Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gruodžio 29 d. Balušių km. Daujėnų sen. Pasvalio raj. vyko Pasvalio krašto, karo lakūno mjr. Jono Pyragiaus 110-ųjų metinių minėjimas.

2012-01-02
image

 

Minėjimo dalyviai susirinko prie buvusios lakūno gimtinės vietą žyminčio paminklinio akmens, kuris skirtas pagerbti, ne tik Joną Pyragių, bet ir jo brolius, žuvusius partizaninio karo metu.


Minėjimo metu skambėjo lietuvių liaudies muzika, prisiminimai ir pasakojimai apie garsų lakūną ir jo šeimą, buvo atliekamos dedikacinės salvės karo lakūnų garbei. Iškilią sueigą vainikavo orlaivio skrydis. Prisiminimo renginių ciklas vyko iki pat vakaro.

   
   


Jonas Pyragius gimė 1901 m. gruodžio 29 dieną (dokumentuose nurodoma 1902 m. sausio 1 d. data) Biržų apskrities Daujėnų valsčiaus Baluškių kaime, gausioje ūkininkų šeimoje. Iki 1918 metų baigė Panevėžio „Saulės" gimnazijos penkias klases. Mokydamasis mokykloje įstojo savanoriu į Lietuvos kariuomenę, dalyvavo kovose prieš bolševikus, bermontininkus, lenkus. Pradėjo tarnybą, kaip šarvuočio karininkas, vėliau paskirtas į Karo aviaciją. Išleidus į atsargą įsitraukė į visuomeninę aviacinę veiklą, yra pasiekęs ne vieną sklandymo rekordą. Vadovavo sklandymo mokyklai, sklandymo federacijai. Sovietams okupavus Lietuvą, pasitraukė į emigraciją. Emigracijoje aktyviai dalyvavo lietuvių išeivių veikloje.


Apdovanotas:


DLK Gedimino 4 laipsnio ordinu (1928);
Savanorio medaliu (1929, liudijimas ir savanorio kūrėjo teisės anuliuoti);
Lietuvos nepriklausomybės medaliu (1928);
„Plieno sparnų" garbės ženklu (1932);

 

 

KOP štabo informacija;
Vyr. ltn. Andriaus Mikos nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media