Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2019 metų įvykiai

GG19Štabų mokymai „Griaustinio griausmas 2019“ 

 

     Gegužės 6-10 dienomis Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, Nemenčinėje vyko Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ štabų mokymai „Griaustinio griausmas 2019“ organizuojami Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų.

 

     Taktinių pratybų naudojant žemėlapį (angl. - MAPEX) metu Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija“ štabas, pagal sprendimo priėmimo procedūras planavo gynybines operacijas, iškeltas valstybės gynybos planuose, organizavo sąveiką su kitais kariuomenės vienetais, Vidaus saugumo (VST), Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), savivaldybių administracijomis.

 

     Šiais metais štabų mokymuose kartu su brigados „Aukštaitija“ štabu pirmą kartą dalyvavo parengtojo kariuomenės personalo rezervo karininkai ir kariai, kurie buvo integruoti į štabo veiklą su tikslu atnaujinti teorines ir praktines žinias bei treniruoti planavimo įgūdžius.

 

     Mokymų metu, surinktos vertintojų grupės kariai, stebėjo brigados „Aukštaitija“ štabo planavimo procesą ir vertino sprendimo priėmimo procedūras. Pasibaigus pratyboms pateikė pastabas ir rekomendacijas dėl veiklos tobulinimo.

 

     Mokymai „Griaustinio griausmas 2019“ skirti tinkamai pasiruošti nacionalinėms vertinamosioms pratyboms „Perkūno griausmas 2021“.

 

Brigados „Aukštaitija" štabas sudarytas Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos štabo karių pagrindu ir yra įsikūręs Vilniuje. Brigadai priskirti penki batalionai, kurių valdymo grupės ir štabai suformuoti Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos karių pagrindu.

Manevriniai batalionų vienetai (kuopos) sudarytos iš parengtojo kariuomenės personalo rezervo karių. Brigados žvalgybos kuopa sukomplektuota Operacinės aplinkos kuopos karių, o ryšių, štabo ir aprūpinimo kuopos - krašto apsaugos sistemos institucijų profesinės karo tarnybos karių pagrindu.

 

Brigados karinis rengimas orientuojamas į karių, tarnaujančių skirtinuose kariuomenės padaliniuose ir krašto apsaugos sistemos institucijose integraciją, veiksmų suderinamumą ir į gebėjimą šalies ginkluotos gynybos atveju vykdyti plataus spektro karines operacijas kartu su kitais Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų bei remiančiais vienetais. Lengvajai pėstininkų brigadai „Aukštaitija" priklausantys kariai taikos metu ir toliau vykdo savo tiesiogines funkcijas, tačiau periodiškai dalyvauja ir į šalies gynybą orientuotose karinėse pratybose kaip karinis vienetas.

 

MDV informacija

Nuotrauka - kpt. P. Babilas

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-05-10
Sprendimas: Fresh Media