Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Inžinieriai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII“ Vokietijoje
2019-08-21
img
Inžinerijos bataliono 1 inžinerijos kuopos būrys jau antrą savaitę išvykęs į Vokietiją, kur dalyvauja tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII“ („Jungtinis ryžtas“). Nuo atvykimo dienos, kariai pratyboms ruošė techniką, ginkluotę bei įrangą. Taip pat užduočių vykdymui, integravo lazerines mūšio imitavimo sistemas MILES, mokėsi vairuoti visureigius HMMWV, gilino žinias dalyvaudami patyrusių JAV inžinierių vedamuose užsiėmimuose, integravosi veikti kartu su vienetais, kuriems yra priskirti pratybų laikotarpiu.
null
Inžinieriai mini 24-ąsias bataliono įkūrimo metines
2019-08-14
img
Rugpjūčio 15 d. Kaune, Panemunėje, įsikūręs Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas mini 24-ąsias įkūrimo metines. Šventinį rytą kariai tradiciškai pradėjo iškilminga rikiuote. Jos metu trumpai buvo prisiminta bataliono istorija, paskatinti kariai, tylos minute pagerbti Amžinybėn išėję tarnybos kolegos, iššautos dedikacinės salvės.
null
Inžinieriai 17-osiose Baltijos šalių kariškių sporto žaidynėse
2019-08-01
img
Liepos 30 d. Butigeidžio dragūnų batalione iškilmingai atidarytos 17-osios Baltijos šalių kariškių sporto žaidynės. Į tris dienas truksiančias žaidynes išmėginti savo jėgų bei pasivaržyti tarpusavyje susirinko apie pusantro šimto sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos ginkluotųjų pajėgų bei karinių organizacijų. Inžinerijos batalionui atstovavo ltn. Žilvinas Putna, srž. Audrius Šileris, srž. Sandra Rainė, gr. Šarūnas Andriulaitis, j. eil. Erika Bubolevskytė ir j. eil. Indrė Jeršovaitė. Mūsų kariai rungėsi vasaros biatlono ir ištvermės rungčių varžybose. Srž. Audrius Šileris ir srž. Sandra Rainė kartu su Lietuvos kariuomenės biatlono komanda iškovojo antrąją vietą. Ištvermės rungčių varžybose dalyvavę inžinieriai, nors ir neužėmė prizinės vietos, mūsų širdyse yra tikri nugalėtojai – jie iki pat pabaigos negailėdami jėgų kovėsi su kur kas pajėgesniais ir daugiau panašių varžybų patirties turinčiais varžovais, garbingai gynė Inžinerijos bataliono garbę ir pasiekė pačią didžiausią pergalę – nugalėjo save.
null
Kilni inžinierių akcija: dovanojo dalelę savęs, kad galėtų gyventi kiti
2019-07-26
img
Inžinerijos batalione šiandien vyko jau tradicija tampanti neatlygintinos kraujo donorystės akcija, visuomet pritraukianti gausų būrį pilietiškų ir sąmoningų inžinierių. Ne išimtis buvo ir šįkart: jau per pirmąjį akcijos pusvalandį Kauno klinikų kraujo centro darbuotojos sulaukė dviženklio skaičiaus karių, norinčių paaukoti savo kraujo. Tarp jų buvo nemažai donorų „senbuvių“, darančių tai n-tąjį kartą, bet netrūko ir tokių, kurie kraujo donorais pasiryžo tapti pirmąsyk, todėl laukdami savo eilės neslėpė jaudulio. Ypač daug pirmakarčių donorų buvo tarp nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, kuriems tikru pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu turėtų būti 2 inžinerijos kuopos 3 būrio šauktinis j. eil. Karolis Tumosa, neatlygintinu donoru tapęs dar būdamas moksleivis. „Jeigu galima išgelbėti gyvybę, tai kodėl to nepadaryti. Kažkam gal padėsiu, o man nuo to blogiau nebus“, – sako ketvirtą kartą kraujo aukojęs jaunuolis.
null
Darbą pradeda nauja Lietuvos kariuomenės vadovybė
2019-07-25
img
Šie metai Lietuvos kariuomenėje yra pokyčių metai – keičiasi jos vadovybė. Vakar vadovavimą Sausumos pajėgoms perėmė brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, na, o šiandien Vilniuje vyko iškilminga kariuomenės vado pasikeitimo ceremonija, kurios metu penkerių metų kadenciją baigęs gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas pareigas perdavė gen. mjr. Valdemarui Rupšiui, iki paskyrimo vadovavusiam Sausumos pajėgoms. Keičiantis kariuomenės vadovybei, pokyčiai laukia ir Gynybos štabo – liepos pabaigoje jam vadovauti pradės brg. gen. Gintautas Zenkevičius.
null
Kas vakar buvo normalu, šiandien būtų skandalas arba sprogdinimo pratybos tarpukariu ir dabar
2019-07-23
img
„Sprogdinu, sprogdinu, sprogdinu!“ vienas po kito aidi šūksniai Gaižiūnų poligone, orą virpindami drioksi sprogimai, į šalis laksto skiedros, nosis kutena į viršų kylančios dulkės – taip Inžinerijos bataliono šauktiniai treniruojasi sprogdinti rąstus.
null
Karių, sugrįžusių iš tarptautinės operacijos Ukrainoje, sutiktuvės Inžinerijos batalione
2019-07-19
img
Liepos 19 d., penktadienį, Inžinerijos bataliono rikiuotės aikštėje, ten pat kur prieš pora mėnesių vyko išlydėtuvių ceremonija, iškilmingai sutikti iš karinės mokymo operacijos Ukrainoje sugrįžę Lietuvos kariai. Jie du mėnesius drauge su sąjungininkais Tarptautiniame taikos ir saugumo centre, įsikūrusiame Javorivo poligone, padėjo ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų. Pagrindinė mūsiškiams keliama užduotis buvo stebėti bei konsultuoti ukrainiečių instruktorius, vykdančius kolektyvinį rengimą.
null
Karių, sugrįžusių iš tarptautinės operacijos Ukrainoje, sutiktuvės Inžinerijos batalione
2019-07-19
img
Liepos 19 d., penktadienį, Inžinerijos bataliono rikiuotės aikštėje, ten pat kur prieš pora mėnesių vyko išlydėtuvių ceremonija, iškilmingai sutikti iš karinės mokymo operacijos Ukrainoje sugrįžę Lietuvos kariai. Jie du mėnesius drauge su sąjungininkais Tarptautiniame taikos ir saugumo centre, įsikūrusiame Javorivo poligone, padėjo ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų. Pagrindinė mūsiškiams keliama užduotis buvo stebėti bei konsultuoti ukrainiečių instruktorius, vykdančius kolektyvinį rengimą.
null
Jaunųjų inžinierių pradinis karinis rengimas vis labiau įsibėgėja
2019-07-12
img
KSP58 – rimtas ginklas. Jis sveria beveik 12 kg ir priešus, kaip rodoma kariniuose filmuose, savo 7,62 mm kalibro kulkomis turėtų šienauti ištisomis eilėmis. Tačiau gyvenimas – ne filmas, kuriame priešai laukia tvarkingai išsirikiavę, kol į juos kas nors pataikys. Norint taikliai šaudyti, reikia daug bei kantriai mokytis. Taigi jaunieji karo inžinieriai, išklausę saugaus elgesio su ginklu instruktažą, visą dieną poligone mokėsi tinkamai kulkosvaidį laikyti, jį įšaudyti, pagal save sureguliuoti ginklo taikiklį ir kryptuką, taikytis ir šaudyti įvairiu atstumu, atlikti ginklo saugumo patikrinimą bei, žinoma, jį išardyti ir išvalyti. Tarnybos metu kartoti tokias pratybas šauktiniams teks dar daugybę kartų.
null
Inžinieriai atsisveikino su kadenciją baigiančiu Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku
2019-07-09
img
Šiandien Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje inžinieriai kartu su kitais Kauno įgulos vienetais iškilmingai atsisveikino su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku. Ceremonija prasidėjo vienetų vėliavų grupių rikiuote bei gėlių padėjimu prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo. Gen. ltn. Jonui Vytautui Žukui apėjus rikiuotę ir atsisveikinus su Kauno įgula, ceremonija persikėlė į Kauno karininkų ramovę, kur vienetų vadai aptarė nuveiktus darbus, karių pasirengimą reaguoti į grėsmes, vykdyti tarptautinius įsipareigojimus NATO, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, savo veiklą kariuomenės vadui pristatė Inžinerijos bataliono ir Lietuvos kariuomenės mokyklos atstovai. Karininkų ramovėje kariuomenės vadui taip pat buvo įteikta ir simbolinė atsisveikinimo dovana – tūta su visų Kauno įgulos vienetų ženklais.
null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media