybose.

 

Lapkričio 2-9 d. Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių NATO pratybų „Steadfast Jazz 2013" metu yra treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, dalyvauti koviniuose veiksmuose ir vykdyti kolektyvinės gynybos užduotis.

 

Pratybose taip pat bus įvertintas NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

 

Iš viso pratybose „Steadfast Jazz 2013" Baltijos šalyse ir Lenkijoje dalyvauja daugiau nei šeši tūkst. atstovų iš visų NATO šalių ir trijų šalių partnerių - Suomijos, Švedijos ir Ukrainos.

 

Lietuvai atstovauja apie 300 karių, kurie dislokuoti skirtingose pratybų vietose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje. Lenkijos Dravsko Pomorskie poligone dislokuoti apie 140 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių, kurie veikia tarptautinio kontingento sudėtyje. Šiame poligone taip pat yra dislokuoti ir Jungtinėse bei Taktinėse oro atakos grupėse veikiantys Lietuvos kariai iš Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono ir Specialiųjų operacijų pajėgų. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai dalyvauja Adažių poligone Latvijoje vadovavimo ir valdymo pratyboms išskleistoje NATO Jungtinėje pajėgų vadavietėje. Įvertinus aukštą Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pasirengimą, Pabradės poligone įsteigtas Italijos vadovaujamas pratybų specialiųjų operacijų štabas.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos (angl. NRF) - aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos, į kurias rotacijos būdu visos NATO šalys skiria savo pajėgumus. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštoje parengtyje budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Šias pajėgas sudaro sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentai.

 

Pratybų „Steadfast Jazz 2013“ interneto tinklapis: http://aco.nato.int/steadfast-jazz.aspx

 

Ievos Budzeikaitės ir eil. Viliaus Džiavečkos nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media