Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės logistikos padalinių kariai dalyvaus pratybose Lenkijoje

2019-05-22
image
Gegužės 22 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vienetų kariai išvyksta į Lenkiją, kur iki birželio mėnesio vidurio dalyvaus pratybose „Sumanus logistas 2019". Šias pratybas organizuoja Daugiašalis logistikos koordinavimo centras (angl. - MLCC), kuris buvo įsteigtas tam, kad gerintų NATO šalių bei jų partnerių sąveiką karinės logistikos srityje.
,,Sumanus logistas 2019" pratybos yra rengiamos kas dvejus metus, skirtingose šalyse. Šių pratybų metu NATO šalių ir partnerių kariuomenių logistikos vienetai formuoja bendrus junginius, skirtus įvairioms logistinėms užduotims vykdyti. Planuojama, kad šiemet pratybose dalyvaus daugiau kaip 3 tūkstančiai karių iš 29 šalių su vienu tūkstančių karinės technikos.
Lietuvos kariuomenę pratybose atstovaus vadovavimo, nacionalinio paramos elemento, vandens valymo, transportavimo, mobilaus kuro užpylimo, judėjimo kontrolės, evakuacijos bei išmaniosios energetikos vienetų kariai. „Sumanus logistas 2019" pratybose dalyvaujantys vienetai pagal scenarijų teiks logistinę paramą Lenkijos karinių pajėgų divizijos vienetams, kurie tuo metu vykdys didelio masto karinius mokymus. Tai yra išskirtinis šių pratybų bruožas, nes jose atliekami logistinių vienetų veiksmai bus ne imituojami, bet atliekami realiai.
Aktyvioji pratybų fazė Lenkijoje vainikuos beveik dvejus metus trukusį planavimo ciklą. ,,Tai turbūt vienas pirmųjų kartų, kuomet Lietuvos kariuomenės logistikos vienetai dalyvaus pratybose ne kaip pavieniai specialistai, bet deleguojama net keletas skirtingas logistines funkcijas vykdančių vienetų. Tarp šalių, deleguojančių vienetus dydžių, Lietuvos kontingentas pratybose bus vienas didžiausių. Toks mūsų vienetų dalyvavimas ne tik džiugina, bet ir įpareigoja." - sakė pratybų tiesioginės atsakomybės karininkas mjr. Saulius Talačka.
Karininkas pasidžiaugė, kad Lietuvos kariuomenė turi specifinius logistinius pajėgumus, dėl kurių mus vertina NATO partneriai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandens valymo įranga suteikia ypatingą galimybę valyti vandenį iš tokių vandens telkinių, kurie yra nutolę nuo valymo vieneto išsidėstymo vietos didesniu nei 1 kilometro atstumu. Toks pajėgumas tampa kritiškai svarbus, kai dėl įvairių priežasčių priartėjimas prie vandens telkinių yra ribotas. Šių pratybų metu dėl mobilumo apribojimų bei aplinkosaugos reikalavimų vanduo į valymo vietą bus pristatomas iš už 1,5 kilometro esančio vandens telkinio.
Artimiausią mėnesį Lietuvos kariuomenės logistikos vienetų karių laukia nemažai iššūkių, tačiau karių motyvacija ir parengtis yra aukšto lygio. Kariai savo užduočių atlikimui ruošiasi nuolatos ir yra tikri savo srities profesionalai.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media