Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aktualijos

Lietuvai prisiekė 42 jaunesnieji karininkai
2017-07-21
img

Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune 2017 m. liepos 21 d. vyko pirmojo karininko laipsnio suteikimo Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) kursantams ceremonija. Karininko priesaiką davė ir Lietuvos rezervo karininkų gretas papildė 42 absolventai, iš kurių 12 buvo medicinos studentų, kurie galės tapti karo medikais.Ceremonijos metu JKVM absolventams krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza suteikė atsargos leitenanto laipsnį.

null
Dr. Jono Basanavičaus Karo medicinos tarnybos kariai dalyvauja pratybose “Geležinis vilkas 2017”
2017-06-17
img

Vienose didžiausių šių metų tarptautinėse pratybose dalyvauja Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos kariai. Dalyvauja užsienio šalių medikai iš 10 NATO valstybių, bei daugiau kaip 70 karo medicinos tarnybos karių.
Medicininės paramos vienetai treniruojasi kartu su koviniais padaliniais išsidėsčiusiais Pabradėje, Generolo Silvestro Žukausko poligone ir kituose Lietuvos regionuose.
Pratybų metu teikiama ir reali medicininė pagalba. Pabradėje, Generolo Silvestro Žukausko poligone parengti medicininės pagalbos ekipažai, kurie teikia pagalbą visiems padaliniams esantiems poligone. Šiame poligone realios medicininės paramos koordinatorius kpt. A. Budakovas. Pratybų metu svarbu yra ne tik treniruojami įgūdžiai bet ir realių pacientų gydymas ir savalaikis transportavimas į artimiausias gydymo įstaigas. Karo medicinos tarnybos medikai koordinuoja savo veiksmus su kitų šalių medikais, dalinasi įgyta patirtimi.

null
X karo ir ekstremaliosios medicinos konferencija
2017-06-01
img
Š. m. birželio 1 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko X karo ir ekstremaliosios medicinos konferencija. Konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Lietuvos karo medikai bei psichologai, bet ir Švedijos, JAV, Ukrainos, Suomijos, Estijos, Latvijos kariškiai bei būrys civilių gydytojų iš Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto, Skubios medicinos pagalbos draugijos ir kitų įstaigų. Buvo pristatyta įvairių medicinos gaminių, aparatūros ir vaistų, reikalingų kariuomenei ir kariams bei medikams, ekspozicija.
null
„Už Jūsų ir Mūsų laisvę“
2017-04-19
img

Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre reabilitaciją atliekantys Ukrainos kariai 2017 balandžio 19 d. vyko į Kryžių kalną (Šiaulių raj. Jurgaičių km.), kur dalyvavo iškilmingame kryžiaus, ant kurio yra lentelė su užrašu dviem kalbomis „Didvyriams, žuvusiems už Ukrainos Nepriklausomybę", „Už Jūsų ir Mūsų laisvę", pastatyme ir šventinime. Šios akcijos sumanytojas - Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centro darbuotojas Ramūnas Šerpatauskas.

null
KRAŠTO APSAUGOS DIENA DR. JONO BASANAVIČIAUS KARO MEDICINOS TARNYBOJE
2016-10-13
img

Krašto apsaugos diena paskelbta siekiant sustiprinti kariuomenės ir visuomenės ryšį. Šią dieną siekiama supažindinti jaunimą su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, informuoti apie valstybės gynybą ir savo pilietines pareigas bei prievoles valstybei.
Šiais metais spalio 13 d. Krašto apsaugos diena buvo minima Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyboje, Kaune.

null
Karo medicinos tarnybos komanda dalyvavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynėse
2016-09-16
img
Druskininkuose š. m. rugsėjo 16 d. vyko X Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Žaidynes organizuoja Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremaliosios medicinos katedra ir Krizių tyrimo centras. Šiemet dėl geriausiųjų vardo varžėsi 28 profesionalų komandos iš Lietuvos ir 5 iš užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Ukrainos bei Kazachstano. Žaidynėse dalyvavo ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikų komanda.
null
Karo medicinos tarnybos patalpose įsikūrė Sužeistų karių asociacija
2016-08-30
img

Karo medicinos tarnybos patalpose š. m. rugpjūčio 30d. įvyko renginys, skirtas Sužeistu karių asociacijos (toliau - SKA) įkūrimui. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos sistemos (toliau - KAS) atstovai, SKA įkūrėjai, sužeisti kariai bei kiti garbingi svečiai.

null
21-asis NATO Medicininės standartizacijos susitikimas
2016-06-06
img
Šių metų birželio 6–10 d. Vilniuje vyko 21-asis NATO Medicininės standartizacijos darbo grupės (Angl.MedStWg) susitikimas. Ši darbo grupė susitinka du kartus per metus, vienas iš jų būna Briuselyje, NATO centrinėje būstinėje, sausio mėn., kitas išvažiuojamasis šalyje, kurios atstovai prisiima įsipareigojimus organizuoti tokį renginį.
null
IX tarptautinė karo ir ekstremalios medicinos mokslinė-praktinė konferencija
2016-05-26
img
Karo medicinos tarnyboje gegužės 26–27 d. vyko IX tarptautinė karo ir ekstremalios medicinos mokslinė-praktinė konferencija. Konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Lietuvos karo medikai bei psichologai, bet ir Švedijos, JAV, Belgijos, Estijos, Latvijos kariškiai bei būrys civilių gydytojų iš Lietuvos Sveikatos mokslų bei Romerio universitetų, Sporto medicinos centro, Skubios medicinos pagalbos draugijos, Greitosios medicinos pabalbos stoties ir kitų įstaigų.
null
Ekstremaliosios ir karo medicinos konferencija
2015-09-29
img
    Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra 2015 rugsėjo 18 d. Dubingių konferencijų ir poilsio centre organizavo Ekstremaliosios ir karo medicinos konferenciją. Joje dalyvavo daugiau nei 100 karo medikų ir svečių. Dalyviai gavo 8 val. LSMU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus.
null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media