Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Logistikos valdybos vyko iš misijos Afganistane sugrįžusių karių apdovanojimo ceremonija

2012-08-21
image

Rugpjūčio 21 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje vyko Nacionalinės paramos elemento septintosios pamainos (NPE-7) karių, sugrįžusių iš misijos Afganistane, sutikimo ir apdovanojimų ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius, pajėgų ir padalinių vadai, karių artimieji, kiti svečiai.

 

NPE-7 pamainoje, kuriai vadovavo buvęs Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio Bendrosios paramos logistikos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Petras Montvila, tarnavo 21 karys. Jie misiją pradėjo 2012 m. sausio mėn, o į Lietuvą grįžo 2012 m. rugpjūčio 16 d.

 

Per sutiktuvių ceremoniją NPE-7 kariams buvo įteikti krašto apsaugos sistemos lygmens apdovanojimai - medaliai ir ženklai „Už tarptautines operacijas". Trys kariais buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą", vienas karys - krašto apsaugos ministro padėka ir vienas karys - krašto apsaugos ministro vardine dovana.

 

Nacionalinės paramos elementas buvo įsteigtas vykdant Lietuvos kariuomenės transformaciją ir siekiant užtikrinti efektyvesnį Lietuvos karinių vienetų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę. Misijos vietoje NPE yra atsakingas už įsigijimų vykdymą, materialinių vertybių sandėliavimą, tiekimą, apskaitą ir nurašymą, taip pat Lietuvos kariuomenės finansinių išteklių tvarkymą, karių ir civilių priėmimo ir tolesnio judėjimo organizavimą ir kitas funkcijas.

 

NPE pagrindinė grupė yra dislokuota tarptautiniame Kabulo oro uoste. Pavieniai elemento kariai tarnauja Kandaharo oro uoste, o NPE Aprūpinimo grupė - Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane.

 

Nuotraukų autorius - Giedrė Maksimovicz

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media