Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

BAZINIO KARIO KURSO PABAIGA

2019-02-08
image

 Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Generolo Silvestro Žukausko poligone, Operacinės aplinkos kuopos „Vanagas“  nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai sėkmingai pabaigė Bazinį kario kursą trukusį 9 savaites. Sekantis etapas specialistų ir kolektyvinis rengimas.

 Bazinis kario kursas tai pirmasis karinio rengimo etapas kurio metu būsimieji Tėvynės gynėjai yra mokomi kiekvienam kariui reikalingų disciplinų. Kurso metu kariai buvo supažindinti su taktikos, ryšių, inžinerijos, karo topografijos ir pirmos medicininės pagalbos teikimo pagrindais, taip pat buvo formuojami elgesio su ginklais bei rikiuotės įgūdžiai. Tačiau net ir geriausiai išmokta teorija yra nieko verta be praktikos, todėl kurso metu kariai atliko kovinius šaudymus, dalyvavo lauko taktinėse pratybose kurių metu jaunuoliai turėjo parodyti kaip sugeba praktiškai pritaikyti įgytas teorines žinias. Per paskutines pirmo karinio rengimo etapo  lauko taktines pratybas vyko karių taktikos praktinių įgūdžių vertinimas. Po pratybų vyko testavimas atliekant karinės kovinės savigynos veiksmus su ginklo imitacija kurio metu kariai turėjo „užsitarnauti“ asmeninį peilį.

Šiandien iškilmingos rikiuotės metu Operacinės aplinkos kuopos „Vanagas“ 117 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariui ir 1 profesinės karo tarnybos kursantui buvo įteikti Bazinio kario kurso baigimo pažymėjimai ir pagal susiformavusias Operacinės aplinkos kuopos „Vanagas“ tradicijas asmeniniai peiliai su sertifikatais, kurie primins kariui apie jo tarnybą būtent šitoje kuopoje.

Karius sveikino Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro viršininkas pulkininkas Evaldas Stakaitis. Iškilmingą rikiuotę stebėjo karių tėvai ir artimieji.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro naujienos

2019-04-26 "DAROM 2019"
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media