Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Garbės sargybos kuopos kariai šventė kuopos įkūrimo 21-ąsias metines

2012-11-15
image

Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopa mini kuopos įkūrimo 21-ąsias metines.

Šia proga lapkričio 14 dieną štabo batalione buvo organizuotas tradicinis Garbės sargybos kuopos rikiuotės turnyras.

Aštuoni Garbės sargybos kuopos būriai varžėsi dviejose rungtyse: privalomojoje dalyje demonstravo rikiuotės veiksmus vietoje ir žygiuojant, veiksmus su ginklais rikiuotėje ir atliko žygio dainą; antrojoje dalyje - specialiuosius rikiuotės veiksmus su ginklu - įvairias parodomąsias rikiuotės programas. Ketvirtus metus iš eilės nepralenkiamas rikiuotės rungtyse buvo I būrys.

Vėliau kariai varžėsi kasmetiniame kuopos boulingo turnyre. Šventinio vakaro metu buvo įteikti diplomai daugiausia kartų per metus renginiuose dalyvavusiems kariams, geriausiai fizinio parengtumo testus išlaikęs būrys dovanų gavo taurę, atminimo dovanomis apdovanoti buvę kuopos karininkai ir seržantai.

Prieš dešimtmetį Garbės sargybos kuopai vadovavęs, dabar Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus Karinių vizitų ir ceremonijų poskyryje tarnaujantis majoras Mindaugas Tamošaitis, dalyvavęs kuopos šventėje, džiaugėsi, kad viena iš didžiausių ir „vyriausių" kuopų Lietuvos kariuomenėje yra toks stiprus ir darnus kolektyvas, gerbiantis ir palaikantis savo tradicijas - net ir po ilgesnės pertraukos apsilankęs čia jautiesi kaip savas.

Per dvidešimt vienerius metus, apytiksliais skaičiavimais, Garbės sargybos kuopoje yra tarnavę per 3000 karių, buvo įvykdyta per 5000 protokolinių ceremonijų.

Garbės sargybos kuopa įkurta 1991 m. lapkričio 12 dieną. Šią dieną buvo patvirtinti brigados „Geležinis Vilkas" etatai, į kuopą priimti tarnauti pirmieji šauktiniai. Nuo 2005 metų Garbės sargybos kuopa yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono dalis.


Štabo bataliono informacija
Vyr. eil. K. Pinskaus nuotraukos

2018-02-23 23:35

dsm

6as buris visada pirmas 2005 Navickas jega
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media