Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

III pakopos Jaunojo šaulio kursas Oro gynybos batalione

2013-10-31
image

Š. m. spalio 28 - 31 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione (toliau - OGB) Lietuvos Šaulių sąjunga organizuoja Jaunojo šaulio kurso III-čioios pakopos kursą, kuriame dalyvauja jaunieji šauliai iš Šiaulių apskr. gen. P. Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės.


Kurso metu jaunieji šauliai supažindinami su Lietuvai nusipelniusiomis asmenybėmis ir jų atliktais darbais, jiems vedami metodiniai užsiėmimai, kurių metu suteikiamos bazinės žinios kaip susiplanuoti, pasiruošti ir pravesti užsiėmimus. Toliau formuojami radijo ryšio operatoriaus įgūdžiai - tai radijo soties L-3501 paruošimas darbui, ryšio užmezgimas ir palaikymas. Darbas su žemėlapiais, kompasu ir topografine liniuote jau nesvetimas - tik tiek, kad III pakopoje topografijos užduotys jau sudėtingesnės, negu ankstesnėse pakopose. Rikiuotės statuto mokosi patys - valdydami savo balsą ir komandas.


Pagal Lietuvos šaulių sąjungos patvirtintą Jaunojo šaulio kurso III pakopos rengimo programą, III pakopos kursas baigsis vienos savaitės trukmės vasaros stovykla Oro gynybos batalione.

 

 


Jaunojo šaulio kursas OGB organizuojamas nuo 2009 m. Kiekvienais metais užsiėmimus jauniesiems šauliams praveda ir savo gerąja patirtimi dalijasi bataliono paskirti instruktoriai. Kurso metu, kursantai apgyvendinami bataliono patalpose bei užsiėmimų metu aprūpinami būtiniausiu inventoriumi - t.y. radijo stotimis, ginklais, kompasais ir t.t.


Jaunųjų šaulių vienos pakopos rengimas susideda iš dviejų sesijų, kurios vyksta moksleivių atostogų metu. Kiekvienais metais Jaunojo šaulio kurso pakopą baigę kursantai laiko testą, o sėkmingai išlaikiusiems - įteikiami pažymėjimai ir baigtą pakopą pažymintys antsiuvai.


Jaunųjų šaulių III pakopos kursantų būriui savo atostogų metu vadovauja Šiaulių AŠR šaulys, profesinės karo tarnybos karys vyr. ltn. Zigmantas Račkauskas.


Jaunųjų šaulių rengimą sudaro IV pakopos. OGB batalione vyksta Jaunojo šaulio kurso I - III pakopų rengimas.

 

 

 OGB informacija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media