Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paroda „Laisvės sūnūs. Ukrainiečių karių ženklai ir simboliai iš fronto“

2019-02-15
image

Lietuvos Respublikos Seime š. m. vasario 6 d. buvo atidaryta Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centro darbuotojo asmeninės kolekcijos paroda. Parodoje pristatomos Ukrainos karinės uniformos, antsiuvai, šios šalies bei karinių padalinių vėliavos. Tai – ukrainiečių karių, kuriems sudaroma galimybė gydytis mūsų šalyje, dovanos iš asmeninės atsargos kario, šaulio, Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centro specialisto Ramūno Šerpatausko kolekcijos.

 

Nuo pat Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuvos Respublika aktyviai remia Ukrainos siekį tapti laisva ir nepriklausoma valstybe bei teikia visokeriopą pagalbą – tiek humanitarinę, tiek karinę.

2014 m. rugsėjo 10 d. į Lietuvą kariniu transporto lėktuvu „Spartan“ buvo atgabenti pirmieji 14 sužeistų ukrainiečių karių. Pradžioje jie buvo gydomi civilinėse gydymo įstaigose (Vilniaus ir Kauno ligoninėse), 2014 spalio 6 d. pirmieji sužeisti ukrainiečių kariai atvyko į Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose. 2014 m. rugsėjo mėn. – 2019 m. vasario mėn. Lietuvoje buvo reabilituoti 229 sužeisti ukrainiečių kariai.

 

 2014 m. spalio 7 d. sužeistais Ukrainos kariais nuolat rūpinasi R. Šerpatauskas, kuris ukrainiečiams organizuoja kultūrinę veiklą, suteikia galimybių pažinti mūsų krašto istoriją ir dabartį, kartu lanko istorines vietas, muziejus, susitinka su Lietuvos kariuomenės kariais ir mūsų šalyje esančiais NATO kariais, vyksta į susitikimus mokyklose, dalyvauja įvairiuose socialiniuose renginiuose. Jo dėka buvo organizuota daugiau kaip 400 įvairių ekskursijų, dešimtys susitikimų ir kitų veiklų. Dvejus metus šią veiklą R. Šerpatauskas vykdė savanoriškai. Dėkingi Ukrainos kariai Lietuvos šauliui vis palieka kokį nors prisiminimą, papildantį jau nemažą karinių ir patriotinių simbolių kolekciją.

 

„Kiekvienas toks eksponatas pasakoja kokią nors istoriją apie ukrainiečių kovą už savo šalį,“ – sako R. Šerpatauskas.

 

PARODOS INICIATORIUS – SEIMO NARYS ŽYGIMANTAS PAVILIONIS

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media