Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vokietijos povandeninio laivo „U-31“ vizitas Klaipėdoje

2019-09-18
image

Rugsėjo 18 d. į Klaipėdos jūrų uostą su draugišku vizitu įplaukė Vokietijos karinio laivyno povandeninis laivas „U-31". Jį lydėjo kitas Vokietijos karinis laivas FGS ,,Oste".


„Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos sąjungininkių, reikšmingai prisidedančių užtikrinanti saugumą tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos jūros regione. Vokietijos lyderystė ir ryžtas saugoti mūsų regioną yra aiškiai matomas ne tik sausumoje ir ore, bet ir jūroje. Povandeninio laivo prisišvartavimas Klaipėdos jūrų uoste - tai dar vienas įvykis, demonstruojantis ne tik Vokietijos ir Lietuvos, bet ir visų NATO sąjungininkų sanglaudą ir solidarumą. Tai taip pat siunčia aiškią žinią potencialiems agresoriams, kad NATO šalys yra vieningos ir pasirengusios ginti savo teritoriją", - sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, pasitikęs Vokietijos povandeninį laivą.


„Vokietijos ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas turi gilias tradicijas. Džiaugiuosi abipusiu šių jūrinių valstybių ryšiu ir aiškiai parodomu sąjungininkų ryžtu laikytis išvien siekiant palaikyti stabilumą mus vienijančiuose vandenyse" - sakė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus.


Vokietijos karinės jūrų pajėgos Lietuvoje lankosi su mandagumo vizitu. Povandeninio laivo vadovybė su delegacija lankėsi Karinių jūrų pajėgų štabe ir Klaipėdos merijoje. Tarp abiejų šalių karo jūrininkų vyko draugiškos futbolo varžybos.


Prieš šį vizitą, paskutinį kartą Vokietijos povandeniniai laivai Klaipėdoje lankėsi prieš 18 metų. Tąkart, 2001 m balandžio 27 d., uoste lankėsi du povandeniniai laivai ,,U-16" ir ,,U-26". 


Lauros Jokšaitės nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media