Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kūčių popietė Oro gynybos batalione

2009-12-30
image


Š. m. gruodžio 24 d. Oro gynybos bataliono kariai ir darbuotojai kaip įprasta susirinko visi prie Kūčių stalo, tačiau tai buvo pirmas kartas kai prie Kūčių stalo nebuvo privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Jų šiais metais neliko visuose Lietuvos kariuomenės daliniuose.


Kaip jau įprasta pagal Lietuvių papročius, prie Kūčių stalo iš pradžių aptariama kas buvo nuveikta per šiuos metus. Todėl bataliono 2009 metų veiklos aptarimas buvo kaip papročių pritaikymas tarnyboje. Susirinkusius pasveikino ir įžanginį žodį tarė bei aptarimo dienotvarkę paskelbė bataliono štabo viršininkas majoras Romualdas Opulskis.


Skyrių viršininkai ir baterijų vadai apibendrino nuveiktus padalinių darbus, o jų pasisakymuose jautėsi artėjančių švenčių nuotaikos, todėl kalbos buvo pagyvintos nuotaikingomis frazėmis bei linksmais piešinukais. Veiklos aptarimas baigėsi bataliono vado majoro Ričardo Jarusevičiaus padėkos kalba už nuveiktus darbus, prisimenant ir ateinančius Naujuosius Metus, kurie žada būti tikrai nelengvesni nei besibaigiantys. Vadas išreiškė nuostatą, kad visų bendras darbas ir pasiryžimas padės įgyvendinti ateinančių metų funkcijas ir užduotis, kurias batalionas yra užsibrėžęs įvykdyti ir kurių iš bataliono tikisi kariuomenės vadovybė.


Pasibaigus veiklos aptarimui buvo padaryta nedidelė pertraukėlė, per kurią darbščios bataliono valgyklos darbuotojos per keliolika minučių suruošė šventinį Kūčių stalą iš bataliono karių paaukotų lėšų. Prie Kūčių stalo sėdo visi bataliono kariai ir darbuotojai, kurie tą dieną buvo batalione. Prieš pradedant laužyti Kūčių plotkelę viešųjų ryšių karininkas kapitonas Saulius Sendžikas supažindino visus su Kūčių papročiais Lietuvoje, tradicijomis, burtais. Susirinkę įdėmiai klausėsi, kaip švenčiamos Kūčios įvairiuose Lietuvos regionuose, ką reiškia vienas ar kitas šios vakarienės patiekalas, iš ko jis pagamintas.


Gaila, tačiau per Kūčių popietę negalėjo dalyvauti batalionui priskirtas kapelionas kpt. Tomas Reinys, kuris dalyvauja tarptautinėje misijoje Afganistane. Jo misiją atliko Karinių oro pajėgų vyriausias kapelionas mjr. Virginijus Veilentas, lankydamasis batalione su Karinių oro pajėgų vadu brigados generolu Artūru Leita. Jis atvežė bataliono kariams ir darbuotojams Kūčių plotkelių ir pašventino jas, o Karinių oro pajėgų vadas pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis.

 

  


Po visų šventinių kalbų kpt. Sendžikas perskaitė maldą iš Kario maldos vadovo ir tylos minute visi atsistoję pagerbė visus, kurie nesulaukė šių žiemos švenčių. Vėliau bataliono vadas pakvietė visus dalytis Kūčių plotkele, linkint jiems ramybės, santarvės, sveikatos. Po to stebėdami nuotraukų slaidus, visi darbuotojai sėdo prie šventinio stalo ir ragavo šventinį maistą.

 

  


Šventinė Kūčių popietė baigėsi bataliono vado palinkėjimu visiems saugiai pasiekti savo namus ir šeimas, pasklidusias po visą Lietuvą, juolab, kad tos dienos keliai tikrai nebuvo panašūs į šventinius.

 


Oro gynybos bataliono civilių ir karių bendradarbiavimo specialistas
vyr. srž. Raimundas Kovas

2013-01-28 15:53

Bucky

This could not possibly have been more hepflul!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media