Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pagerbti lakūnai žuvę Baltijos jūroje

2019-03-27
image

Kovo 26 d. sukako 16 metų, kai Baltijos jūros bangos pasiglemžė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio piloto - 32 metų majoro Alvido Brazlausko ir sraigtasparnio borto techniko - 40-ties metų amžiaus viršilos Edmanto Vizbaro gyvybes.

Tos dienos vakarą KOP vadas plk. Dainius Guzas, KOP kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas ir tarnybos draugai, tylos minute bei maldomis pagerbė paaukojusius gyvybę tėvynei. Baltijos jūroje žuvusiems kolegoms atminti buvo nuleistas gedulinga gėlių kompozicija.

Tragedija, kurios metu žuvos du kariai, įvyko 2003 m. kovo 26 d. Naktinių pratybų metu Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8T (borto Nr. 12) ratais trenkėsi į vandenį ir apsivertė grimzdamas į jūrą. Nuo smūgio subyrėjo sraigtasparnio mentės, atitrūko galinė korpuso dalis. Žuvo pilotas, įgulos vadas mjr. A. Brazlauskas ir borto technikas vrš. Edmantas Vizbaras. Dar trys gelbėtojai ir vienas įgulos narys buvo išgelbėti. Gelbėjimo sraigtasparnis „Mi-8T" per pratybas nukrito į jūrą ir nuskendo maždaug už 9 kilometrų nuo kranto į pietus nuo Palangos. Avarija įvyko ties Nemirsetos gyvenviete, kurioje yra dislokuotas Pirmasis paieškos ir gelbėjimo postas.

 

Nuotr. srž. mjr. A. Tamošiūno

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media