Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Priešmininių laivų divizionas

 

 

Paskirtis

Priešmininių laivų diviziono paskirtis: povandeninių minų paieška, identifikavimas ir jų nukenksminimas. Taip pat šio diviziono laivai vykdo patruliavimo Lietuvos Respublikos teritoriniuose jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, laivų pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos ir gelbėjimo operacijas bei kitas užduotis.
 
Istorija ir dabartis

Priešmininių laivų divizionas buvo įkurtas 1999 m. gegužės mėnesį. 1999 m. birželio mėn. iš Vokietijos buvo gautas pirmasis „Lindau“ klasės priešmininis laivas, kuris pavadintas vardu „Sūduvis“ (M52). 2001 m. balandžio mėn. Priešmininiam laivų divizionui priskirtas kitas „Lindau“ klasės laivas „Kuršis“ (M51). 2010 metų gruodžio mėn ir 2011m. kovo mėn. Priešmininių laivų divizionui priskirti "Hunt" klasės laivai "Skalvis" (M53) ir "Kuršis" (M54).

Be minėtų minų paieškos ir nukenksminimo laivų Priešmininių laivų divizionui priklauso vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis” (N42), kuris 2006 m. balandžio mėn. pakeitė laivą „Vėtra“ (A41).

 

Dabar Priešmininių laivų divizionui priklauso keturi laivai:  trys priešmininiai laivai - "Sūduvis" (M52), "Skalvis" (M53), "Kuršis (M54) ir vienas vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis" (N42).

 

Šio diviziono laivai dažnai priskiriami dalyvauti įvairiose tarptautinėse karinėse pratybose ir operacijose, periodiškai skiriami į Baltijos šalių priešmininių laivų eskadros (BALTRON) ir NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio (SNMCMG1) sudėtį, taip pat į budėjimus NATO greitojo reagavimo pajėgose.        

 

Laivų "Sūduvis" (M52), "Skalvis" (M53), "Kuršis" (M54) ir "Jotvingis" (N42) įgulos bendradarbiauja atitinkamai su  Vilkaviškio, Šilutės, Klaipėdos ir Druskininkų miestų ir rajonų savivaldybių bendruomenėmis. Minėtų kraštų atstovės tapo šių laivų krikštamotėmis. 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-09-28
Sprendimas: Fresh Media