Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos vandenys saugomi moderniais laivais

2009-09-15
image

Jau daugiau nei metai Lietuvos teritorinius vandenis ir išskirtinę ekonominę zoną Baltijos jūroje saugo ir naujos kartos Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patruliniai laivai.

 

Tai daugiafunkciniai "Flyvefisken" klasės laivai P11 "Žemaitis" ir P12 "Dzūkas" pastatyti Danijos laivų statykloje Danyard A/S Olborge atitinkamai 1989 ir 1990 metais. Tai moderniausi iš keturių  Lietuvos Karinių jūrų pajėgų patrulinių laivų diviziono rikiuotėje esančių laivų. Būdami daugiafunkciniai šie patruliniai laivai turi galimybę per trumpą laiką būti pritaikyti priešmininės ar viršvandeninės kovos  funkcijoms. Laivus varo du dyzeliniai MTU tipo varikliai, kurių bendra galia 5440 AJ, ginkluoti greitašaudžiais 76 mm "Oto Melara Super Rapid" pabūklais ir stambaus kalibro kulkosvaidžiais. Laivų įgūlos - iki 30 karių, priklausomai nuo vykdomos užduoties.


Per daugiau nei metus šių naujų laivų įgūlos puikiai perprato šiuos laivus, jų įrangą ir technines charakteristikas. Vykdydami patruliavimo darbus jūroje, kariai pastoviai tobulina savo kovinius veiksmus atlikdami įvairias karines pratybas, pavieniui ir saveikaujant su kitais laivais bei Karinių oro pajėgų orlaiviais.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media