Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kpt. Jonas Ragauskas ir Sigitas Bulovas – „auksinė“ Lietuvos kariuomenės ir policijos komanda

2013-04-24
image

Balandžio 20 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono komendantas kapitonas Jonas Ragauskas poroje su Klaipėdos policijos areštinės viršininku Sigitu Bulovu tapo nugalėtojais Estijos Respublikoje organizuojamame 100 km irklavimo maratone Vohandu upėje. Jie distanciją įveikė per 6 h 47 min ir 31 sek. Iš viso Vohandu maratone įvairiose valčių klasėse varžėsi 532 valčių įgulos iš dešimties šalių: Estijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos ir kt.

Maratono trasoje Vohando upėje vyko išties įnirtinga kova: „Po ne itin stipraus startinio įsibėgėjimo ir lengvo apie 30 kilometrų apšilimo, Lietuvos baidarių irklavimo veteranai įjungė kreiserinį greitį ir ėmė nenumaldomai tolti nuo savo persekiotojų, taip nepalikdami jokių šansų išsiveržti į priekį didžiausiems savo konkurentams estams Raigo ir Koit Poderams bei kitai Lietuvos įgulai iš Kauno Mariui Butrimavičiui ir Arūnui Dubauskui. Sraunius ir staigius Vohandu upės posūkius Sigitas ir Jonas įveikdavo tiesiog juvelyriniu tikslumu. Tik stebuklas ar koks nors nelemtas atsitiktinumas galėjo sustabdyti mūsų veteranų skrydį link finišo. Ir tai įvyko. Iki finišo likus 23 kilometrams, lūžo Jono ir Sigito irkluojamos baidarės vairalazdės tvirtinimo mechanizmas. Laivas tapo visiškai nevaldomas. Dėl šios priežasties vyrams teko gerokai pasimurkdyti lediniame vandenyje, siekiant pašalinti baidarės vairą, tapusį judėjimo į priekį kliūtimi. Likę be vairo, Jonas ir Sigitas yrėsi toliau tarsi sužeistas žvėris. Su kiekviena minute didėjo pavojus, kad juos pasivys ir pralenks kiti maratono dalyviai. Paskutiniame varžybų perbėgimo ruože, kai iki finišo buvo likę apie 9 km, Lietuvos vyrams žybtelėjo viltis - ant estų mašinos jie pamatė dvivietę baidarę. Tačiau estai, tos baidarės savininkai, nei paskolinti, nei išnuomoti baidarės už siūlomą 100 eurų sumą nesutiko. Visų nuostabai, nors ir negalėdami darniai irkluoti, tačiau atiduodami visas jėgas, Jonas ir Sigitas finišą pasiekė pirmieji, gerokai aplenkę antroje vietoje likusius estus." (Cituojamas tekstas - iš www.rowingas.lt)

Trejus metus kpt. J. Ragauskas šiame maratone dalyvavo vienviečių, o šiais metais - dviviečių valčių klasėje, ir visus keturis kartus buvo pirmas.

Kpt. Jonas Ragauskas profesionalų irklavimo sportą kultivuoja nuo šeštos klasės. 2002 m. yra dalyvavęs Pasaulio čempionate (23-ia vieta). Kasmet dalyvauja įvairiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje. Tris kartus dalyvavo irklavimo maratone „Dipolio iššūkis" (170 km ištvermės maratonas Neries upe), 2012 m. tapo jo nugalėtoju (laikas - 11 val. ir 40 min.).

  

Štabo bataliono informacija

Nuotraukos - iš kpt. J. Ragausko archyvo. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media