Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Šešeriems metams padėti svarsčiai ir pergalingas grįžimas į sporto salę
2019-10-22
img
Spalio 18 d. Inžinerijos batalione vyko atviras Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir gausi Ukrainos karių delegacija. Šiame Lietuvos kariuomenės sporto klubo organizuojamame čempionate jėgas išmėgino ir Inžinerijos bataliono komanda, kurią sudarė nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą batalione atliekantys kariai: j. eil. Povilas Kalina (2 IK), j. eil. Antanas Metrikis (2 IK), j. eil. Karolis Tumosa (2 IK) ir j. eil. Deividas Lažauskas (1 IK). Pastarasis, prisijungęs prie komandos tik paskutinę akimirką ir neturėjęs nė vienos treniruotės, asmeninėje įskaitoje svorio kategorijoje iki 68 kg užėmė pirmąją vietą ir tapo Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionu bei, nusileidęs tik ukrainiečiui Vasyliui Prontenko – regioninio čempionato vicečempionu. Ir tai jokiu būdu nėra atsitiktinumas ar pradedančiojo sėkmė – pasirodo, Deividas dar besimokydamas mokykloje treniravosi kilnoti svarsčius (tiesa, gerokai lengvesnius – 16 kg), yra dalyvavęs ne vieneriose varžybose, ne kartą lipęs ant nugalėtojų pakylos ir net gavęs medalį bei padėką iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų. Apie savo kaip svarsčių kilnotojo kelio pradžią dabar Deividas pasakoja juokdamasis: „Ėjau vieną žiemą pro savo mokyklos (Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos – aut. past.) rūsyje įrengtą sporto salę ir užėjau pasišildyti. Kūno kultūros mokytojas įdavė man į rankas giras ir liepė pakelti. Iš pradžių aš jų net „neužsimečiau“, tai man jas tiesiog uždėjo ir tada bandžiau kelti. Pirmą kėlimą girą užsimečiau ant galvos.“ O tada pradėjo treniruotis.
null
Inžinerijos bataliono šauktiniai paskatinti aukštesniais kariniais laipsniais
2019-10-21
img
Spalio 21 d. beveik dviem dešimtims Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ilgam išliks atmintyje: rytinės rikiuotės metu jiems buvo suteikti aukštesni – eilinio – kariniai laipsniai. Aukštesnio karinio laipsnio suteikimas – svarbi akimirka ir šventė kiekvienam kariui, kuri šiems jaunuoliams dar ypatingesnė: jie yra pirmieji iš V-osios Inžinerijos bataliono šauktinių laidos, sulaukę tokio vadų įvertinimo ir paskatinimo.
null
Inžinieriai gins Lietuvos karių garbę Pasaulio kariškių sporto žaidynėse Kinijoje
2019-10-17
img
Š. m. spalio 18–27 d. Kinijoje, Hubei provincijos sostinėje Uhane, vyks 7-osios pasaulio kariškių sporto žaidynės, kuriose dėl apdovanojimų varžysis net apie 10 000 sportininkų iš 140 šalių. Į Kiniją išvyko ir pakankamai gausi Lietuvos karių delegacija, vadovaujama plk. Arturo Jasinsko, tarp kurios narių ir 4 Inžinerijos bataliono kariai: srž. Audrius Šileris (karinė penkiakovė), gr. Mykolas Patackas (šaudymas), eil. Lukas Karalius (krepšinis) ir j. eil. Skirmantas Šimoliūnas (lengvoji atletika). Srž. Audriaus Šilerio ir gr. Mykolo Patacko sporto pasiekimai Inžinerijos bataliono bendruomenei puikiai žinomi ir vertinami – abu kariai yra bataliono karinės penkiakovės komandos senbuviai, daugkartiniai Lietuvos kariuomenės karinės penkiakovės čempionatų bei įvairių varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Ne vieną pergalę atstovaudamas Lietuvos kariuomenei krepšinio aikštelėje yra iškovojęs ir eil. Lukas Karalius. Tačiau apie j. eil. Skirmantą Šimoliūną batalione retas kuris yra girdėjęs, todėl ir kviečiame su juo susipažinti artimiau.
null
Vertinamas Inžinerijos bataliono privalomosios tarnybos karių pasirengimas veikti skyriaus sudėtyje
2019-09-27
img
Rugsėjo 23–27 d. Inžinerijos bataliono šauktiniai šiltas kareivines ir patogias lovas iškeitė į gaivų rudenišką mišką ir nakvynę po žvaigždėmis – šią savaitę jiems vyksta vertinamosios lauko taktikos pratybos.
null
Inžinerijos bataliono išminuotojai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Detonator 2019“ Latvijoje
2019-09-24
img
Inžinerijos bataliono išminuotojai jau antra savaitė tobulina įgūdžius tarptautinėse pratybose „Detonator 2019“ Latvijoje, gausiai sprogmenimis užterštame Cekulės rajone. Kartu su lietuviais šiose pratybose patirtimi dalijasi ir sprogmenų neutralizavimo specialistai iš Portugalijos, Vokietijos, Švedijos, Belgijos, Estijos ir Latvijos.
null
Didžiausios Lietuvoje tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019“ („Engineer Thunder 2019“)
2019-09-19
img
Rugsėjo 3 d. prasidėjo tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019“ („Engineer Thunder 2019“), kuriose Lietuvos kariuomenės inžinieriai treniruojasi kartu su sąjungininkais iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų, Norvegijos, Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos.
null
Pratybose „Inžinierių griausmas 2019“ lankėsi Pensilvanijos gubernatorius su delegacija
2019-09-19
img
Šiandien, rugsėjo 12 d., didžiausių Lietuvoje karo inžinierių pratybų „Inžinierių griausmas 2019“ dalyviai sulaukė gausaus garbingų svečių būrio – į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje susipažinti su pratybomis, įvertinti jų eigos bei rezultatų atvyko Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadas generolas majoras Anthony Carrelli, LK Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, kiti aukšto rango karininkai.
null
Inžinerijos bataliono ryšininkai treniruojasi pratybose „Karo šauklys 2019“
2019-09-19
img
Šią savaitę bataliono Štabo ir aprūpinimo kuopos Ryšių būrio kariai tobulina savo profesinius įgūdžius kasmetinėse Sausumos pajėgų ryšių vienetų pratybose „Karo šauklys 2019“.
null
Kariuomenės inžinieriai tobulino įgūdžius kartu su NATO partneriais
2019-09-13
img
Baigėsi š. m. rugsėjo 4–13 d. Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose vykusios inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2019″ („Engineer Thunder 2019″), kuriose savo įgūdžius tobulino ir patirtimi dalinosi net septynių NATO valstybių kariai.
null
Inžinieriai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII“ Vokietijoje
2019-08-21
img
Inžinerijos bataliono 1 inžinerijos kuopos būrys jau antrą savaitę išvykęs į Vokietiją, kur dalyvauja tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII“ („Jungtinis ryžtas“). Nuo atvykimo dienos, kariai pratyboms ruošė techniką, ginkluotę bei įrangą. Taip pat užduočių vykdymui, integravo lazerines mūšio imitavimo sistemas MILES, mokėsi vairuoti visureigius HMMWV, gilino žinias dalyvaudami patyrusių JAV inžinierių vedamuose užsiėmimuose, integravosi veikti kartu su vienetais, kuriems yra priskirti pratybų laikotarpiu.
null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media