Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

SĖKMINGAI BAIGTI TARPTAUTINIAI ORO PAJĖGŲ KAPITONŲ KURSAI

2006-12-18
image

Nuo 2006 rugsėjo 11d. iki 2006 gruodžio 14d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Tarptautiniai oro pajėgų kapitonų kursai (TOPKK). Kursus sėkmingai baigė ir oro pajėgų štabo karininko kvalifikaciją įgijo 15 klausytojų. Klausytojais buvo atrinkti 5 Lietuvos KOP karininkai, 5 Latvijos KOP karininkai ir 5 Estijos KOP karininkai. Iš jų 9 kapitonai ir 6 vyr. leitenantai.


Kursų tikslas – Baltijos šalių Oro pajėgų jaunesniųjų karininkų mokymas ir profesinis tobulinimas. TOPKK programa yra paruošta, atsižvelgiant į Baltijos valstybių KOP jaunesniųjų karininkų turimą išsilavinimą ir karinių žinių bagažą, įvertinus Baltijos valstybių KOP realijas, perspektyvas ir iššūkius Baltijos valstybėms įstojus į NATO. Kadangi kursai vykdomi jau trečią kartą, jų programa buvo patobulinta, įvertinus ankstesnių dviejų kursų analizę bei konstruktyvius siūlymus jų gerinimui. Kursai skirti rengti KOP karininkus, galinčius vykdyti skyriaus viršininko pareigas KOP karinio vieneto lygmenyje arba štabo karininko pareigas pajėgų lygmens štabe ir suprantančius Aviacijos, Sausumos pajėgų ir Laivyno organizaciją ir operacijas taikos, krizės ir karo metu, gebančius naudoti Oro operacijų planavimo procedūras, NATO  apibrėžimus ir terminus, galinčius analizuoti ir vertinti situaciją bei parengti ir priimti tinkamus sprendimus. Kursas vykdomas anglų kalba.


 Paskaitas ir pratybas vedė ne tik TOPKK instruktoriai. Didelį indėlį KOP štabo karininkų rengime taip pat įnešė Sausumos, Jūrų ir Karinių oro pajėgų karininkai.  Karo akademijos politikos mokslų katedros dėstytojai, KAM departamentų ir tarnybų specialistai, Lietuvos aukštųjų mokyklų lektoriai dėstė politikos mokslus, tarptautinę teisę, karo istoriją ir žiniasklaidos kursą. Be to, septyni Danijos Karališkosios oro pajėgų akademijos dėstytojai net 18 dienų vedė svarbiausiąją kurso dalį – mokė oro operacijų planavimo teorijos ir praktikos, pajėgumų apsaugos ir gynybos, taip pat oro pajėgų logistikos.


 Priešpaskutinę savaitę kurso klausytojai bei instruktoriai  aplankė visų trijų Baltijos valstybių KOP štabus ir svarbiausius karinius vienetus, išklausė pranešimus apie esamą situaciją bei ateities planus, apžiūrėjo ir net išbandė kai kurią naudojamą karinę techniką. Visiems atmintyje ilgai išliks pusės valandos skrydis virš Šiaulių aerodromo apylinkių Lietuvos KOP sraigtasparniu Mi-8.


Kursų klausytojai liko patenkinti TOPKK organizacija, struktūra bei vykdymo kokybe  , tačiau kartu pateikė vertingų pasiūlymų šių kursų tobulinimui ateityje. Į juos bus atsižvelgta, rengiant 2007 m. rudenį numatomą KOP jaunesniųjų štabo karininkų kursą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media