Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pagalbinių laivų ir katerių divizionas

Paskirtis

Pagalbinių laivų diviziono paskirtis - paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo jūroje darbai, uosto akvatorijos kontrolė, priešdiversinė karo uosto krantinės apsauga, kovinių laivų šaudybų aprūpinimas, laivų tempimas bei kitų specialiųjų užduočių vykdymas.

 
Istorija ir dabartis

Pagalbinių laivų ir katerių divizionas, tuomet - Katerių grandis, pradėjo kurtis pačiomis pirmosiomis Karinio jūrų laivyno kūrimosi dienomis.

1992 m. vasario mėnesį Pakrančių apsaugos rinktinei buvo perduoti keli kateriai. Tų pačių metų vasario 7 d. į pirmąjį budėjimą Klaipėdos uosto akvatorijoje stojo kateris „Vytis-1”. 1992 m. iš Lietuvos hidrometeorologijos centro buvo perduotas kateris „Vilnelė”, kuris vėliau gavo borto numerį „H21”.

2000 m. gruodžio 5 d. buvo gautas iš Švedijos karo laivyno uosto vilkikas „Atlas”. Lietuvos karinėse jūrų pajėgose jam buvo priskirtas borto numeris „H22”.

2005 m. KJP buvo perduotas ir trečiasis uosto kateris, kuriam suteiktas borto numeris „H23”. 2014 m. kateris "H23" išvestas iš diviziono sudėties. 

2009 m. vasario 26d. Pagalbinių laivų divizionas pasipildė iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos perimtu Paieškos ir gelbėjimo laivu „Šakiai" su įgula ir laivui priklausančia įranga. Laivas perduotas LR vyriausybės nutarimu Karinėms jūrų pajėgoms pradėjus vykdyti valstybines paieškos ir gelbėjimo darbų ir teršimo incidentų likvidavimo jūroje funkcijas.

 

Šiuo metu pagalbinių laivų divizioną sudaro paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas "Šakiai", bei du kateriai: H21 ir H22.

 

 PGL Šakiai

 
Kateris H 21

PGL "Šakiai"

  Kateris H21

 

 

 Kateris H22

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-03-04
Sprendimas: Fresh Media