Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karių reabilitacijos centras Druskininkuose

Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos
Karių reabilitacijos centras
(Sodų g. 39, Druskininkai)

 
 

 

Druskininkai, kur pušyne ant ežero kranto įsikūręs Karių reabilitacijos centras - didžiausias ir seniausias Lietuvoje mineralinio vandens, purvo ir klimatoterapijos kurortas. Mieste atnaujintos gydyklos, įkurti SPA centrai, vandens pramogomis ir pirčių kompleksais vilioja Druskininkų vandens parkas, slidinėjimu ištisus metus - „Snow Arena".


Į Karių reabilitacijos centrą kviečiame ne tik būtinojo sveikatą grąžinamojo gydymo, bet ir profilaktiškai sustiprėti, atgauti darbingumą, jėgas bei gerą savijautą. Jūsų organizmo būklei įvertinti Karių reabilitacijos centre skiriamos kvalifikuotų specialistų paslaugos ir konsultacijos.


Čia taip pat teikiamos sveikatingumo, apgyvendinimo bei maitinimo paslaugos šeimos nariams. Užsisakyti apgyvendinimo paslaugas galima tik savaitgaliams.


Švelnus kurorto klimatas, tyras pušynų oras ir rami aplinka padeda pailsėti ir pasisemti fizinių bei dvasinių jėgų.


Norėdami atvykti į Karių reabilitacijos centrą KAS tarnautojai ir darbuotojai savo atvykimą turi suderinti su vyriausiuoju slaugytoju tel.: (8 313) 51 256. (Sodų g. 39, Druskininkai).

 


Asmenys, turintys teisę GYDYTIS Karių reabilitacijos centre (toliau - KR centras):


 

 

KR centre turi teisę gydytis profesinės karo tarnybos (toliau - PKT) kariai, kariūnai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys (toliau - CT) ir žvalgybos pareigūnai, nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos (toliau - NPPKT) kariai, kariai išleidžiami į atsargą (3 savaičių gydymo kursas, ne vėliau kaip 6 mėnesiai po tarnybos pabaigos), aktyviojo ir parengtojo rezervo kariai (jei liga ar trauma susijusi su tarnyba) (toliau - pacientai).

 

Gydymas, maitinimas ir apgyvendinimas NPPKT kariams ir išleistiems į atsargą asmenims yra nemokamas. Likusioms pacientų kategorijoms už maitinimą yra išskaičiuojama maistpinigiai, atsižvelgiant į būtų dienų skaičių. Dėl tos pačios ligos gydytis pagal sveikatos grąžinamojo ar antirecidyvinio gydymo kursą galima tik kartą per kalendorinius metus.

 


Gydytis siunčia Medicininės paramos vieneto (toliau - MPV), Karo medicinos centro (toliau - KMC) gydytojai, jei asmuo atitinka šio gydymo indikacijas ir pagal padaliniams patvirtintą planą-grafiką yra laisvų vietų. Jei tuo metu vietų nėra, MPV arba KMC gydytojai kreipiasi į KR centro vyriausiąjį slaugytoją dėl galimybės pacientui suteikti medicininę reabilitaciją kitu metu, atsižvelgiant į KR centro užpildymą.


Gydytis atvykstama su karo medicinos gydytojo užpildyta Reabilitacine kortele (forma Nr. 027). Paciento būklę įvertina, reabilitacinę programą sudaro ir gydymosi metu stebi, gydymą koordinuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.


KR centre teikiamos REABILITACINIO GYDYMO RŪŠYS:


Antirecidyvinis gydymas - medicininės reabilitacijos priemonių taikymas remisijos (ligos simptomų aprimimo) laikotarpiu sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Skiriamas PKT kariams, CT ir žvalgybos pareigūnams, išleidžiamiems į atsargą kariams, kariūnams jų atostogų metu. Trukmė - 14-21 diena.


 

 

Sveikatą grąžinamasis gydymas - medicininės reabilitacijos priemonių taikymas po ūmių susirgimų ar traumų poūmiu periodu. Skiriamas NPPKT kariams, CT ir žvalgybos pareigūnams, PKT kariams, aktyviojo ir parengtojo rezervo kariams (jei liga ar trauma susijusi su tarnyba). Pacientas turi turėti civilinės gydymo įstaigos arba karo medicinos gydytojo išduotą elektroninės nedarbingumo pažymos atspausdintą variantą; Karių reabilitacijos centre  elektroninė nedarbingumo pažyma tęsiama už KR centre būtą laiką. Sveikatos grąžinamojo gydymo trukmė - nuo 14 iki 21 dienos.

 


Prevencinė reabilitacija - medicininės reabilitacijos priemonių taikymas specifinių profesijų kariams (lakūnams, jūreiviams, budėtojams prie radiolokatorių, monitorių ir kompiuterių ekranų bei kariams, CT, valstybės tarnautojams (toliau - VT) ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį (toliau - DS), dalyvavusiems tarptautinėse operacijose (toliau - TO). Trukmė - 7-14 dienų. Kariams po TO prevencinei reabilitacijai suteikiamos tikslinės atostogos. Prevencinės reabilitacijos specifinių profesijų karius siunčia MPV, KMC gydytojai, o po TO – Karo medicinos tarnybos vado paskirtas atsakingas gydytojas.


Reintegracija –teikiama po TO grįžusių karių šeimos nariams – apgyvendinimas, maitinimas ir pavienės sveikatingumo procedūros. Trukmė – 1 savaitė, paslaugos nemokamos. Šeimos nariui pasirinkus reintegraciją, būtina, kad karys apie tai informuotų Karo medicinos tarnybos gydytoją, atsakingą už karių siuntimą prevencinei reabilitacijai į Karių reabilitacijos centrą –svarbu išankstiniam vietos rezervavimui.


KITOS Karių reabilitacijos centre teikiamos PASLAUGOS:


1. Sveikatingumo.


2. Apgyvendinimo.


3. Maitinimo.


Kitomis paslaugomis gali naudotis aukščiau minėti pacientai, VT, DS ir minėtų asmenų šeimų nariai.


 Nuo 2017 m. KA ministro įsakymu,  kitomis paslaugoms leista naudotis išleistiems į atsargą kariams, išleistiems į atsargą žvalgybos pareigūnams, atleistiems iš civilės krašto apsaugos tarnybos statutiniams valstybės tarnautojams,  pareigūnų ir karių valstybinės pensijos  už tarnybą ir pareigūnų ir karių valstybinės netekto darbingumo  pensijos gavėjams ir šiame punkte nurodytų asmenų šeimos nariams.


Kitomis paslaugomis  galima naudotis ne ilgiau kaip 14 dienų. Visos paslaugos yra mokamos. Už paslaugas atsiskaitoma Lietuvos kariuomenės vado nustatyta tvarka pagal suteiktų paslaugų įkainius (2018 m. paros apgyvendinimo įkainis  - 6, 23 eur.). Norėdami atvykti kitų paslaugų, asmenys savo atvykimo laiką turi suderinti su vyriausiuoju slaugytoju tel. (8 313) 51256.


KR centre teikiamos šios paslaugos:


Sveikatingumo: Pagal paskyrimus gali būti atliekamos procedūros:


• kineziterapija (individuali ir grupinė gydomoji mankšta salėje ir vandenyje);


• fizioterapija (magnetolazeris, ultragarsas, milimetrinės bangos, šviesos terapija ir kt.);


• hidroterapija (sukūrinė, perlinė vonios, povandeninis masažas);


• suomiška pirtis;


• psichoterapija (individuali ir relaksacijos seansai)


• peloidoterapija (gydomųjų durpių procedūros);


• masažas;


• dietinis maitinimas;


• krioterapija (bendrinė, lokali);


• ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis;


• gydomoji vaistažolių arbata;


• Taishi rytinė gimnastika.


Šias paslaugas galima nusipirkti tik tada, kai yra patenkinti karių gydymosi poreikiai. Nesant galimybių gauti minėtas procedūras KR centre, jas galima įsigyti kitose Druskininkų miesto reabilitacijos įstaigose.


Apgyvendinimo paslaugos - apgyvendinama dviviečiame kambaryje su visais patogumais, televizoriumi, šaldytuvu, el. virduliu, būtiniausiais indais.


Maitinimo paslaugos - teikiamos, jei jų pageidaujama (išskyrus atvykstančiuosius savaitgaliui).


Reikalingi dokumentai ir apranga


1. Tarnybinis pažymėjimas.


2. Pasas ar kitas asmens identifikavimo dokumentas.


3. Reabilitacinė kortelė (atvykstantiems gydytis).


4. Civilinės gydymo įstaigos  ar karo medicinos gydytojo išduotos elektroninės nedarbingumo pažymos  atspausdintas  variantas (atvykstantiems sveikatą grąžinamojo gydymo).


5. Reikia turėti sportinę aprangą, sportinius batelius, kambarinę avalynę, maudymosi kostiumą (glaudes), asmens higienos priemones.


 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-02-20
Sprendimas: Fresh Media