Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinėms jūrų pajėgoms perduotas gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai“

2009-02-27
image
Vasario 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms (KJP) perduotas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai". Uosto kapitono tarnyboje Klaipėdoje laivo perdavimo-priėmimo aktą pasirašė KJP štabo viršininkas komandoras Artūras Stankaitis ir Klaipėdos uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius.

 

Gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivas „Šakiai" KJP perduotas kartu su įgula ir visa žmonių gelbėjimui ir išsiliejusių naftos produktų likvidavimui reikalinga įranga.

 

Laivas KJP perduotas Lietuvos vyriausybės nutarimu nuo šių metų pradžios pajėgoms pradėjus vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus jūros rajone. Šią funkciją, kuri buvo perimta iš civilinės institucijos - Lietuvos saugios laivybos administracijos direkcijos - vykdo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

 

Gelbėjimo laivo „Šakiai" techniniai duomenys:

 

Ilgis - 56,61 m;

Plotis - 10,5 m;

Grimzlė - 4,8 m;

Vandens talpa - 1350 tonų; 

Pagrindinis variklio galia - 970 kW;

Statybos metai ir vieta: 1986, Rusija.

  

Laivas turi visą žmonėms gelbėti ir išsiliejusiems naftos produktams likviduoti reikalingą įrangą, taip pat gaisrų gesinimo priemones.

 

Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Antanas Brencius, tel. 8 46 39 1207, mob. tel. 8 698 18196.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 facebooktwitterinstagram youtube 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media