Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

„VANAGO TAKAS“

2019-04-19
image

Kaip ir kiekvienas šaukimas, taip ir penktoji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida, tarnaujanti Operacinėje aplinkos kuopoje „Vanagas“, turi įveikti kliūčių ruožą „Vanago takas“. Pagal tradiciją kariai jį privalo įveikti vieną kartą per tarnybos laikotarpį. Kariams įveikus kliūčių ruožą „Vanago takas“ suteikiamas leidimas nešioti beretes ir sertifikatai, kuriuose pažymima, kad karys įveikė kliūčių ruožą ir gali vadintis tikru Vanagu.

Tokio kliūčių ruožo paskirtis – išmokyti techniškai įveikti kliūtis, lavinti karių fizines savybes, ugdyti moralines savybes, sugebėti įveikti natūralias kliūtis mūšio lauke. Šio kliūčių ruožo ilgis 950 m, jį sudaro 17 kliūčių. Šįkart kliūčių ruožą įveikinėjo 109 karių, tarp kurių kelios poros profesinės karo tarnybos karių.

Balandžio 17d., pirmąją „Vanago takas“ dieną, taip pat vyko ir atvirų durų diena. Atvykusiuosius beveik du šimtus svečių iš Vilniaus, Nemenčinės, Pabradės, Adutiškio ir Švenčionių pasitiko kariai, kurie trumpai supažindino su ekskursijos programa, instruktavo dėl saugaus elgesio bei lydėjo dalyvius visos ekskursijos metu. Šioje pažintinėje ekskursijoje svečiams buvo suteikta išskirtinė proga pamatyti karių pasirengimą iš arti, jie turėjo galimybę stebėti kaip įveikinėjamas „Vanago takas“. Po karių įgūdžių demonstravimo svečiai dalyvavo karinėse rungtyse, buvo vežiojami šarvuočiais M113, šaudė iš „Airsoft“  ginklų.

Sekančią dieną kliūčių ruožą  „Vanago takas" įveikė likusi karių dalis.

Šiandien viską vainikavo iškilminga rikiuotė, kurios metu kariams oficialiai įteiktos beretės, paskelbti geriausiu laiku kliūčių ruožą įveikę kariai j. eil. Donat Mikelevič ir j. eil. Evald Mikelevič. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro viršininkas plk. Evaldas Stakaitis didžiuojasi visais kariais, jų ištverme, pasiryžimu, aukšta motyvacija ir sveikina sėkmingai įveikus kliūčių ruožą  „Vanago takas“.

Šypsenos ir pasitikėjimas po tokio sunkaus išbandymo nuo veidų neblėso ne tik kariams bet ir jų artimiesiems bei draugams, kurie susirinko stebėti iškilmingos berečių įteikimo ceremonijos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro naujienos

2019-04-26 "DAROM 2019"
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media