Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2017 m. naujienos

Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko Kalėdinė popietė
2017-12-21
img
Šiandien Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono šeima susirinko į Kalėdinę popietę. Visus susirinkusius į vieną vietą karius sveikino bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Jurskis, kariams dvasinės stiprybės linkėjo Kauno įgulos kapelionas T. Karklys, , nuostabų solinį pasirodymą surengė Onutės Žukienės auklėtinė.
null
Jaunieji ginklo broliai tapo pilnateisiais karo inžinierių bendruomenės nariais
2017-12-05
img
Gruodžio 1-oji Inžinerijos bataliono šauktiniams ‒ naujų potyrių ir patirčių kupina diena. Tai ne tik pirmoji žiemos diena, bet ir daug jėgų, sumanumo ir begalinės ištvermės reikalaujantis „Inžinieriaus takas“. „Inžinieriaus takas“ ‒ tai unikalus Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono projektas. Kasmet, pasibaigus Baziniam karo inžinieriaus kursui, jis organizuojamas šauktiniams kariams. Tradiciškai „Inžinieriaus takas“ kariams surengiamas kurso baigimo dieną, po jo įteikiami kurso baigimo pažymėjimai ir suteikiama teisė nešioti žaliąsias beretes. Šio renginio tikslas ‒ sukurti šventę ne tik šauktiniams kariams, bet ir visai Inžinerijos bataliono bendruomenei. Renginiu siekiama kiekvieną nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos karį įtraukti į užduočių procesą ir stengiamasi, kad ši diena taptų įsimintina, aktyvi, žaisminga, lavinanti kūną ir protą. Ištvermės, sumanumo ir psichofizinio pasirengimo reikalaujantis renginys prasidėjo 6.00 val. ryto. Vietoj rytinės mankštos šauktinių laukė staigmena ‒ 10 km spartusis žygis su pilna ekipuote. Viso žygio metu kariams buvo kuriamos įvairios kliūtys ‒ ėjimas su dujokaukėmis per užterštas vietoves, sužeistųjų gabenimas neštuvuose ir be jų ir pan.
null
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione lankėsi Valstybės tarnautojų karybos pagrindų kursų klausytojai
2017-12-05
img
Šiandien  Juozo Vitkaus inžinerijos batalione lankėsi Valstybės tarnautojų karybos pagrindų kursų klausytojai.
null
Pirmą kartą Inžinerijos bataliono K-9 grandis buvo integruota į karinę operaciją
2017-11-30
img
Paskutinę rudens dieną, pratybų metu Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos K-9 grandies kariai kartu su savo augintiniais pirmą kartą teikė paramą Lietuvos kariuomenės manevriniams padaliniams. Mokymų metu inžinieriai Kęstučio bataliono kariams padėjo atlikti patikrą apieškant automobilius improvizuotame kontrolės poste. Sustabdžius įtartinai atrodantį automobilį, į pagalba ieškant sprogmenų buvo pasitelkti inžinierių keturkojai. Apieškos metu srž. Darijus Mirijauskas su savo augintiniu Bornu apieškojo automobilį. Rezultatų laukt ilgai nereikėjo, Bornas pažymėjo vietą, kur galimai gali būti paslėptas sprogmuo. Iškvietus išminuotojų grupę ir atlikus detalesnę automobilio apžiūrą buvo aptikta paslėpta rankinė granata.
null
Karo inžinieriai, saugodami brolių gyvybes, negaili ne tik prakaito, bet ir savo kraujo
2017-11-24
img
Š. m. lapkričio 24 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko kraujo donorystės akcija. Šio renginio metu savanoriškai kraują duoti pareiškė 70 dalinyje tarnaujančių karo inžinierių. Iš jų didžioji dalis – nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.
null
Inžinieriai šventiškai paminėjo Kariuomenės dieną
2017-11-23
img
Š. m. lapkričio 23 – ios rytas Inžinerijos batalione tradiciškai, kaip ir pridera tikriems ginklo broliams, prasidėjo iškilminga Kariuomenės dienos šventine rikiuote. Bataliono karius pasveikinti atvyko Kauno įgulos kapelionas mjr. Tomas Karklys ir Gedeono brolijos broliai.
null
Inžinerijos bataliono Atvirų durų dienoje ‒ kariuomenė iš arti
2017-11-22
img
Trečiadienio rytas Inžinerijos batalione prasidėjo neįprastai anksti. Rytinę kavą pakeitė intensyvus pasiruošimas pasitikti lankytojus ir supažindinti juos su Lietuvos kariuomene. Kaip ir kiekvienais metais, Kariuomenės dienos proga batalionas organizavo Atvirų durų dieną. Šią dieną visi norintieji galėjo apsilankyti pas inžinierius ir susipažinti su kariuomenėje naudojama įranga, technika bei ginkluote. Atvirų durų diena yra viena iš bataliono puoselėjamų tradicijų.
null
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių Bazinio kario kurso pabaigtuvės
2017-11-10
img
Š. m. lapkričio 10 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (toliau ‒ JVIB) nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams buvo įteikti pažymėjimai, patvirtinantys, kad kariai sėkmingai pabaigė Bazinį kario kursą trukusį net 11 savaičių.
null
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai Bazinį kario kursą pabaigė lauko pratybomis
2017-11-08
img

Š. m. lapkričio 8 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (toliau ‒ JVIB) nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai sugrįžo iš kelias dienas trukusių vertinamųjų Bazinio kario kurso lauko taktinių pratybų.

null
Inžinierių patriotiškumo ir pilietiškumo pamokos jaunajai kartai
2017-10-26
img
Trečiadienio pavakarę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Bendrosios inžinerijos kuopos vado pavaduotojas vyr. ltn. Modestas Petravičius kartu su 1 inžinerijos kuopos kariais lankėsi Kauno technologijos universitete.
null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media