Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karių laisvalaikis

Inžinerijos batalione didelis dėmesys skiriama karių laisvalaikiui: vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas, kariai dalyvauja įvairiuose renginiuose, minint valstybines bei religines šventes, pažymint kariuomenės atmintinas dienas.

Laisvu nuo tarnybos metu kariams organizuojamos ekskursijos bei kultūrinės išvykos po Lietuvą, susitikimai su žymiais žmonėmis, skaitomos politologijos, dvasinio bei pilietinio ugdymo paskaitos.

 

  

Ekskursija po Valdovų rūmus, Vilniuje

Kalėdinė popietė bataliono valgykloje

Ekskursija po Vilniaus Arkikatedrą baziliką

   
   
   
 

 Seržantų ir puskarininkių klubo  žiemos šventės akimirkos

 
   
Karių sielovada rūpinasi Inžinerijos bataliono kapelionato kapelionas. Ne tik katalikiškųjų švenčių metu, bet ir kiekvieną sekmadienį, kariai turi galimybę dalyvauti Šv. Mišiose Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje, Lietuvos Šv. Kazimiero seserų kongregacijos vienuolyne, Pažaislyje.
 
   

Šiluvos atlaiduose, Raseinių rajone

   

Batalione veikia Karininkų ratas ir Seržantų klubas. Šių klubų nariai su savo šeimomis organizuoja vakarones, turistines-pažintines išvykas, sporto varžybas.

Sportas kariuomenėje - viena iš kovinio rengimo sudedamųjų dalių. Kariai turi būti stiprūs ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai, todėl batalione didelis dėmesys skiriamas sportavimo sąlygoms gerinti. Šiuo metu kariai gali sportuoti batalione įrengtoje treniruoklių salėje, tinklinio bei futbolo aikštelėse. Galimybę žaisti krepšinį sporto salėje bataliono kariams suteikė kaimynystėje esanti Vaidoto pagrindinė mokykla ir Vytauto Didžiojo Jėgerių batalionas.

Kasmet bataliono kariai aktyviai bei noriai dalyvauja kariuomenės organizuojamose sporto varžybose, batalione jau tradicinėmis tapusiose sporto žaidynėse. Žaidynių metu kariai varžosi futbolo, krepšinio, tinklinio, sunkumų kilnojimo, virvės traukimo, karinių estafečių bei kitose rungtyse.

 

 

  

 Bataliono sporto žaidynių akimirkos

 
 

Per 23 bataliono gyvavimo metus (įkurtas 1995 m.) susiklostė glaudūs bataliono ryšiai su miesto visuomene.

Batalionas aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos Šv. Kazimiero seserų vienuolynu, Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejumi, Lietuvos liaudies buities muziejumi, Kauno tautinės kultūros centru, Kauno miesto Panemunės seniūnija. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kauno Vaidoto pagrindine mokykla, kuri įsikūrusi bataliono kaimynystėje.

Kasmet bataliono kariai pagal galimybes prisideda prie visuomeninių renginių organizavimo bei noriai juose dalyvauja patys.

 
 
 

Bataliono kariai dalyvavo Kauno Rotušės aikštėje vykusioje kalėdinėje akcijoje „Kalėdinė sriuba" - bataliono valgykloje buvo išvirta sriuba, kuri vėliau buvo išdalinta akcijos dalyviams

 
 
 

Bataliono kariai Šančiuose (Kauno mikrorajonas), Nemuno pakrantėje kartu su moksleiviais bei Šančių bendruomenės nariais pasodino 100 pušaičių alėją, skirtą Lietuvos kariuomenės 90-mečiui paminėti

 
 

Nuolat organizuojami moksleivių susitikimai su kariais mokymo įstaigose bei batalione.  Dalinio teritorijoje vyksta ekskursijos, kasmet organizuojamos atvirųjų durų dienos, kuriose prisistato ne tik Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, bet ir kiti Kauno įgulos padaliniai. 

 
 

Bataliono kariai vieši Lietuvos mokymo įstaigose

 
 

 
 

 Atvirųjų durų dienos batalione

 
 

Eilę metų batalione vyksta Kauno įgulos kapelionato bei Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamos karinės jaunimo vasaros stovyklos. Stovyklautojai dalyvauja karinėse pratybose, jiems vedami karinio rengimo praktiniai bei teoriniai užsiėmimai, skaitomos patriotinio bei dorovinio ugdymo paskaitos, organizuojamos vakaronės.

 

Katalikiškojo jaunimo stovyklavimo akimirkos: ištvermės žygis, pirmosios medicininės pagalbos praktinis užsiėmimas, rikiuotės pratybos

   
 
 
 

Jaunųjų šaulių stovyklavimo akimirkos: taisyklingo naudojimosi dujokauke mokymas, palapinių statymo įgūdžių tobulinimas, pasižymėjusio jaunojo šaulio apdovanojimas

 
 

Nuo 2008 m. vasaros, pradėjus vykdyti ištisinio išminavimo darbus įvairiuose Lietuvos rajonuose, formuojasi nauja karių ir civilių bendravimo ir bendradarbiavimo tradicija. Kariai, nuvykę į naują vietovę, pristato dalinį, moko aplinkinius, ypač vaikus, kaip elgtis, radus daiktą, panašų į sprogmenį. Savivaldybės administracijos bei vietinės bendruomenės padeda kariams įsikurti vietovėje, kurioje darbai tęsiasi keletą mėnesių ar savaičių.

   
   

Bataliono kariai noriai bendrauja su įvairių žiniasklaidos rūšių žurnalistais. Dažnas atvejis, kai susitikimų metu ne tik pristatomas dalinys, jo funkcijos, technika bei kita visuomenei įdomi informacija, bet ir suteikiama galimybė žurnalistams asmeniškai dalyvauti pratybose.

Tradicinio Žurnalistų žygio akimirkos: bataliono kariai žurnalistams pasakoja apie savo dalinį ir jo funkcijas, praktiškai demonstruoja  bei suteikia galimybę asmeniškai atlikti sprogmenų paiešką

 
 

Bataliono kariai bendrauja su plk. Juozo Vitkaus-Kazimieraičio, kurio vardu pavadintas Inžinerijos batalionas, artimaisiais bei padeda įamžinti jo asmenybę.

 
 

Susitikimo su Juozo Vitkaus-Kazimieraičio artimaisiais akimirka

Bataliono karininkai prie koplytstulpio-rodyklės, rodančios atstumą bei kryptį iki plk. J. Vitkaus - Kazimieraičio vienos iš laikinųjų vadaviečių Vieciūnų miške (ties Druskininkais)

 Susitikimo su Pietų Lietuvos partizanu, J. Vitkaus-Kazimieraičio bendražygiu Juozu Jakavoniu-Tigru akimirka

   
serzantu klubos kelione

 Seržantų klubo kelionė „Siauruku“ 2014 m.

 
   
 
  2016 m. gegužės 27 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (toliau - JVIB) vyko tradicinė atvirųjų durų diena, skirta supažindinti visuomenę su daliniu ir Lietuvos kariuomene.
 
 
           
 

 2016 m. rugpjūčio 14 d. paminėtos Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 21-osios įkūrimo metinės.

 
 
 
 2016 m. rugpjūčio 23-26 d. dalyvaudami Geriausio Sausumos pėstininkų skyriaus varžybose Inžinerijos bataliono kovinių inžinierių skyrius tarp padalinių iš Lietuvos užėmė 1 - ąją vietą, o bendroje įskaitoje garbingai liko antri, nusileidę tik mūsų kaimynams latviams. Inžinierių skyrius buvo sudarytas iš skyriaus vado srž. Vytauto Kriaučiūno, gr. Vaido Galecko, gr. Eimanto Augūno, vyr. eil. Vytauto Čereškevičiaus, vyr. eil. Dariaus Sabaliausko, eil. Juozo Babiliaus, eil. Šarūno Andriulaičio, eil. Luko Paukštelio.
 
 
 

 2016 m. rugsėjo 12 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono bėgimo entuziastai su štabo viršininku mjr. Pavelu Jelkinu priešakyje dalyvavo jau 13 kartą rengiamame "Danske Bank Vilniaus maratone".

 
                 
 

 2016 m. rugsėjo 13 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono rinktinis būrys sudarytas iš bataliono profesionalios karo tarnybos karių dalyvavo Šiluvos atlaiduose, kur buvo meldžiamasi už karius, partizanus, šaulius bei jų šeimas.

 

    
                            Misija Sibiras   Misija Sibiras
  2016 m. spalio 5 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione lankėsi „Misijos Sibiras 2016" dalyviai, kurie pasidalino įspūdžiais parsivežtais iš lietuvių tremties vietos - Igarkoje. Šių ekspedicijų organizatorius ir daugkartinis ekspedicijų dalyvis Arnoldas Fokas kartu su 2016 m. ekspedicijos viena iš dalyvių Monika supažindino auditoriją su patirtais įspūdžiais Sibire, su sunkumais ir iššūkiais esant toli nuo Lietuvos, su ekspedicijos specifika ir veikla.
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-09-18
Sprendimas: Fresh Media