Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

518 kilometrų, minant dviračio pedalus po Lietuvą

2012-07-25
image

2012 m. liepos 13-18 d. Logistikos valdybos štabo tiekimo karininkas kpt. Tomas Jurgulis dalyvavo dviratininkų žygyje, kurį organizavo Klaipėdos apskrities Žemaitijos atsargos karininkų sąjungos kariškiai ir  Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas.

 

Žygio dalyviai įveikė 518 km atstumą, maršrutu Klaipėda - Švėkšna - Žemaičių Naumiestis - Tauragė - Jurbarkas - Vėliuona - Ariogala - Šiluva - Tytuvėnai - Kelmė - Kražiai - Telšiai - Plungė - Kretinga - Palanga - Klaipėda.

 

Žygio metu kariai aplankė įsimintinas Lietuvos vietas: Skomantų piliakalnį, Švėkšnos bažnyčią, Panemunės pilį, Raudonės pilį,  paminklą Vytautui Veliuonoje, Betygalos piliakalnius, Šiluvos koplyčią, sukilėlių kapus Tytuvėnuose, Girgždutės piliakalnius, pirmąją pamario Dragūnų bataliono dislokacijos vietą Nemirsetoje.

 

Pasak kpt. Tomo Jurgulio, kuris dalyvavo paskutiniuose trijuose dviračių žygiuose, „tokie žygiai atveria akis, pamatai Lietuvoje tai, ko su mašina niekada neaplankytum ir nepamatytum. Kelionės vadovas būna pasiruošęs papasakoti apie kiekvieną lankytiną objektą, dėl to jautiesi kaip keliautum po neatrastas Lietuvos vietas su patyrusiu gidu".

 

Paklaustas, kas metai iš metų skatina vėl vykti į tokį žygį, kapitonas prisipažino, kad lengva nebūna: „ir oro sąlygos, ir kelių sąlygos sudaro nemažai nepatogumų, bet noras pamatyti kuo daugiau gimtosios šalies, su komanda įveikti nusibrėžtą dienos tikslą - labai suartina ir nebegalvoji apie nepatogumus, o vakare susėdęs su kolegomis prie laužo jau planuoji kitų metų žygį," - atsiminimais iš žygio pasidalino kpt. Tomas Jurgulis.

 

Lietuvos kariuomenės dviračių žygis vyksta jau ketvirtus metus iš eilės: pirmąjį organizavo Krašto prievolės administravimo tarnyba (KPAT), o vėlesnius - Žemaitijos atsargos karininkų sąjungos kariškiai.

 

Pirmasis (2009 metais) organizuotas paminėti Lietuvos tūkstantmečio vardą; antrasis (2010 metais) - Žalgirio 600-ąsias metinės; trečiasis (2011 metais) 1941 metais pradėtus trėmimus, o šių metų  žygis buvos skirtas paminėti Klaipėdos apskrities padalinių įkūrimo 20-metį.

 

Nuotraukos eil. Jaroslav Smolskij, LDK Gedimino štabo batalionas

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media