Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Inžinieriai gins Lietuvos karių garbę Pasaulio kariškių sporto žaidynėse Kinijoje
2019-10-17
img
Š. m. spalio 18–27 d. Kinijoje, Hubei provincijos sostinėje Uhane, vyks 7-osios pasaulio kariškių sporto žaidynės, kuriose dėl apdovanojimų varžysis net apie 10 000 sportininkų iš 140 šalių. Į Kiniją išvyko ir pakankamai gausi Lietuvos karių delegacija, vadovaujama plk. Arturo Jasinsko, tarp kurios narių ir 4 Inžinerijos bataliono kariai: srž. Audrius Šileris (karinė penkiakovė), gr. Mykolas Patackas (šaudymas), eil. Lukas Karalius (krepšinis) ir j. eil. Skirmantas Šimoliūnas (lengvoji atletika). Srž. Audriaus Šilerio ir gr. Mykolo Patacko sporto pasiekimai Inžinerijos bataliono bendruomenei puikiai žinomi ir vertinami – abu kariai yra bataliono karinės penkiakovės komandos senbuviai, daugkartiniai Lietuvos kariuomenės karinės penkiakovės čempionatų bei įvairių varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Ne vieną pergalę atstovaudamas Lietuvos kariuomenei krepšinio aikštelėje yra iškovojęs ir eil. Lukas Karalius. Tačiau apie j. eil. Skirmantą Šimoliūną batalione retas kuris yra girdėjęs, todėl ir kviečiame su juo susipažinti artimiau.
null
Vertinamas Inžinerijos bataliono privalomosios tarnybos karių pasirengimas veikti skyriaus sudėtyje
2019-09-27
img
Rugsėjo 23–27 d. Inžinerijos bataliono šauktiniai šiltas kareivines ir patogias lovas iškeitė į gaivų rudenišką mišką ir nakvynę po žvaigždėmis – šią savaitę jiems vyksta vertinamosios lauko taktikos pratybos.
null
Inžinerijos bataliono išminuotojai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Detonator 2019“ Latvijoje
2019-09-24
img
Inžinerijos bataliono išminuotojai jau antra savaitė tobulina įgūdžius tarptautinėse pratybose „Detonator 2019“ Latvijoje, gausiai sprogmenimis užterštame Cekulės rajone. Kartu su lietuviais šiose pratybose patirtimi dalijasi ir sprogmenų neutralizavimo specialistai iš Portugalijos, Vokietijos, Švedijos, Belgijos, Estijos ir Latvijos.
null
Didžiausios Lietuvoje tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019“ („Engineer Thunder 2019“)
2019-09-19
img
Rugsėjo 3 d. prasidėjo tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019“ („Engineer Thunder 2019“), kuriose Lietuvos kariuomenės inžinieriai treniruojasi kartu su sąjungininkais iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų, Norvegijos, Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos.
null
Pratybose „Inžinierių griausmas 2019“ lankėsi Pensilvanijos gubernatorius su delegacija
2019-09-19
img
Šiandien, rugsėjo 12 d., didžiausių Lietuvoje karo inžinierių pratybų „Inžinierių griausmas 2019“ dalyviai sulaukė gausaus garbingų svečių būrio – į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje susipažinti su pratybomis, įvertinti jų eigos bei rezultatų atvyko Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadas generolas majoras Anthony Carrelli, LK Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, kiti aukšto rango karininkai.
null
Inžinerijos bataliono ryšininkai treniruojasi pratybose „Karo šauklys 2019“
2019-09-19
img
Šią savaitę bataliono Štabo ir aprūpinimo kuopos Ryšių būrio kariai tobulina savo profesinius įgūdžius kasmetinėse Sausumos pajėgų ryšių vienetų pratybose „Karo šauklys 2019“.
null
Kariuomenės inžinieriai tobulino įgūdžius kartu su NATO partneriais
2019-09-13
img
Baigėsi š. m. rugsėjo 4–13 d. Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose vykusios inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019″ („Engineer Thunder 2019″), kuriose savo įgūdžius tobulino ir patirtimi dalinosi net septynių NATO valstybių kariai.
null
Inžinieriai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII“ Vokietijoje
2019-08-21
img
Inžinerijos bataliono 1 inžinerijos kuopos būrys jau antrą savaitę išvykęs į Vokietiją, kur dalyvauja tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII“ („Jungtinis ryžtas“). Nuo atvykimo dienos, kariai pratyboms ruošė techniką, ginkluotę bei įrangą. Taip pat užduočių vykdymui, integravo lazerines mūšio imitavimo sistemas MILES, mokėsi vairuoti visureigius HMMWV, gilino žinias dalyvaudami patyrusių JAV inžinierių vedamuose užsiėmimuose, integravosi veikti kartu su vienetais, kuriems yra priskirti pratybų laikotarpiu.
null
Inžinieriai mini 24-ąsias bataliono įkūrimo metines
2019-08-14
img
Rugpjūčio 15 d. Kaune, Panemunėje, įsikūręs Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas mini 24-ąsias įkūrimo metines. Šventinį rytą kariai tradiciškai pradėjo iškilminga rikiuote. Jos metu trumpai buvo prisiminta bataliono istorija, paskatinti kariai, tylos minute pagerbti Amžinybėn išėję tarnybos kolegos, iššautos dedikacinės salvės.
null
Inžinieriai 17-osiose Baltijos šalių kariškių sporto žaidynėse
2019-08-01
img
Liepos 30 d. Butigeidžio dragūnų batalione iškilmingai atidarytos 17-osios Baltijos šalių kariškių sporto žaidynės. Į tris dienas truksiančias žaidynes išmėginti savo jėgų bei pasivaržyti tarpusavyje susirinko apie pusantro šimto sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos ginkluotųjų pajėgų bei karinių organizacijų. Inžinerijos batalionui atstovavo ltn. Žilvinas Putna, srž. Audrius Šileris, srž. Sandra Rainė, gr. Šarūnas Andriulaitis, j. eil. Erika Bubolevskytė ir j. eil. Indrė Jeršovaitė. Mūsų kariai rungėsi vasaros biatlono ir ištvermės rungčių varžybose. Srž. Audrius Šileris ir srž. Sandra Rainė kartu su Lietuvos kariuomenės biatlono komanda iškovojo antrąją vietą. Ištvermės rungčių varžybose dalyvavę inžinieriai, nors ir neužėmė prizinės vietos, mūsų širdyse yra tikri nugalėtojai – jie iki pat pabaigos negailėdami jėgų kovėsi su kur kas pajėgesniais ir daugiau panašių varžybų patirties turinčiais varžovais, garbingai gynė Inžinerijos bataliono garbę ir pasiekė pačią didžiausią pergalę – nugalėjo save.
null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media