Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gen. S. Žukausko poligonas

Adresas: LT-18174 Meškerinės vs., Pabradės sen., Švenčionių r. sav.,

tel. (8 387) 63 037, faks. (8 387) 63 036
1991 m. atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę Gen. Silvestro Žukausko poligonas buvo perimtas iš sovietų kariuomenės ir perduotas Krašto apsaugos mokyklos žinion. 1993 m. liepos 1 d. Krašto apsaugos ministro įsakymu buvo įkurtas Lietuvos kariuomenės Centrinis poligonas kuris kaip atskiras dalinys gyvavo iki 2009 m. sausio 5 d. Vėliau buvo reorganizuotas ir tapo sudėtine Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro dalimi.

 

Generolo Silvestro Žukausko poligone 2016 m. rugpjūčio mėnesį pastatytas treniruočių infrastruktūros  kompleksas Mūšis mieste. Tai pirmas Baltijos šalyse tokio tipo treniruočių kompleksas sudarantis sąlygas Lietuvos ir sąjungininkų kariams treniruotis mūšio mieste operacijas. Maždaug 15 hektarų plote išsidėsčiusį treniruočių kompleksą „Mūšis mieste“ sudaro 26 statiniai ir šalia esantys objektai. Visa kariams skirta treniruočių komplekso infrastruktūra buvo suprojektuota ir pastatyta taip, kad čia būtų atkartotos realios miesto sąlygos: gyvenamieji namai, mokykla, religinės paskirties statinys, policijos nuovada, parduotuvė, stadionas, autobusų stotis, gatvės, šaligatviai, žaidimų aikštelės. Unikalu ir tai, kad tiek planuodami operacijas mieste, tiek ir jas vykdydami, kariai taip pat galės naudotis po žeme esančia tunelių sistema, imituojančia miesto požemines komunikacijas. 

    

Poligone vykdomos įvairaus pobūdžio pratybos pradedant individualaus kario rengimo iki plataus mąsto tarptautinių, kai kurios jų tapusios jau tradicinėmis, apimančios vienos ar kelių kariuomenės rūšių pajėgas.  

 

Pagrindinis uždavinys - sudaryti sąlygas Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams Gen. S. Žukausko poligone rengti NATO reikalavimus atitinkančias pratybas. 


 

Poligono teritoriją sudaro 8485,99 ha.

2220,1 ha - karinio poligono teritorija

6265,89 ha - karinio mokymo teritorija


 

Karinio poligono teritorijoje yra trys kariniai miesteliai, kuriuose išdėstyti visi pagrindiniai saugomi infrastruktūros objektai (pastatai, stacionarios šaudyklos ir pan.).

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-11-06
Sprendimas: Fresh Media