Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Iš NATO operacijos Turkijoje grįžo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono karių padalinys

2014-09-12
image

Rugsėjo 11 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - GŠB) vyko iš NATO operacijos „Active Fence" grįžusių karių sutikimo ceremonija. Penki trečiajam NATO ryšių batalionui priskirto GŠB Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (toliau - PRISM) kariai daugiau nei keturis mėnesius vykdė tarnybą Turkijos Respublikoje.

 

Iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis, GŠB vadas pulkininkas leitenantas Darius Adomaitis, bataliono kariai.

 

„Ši misija buvo visiškai nauja, ruošiantis jai reikėjo numatyti visus iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti, numatyti visas galimas problemas ir pasirengti jas operatyviai spręsti. Galima didžiuotis, kad kariai profesionaliai įvykdė visas užduotis ir tinkamai vadovavo tarptautiniam personalui, taigi ši misija dar kartą parodė, kad mūsų šalies kariais yra pasitikima", - sveikindamas sugrįžusius karius kalbėjo brg. gen. V. Tamošaitis. - „Kaip sakoma, ryšiai kariuomenėje nėra viskas, bet be ryšių kariuomenė yra niekas," - pabrėždamas atliktos misijos svarbą juokavo Jungtinio štabo viršininkas.

 

Grįžusiems PRISM kariams brg. gen. V. Tamošaitis įteikė apdovanojimus: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalius „Už tarptautines operacijas" ir šio medalio ženklus, Jungtinio štabo viršininko padėkas.

 

NATO operacija „Active Fence" buvo pradėta po to, kai 2012 metais Turkijos vyriausybė kreipėsi į NATO dėl paramos užtikrinant šalies saugumą dėl padidėjusios raketų apšaudymo grėsmės iš Sirijos. Atsižvelgdama į šią užklausą, NATO Turkijos pietuose prie sienos su Sirija dislokavo JAV, Nyderlandų ir Vokietijos kariuomenių raketines oro gynybos sistemas „Patriot". Operacijoje „Active Fence" PRISM užtikrina „Patriot" padalinių sujungimą su NATO štabais.

 

Lietuvos karius operacijoje Turkijos pietinėje dalyje pakeitė kitas NATO PRISM vienetas, o antras Lietuvos PRISM kontingentas į šią operaciją planuoja vykti dar šių metų žiemą.

 

PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų.

 

Pagrindinis GŠB struktūroje esančio PRISM uždavinys - teikti laikinosioms arba perdislokuojamoms NATO vadavietėms mobiliąją vadovavimo ir valdymo proceso paramą.

 

2016-01-07 00:41

Lakesha

Articles like this really grease the shafts of knldweoge.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media