Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Jungtinių ekspedicinių pajėgų kariai dalijasi patirtimi Kairių poligone

2019-07-02
image

Birželio 26 - Liepos 3 dienomis Lietuvos kariuomenės Generolo Povilo Plechavičiaus poligone (Kairiai, Klaipėdos rajonas), Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) Jungtinės Karalystės 3-iosios brigados štabo kuopos kariai dalijosi patirtimi su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3 - iosios rinktinės padalinių kariais.

Pavargę, nemiegoję, tačiau pilni įspūdžių veidai – toks vaizdas sutinka pažvelgus į gretas karių, kurie savaitę laiko praleido poligone kartu su Jungtinės Karalystės instruktoriais. „Priemonių gausa, instruktorių kompetencija ir užsidegimas kiek galima daugiau perduoti patirties ir to, ką jie moka geriausiai“,  - vienbalsiai vyksiančias pratybas vertino kariai. Begalė susprogdintų fanerinių durų, imituojamas artilerinis apšaudymas ir mūšio lauke tvyrantis parako kvapas po atakos – tokia karių rutina, kuri ne tik leido suprasti, kaip geriausiai skyriaus vadas gali įvykdyti užduotis bet ir atskleisti savo gebėjimus planuoti, vadovauti ir rūpintis skyriaus kariais.

„Jūsų kariai turi patirties ir užsidegimo. Mūsų tikslas ne išmokyti juos vykdyti užduotis kitaip, o parodyti kitas galimybes, kitus būdus, kuriuos mes naudojame. Visada yra abipusis ryšys – mes mokomės kartu su Jumis, kaip geriausiai vykdyti treniravimo procesą, kokius principus pasitelkti, kad formuotųsi reikalingi įgūdžiai ir gebėjimai. Daugelis mano kolegų pirmą kartą Lietuvoje ir labai tikimės, kad mes dar kartu ne kartą susitiksime“,  -  savo įspūdžiais dalinosi Jungtinės Karalystės 3-iosios brigados štabo grupės vyresnysis leitenantas Jack Scott.

 „Pastato valymas, ugnies taško naikinimas ir pasalų vykdymas – tai pagrindinės užduotys, kurios buvo treniruojamos vykusiose pratybose. Akcentuota ne vien užduočių atlikimo kokybė, bet ir didelis dėmesys skirtas vadovaujančias pareigas užimančių karių kompetencijos ugdymui“,  - pagrindinį bendradarbiavimo su Jungtinės Karalystės kariais akcentavo pratybų vadovas kapitonas Simonas Jurgelevičius. 

Nuo gegužės 24 d. iki liepos pradžios tarptautinėse pratybose „Baltic Protector" dalyvauja apie 3 tūkst. jūreivių ir jūrų pėstininkų ir apie 20 laivų iš 9 Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF). Siekdami gerinti tarpusavio sąveiką, kariai vykdo jūrų taktines pratybas, amfibines išsilaipinimo operacijas, logistines operacijas ir kitus jūrų manevrus. JEF pajėgos dislokavimo metu taip pat dirba kartu su NATO sąjungininkais.

Tai yra pirmasis JEF jūrinių pajėgų komponento dislokavimas tokiu mastu ir parodo vienetų gebėjimą užtikrinti saugumą regione.

 

 

Nuotr. Autorė Laura Jokšaitė 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontaktinis asmuo:

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadovybės

Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas

mjr. Alfonsas Bičkus

mob. tel. +370 686 900 15, el. p. [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media