Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mokomieji batalionai

 

I-ojo mokomojo bataliono vadas - plk. ltn. Marius Kazlauskas

 

II-ojo mokomojo bataliono vadas - mjr. Edgaras Birvinskas 

 

Pirmasis mokomasis batalionas buvo suformuotas 1998 m. Antrasis mokomasis batalionas buvo suformuotas 2016 m. Šiuo metu Pirmąjį mokomąjį batalioną sudaro vadovybė ir keturios mokomosios kuopos, o Antrąjį mokomąjį batalioną sudaro vadovybė ir penkios mokomosios kuopos. Mokomųjų batalionų paskirtis - vykdyti pagrindinę Jonušo Radvilos mokomojo pulko užduotį, t. y. rengti karius pagal Bazinio kario kurso programą.

 

Batalionuose organizuojamas 3 savaičių trukmės Bazinis kario savanorio įgūdžių kursas, 8-ių savaičių trukmės Bazinis kario kursas, 7 savaičių trukmės Kariūnų bazinis kario kursas ir 2 savaičių trukmės Lietuvos policijos mokyklos kursanų bazinių karinių įgūdžių mokymo kursas.

 

Kursuose dalyvaujantiems kariams yra sudarytos geros gyvenimo ir buities sąlygos, mokamos išmokos buitinėms išlaidoms. Kursų metu kariai mokosi teorinių dalykų, dalyvauja praktinėse lauko pratybose, atlieka kovinius šaudymus, granatų metimą, atlieka įvairius žygius. Šaudymo įgūdžius kariai gilina Mokomajame pulke esančioje lazerinėje šaudykloje.
 
Be karybos dalykų, mokymo programoje kariams numatytos ir organizuojamos išvykos į Lietuvos kariuomenės dalinius, kurių metu jie susipažįsta su Lietuvos kariuomene, ginkluote ir technika bei dalinių vykdomomis užduotimis bei pažintinė ekskursiją į Vytauto Didžiojo karo muziejų.

 

Mokomajam pulkui yra priskirtas karo kapelionas, todėl kiekvieną sekmadienį tikintys kariai turi galimybę dalyvauti aukojamose šv. Mišiose bei periodiškai organizuojamose susitikimuose su karo kapelionu.

 

Mokomuosiuose batalionuose kiekvieno kurso metu organizuojamos karių priesaikos, kurių metu kariai savo tėvų ir draugų akivaizdoje prisiekia Lietuvos Respublikai. Kursų eigoje kariams yra suplanuotos trumpalaikės atostogos, per kurias jie trumpam atitrūksta nuo kariško gyvenimo ir pailsi namuose.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

thdf            nnbn

 

fgjhnsd             kkjl

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-11-26
Sprendimas: Fresh Media