Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2009 metų informacija

2009 m. spalio 30 d. Batalione vyko jaunimo asociacijos „Mano miestas Klaipėda" inicijuotas bendras KPAT, Žemaičių apygardos 3-čios rinktinės ir Dragūnų mokomojo bataliono agitacinis renginys. Renginyje dalyvavo daugiau nei penkiasdešimt 14-18 metų jaunuolių, kuriems buvo paistyta bendra Lietuvos kariuomenės struktūra bei jos funkcijos. 

Žemaičių apygardos 3-čiosios rinktinės kariai pasidalino patirtimi ir papasakojo apie misiją Afganistane. Dragūnų mokomojo bataliono specialistai supažindino jaunuolius su daliniu, jo veikla, pademonstravo ir papasakojo apie turimą karinę techniką ir ginkluotę. KPAT specialistai mokiniams suorganizavo karinio kliūčių ruožo rungtį.

 

Karių kultūros ir poilsio organizavimo grupės viršininkė

Violeta Butenienė

Fot. aut. Andrius Grigaliūnas.

      
   

2009 m. spalio 22 d. Dragūnų mokomojo bataliono kariai buvo pakviesti į Kairių poligoną, kuriame, kaip kasmet, vyko rudens sporto šventė. Besibaigiant rudeniui susibūrę dragūnai kartu pasportavo, palenktyniavo, pasivaržė tarpusavyje įvairiose rungtyse, pašmaikštavo linksmosiose užduotyse, kur nugalėtojai buvo apdovanoti prizais, o šventės pabaigoje visi dalyviai pasivaišino ant laužo išvirtu šernienos troškiniu. Renginio metu buvo pagerbti ir apdovanoti sportininkai, kurie per visus metus garsino bataliono vardą.

 

Karių kultūros ir poilsio organizavimo grupės viršininkė

Violeta Butenienė

Fot. aut. Inga Šmitienė

 

 

2009 Rugsėjo 11 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius lankėsi Klaipėdos įguloje. Po vizito Karinėse jūrų pajėgose jis aplankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos trečiąją rinktinę ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomąjį batalioną. Bataliono kariai  pasitiko neeilinį svečią rikiuote. Kariuomenės vadas pasveikino karius.

„Tarnaudami mes turime galvoti apie Tėvynės gynybą, apie mūsų tautą, kuri šimtmečiais čia buvo ir bus. Nepriklausomybę prarasti yra labai lengva, bet atsikovoti ją yra labai sunku. Lietuvos jaunajai kartai, taip pat ir jauniems kariams, turime perduoti tą stiprų jausmą - meilę Tėvynei - tam, kad jie mus pakeitę jaustųsi stiprūs ir tvirti bei ir toliau saugotų Lietuvos nepriklausomybę" - sakė Kariuomenės vadas.

Darbinio vizito dienotvarkėje vyko susitikimas su bataliono karininkais, kurio metu bataliono vadas mjr. Saulius Paliulis pristatė LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo batalioną, 2009 metų veiklą ir keliamas užduotis. Kariuomenės vadui pristatytas 2009 m. bataliono personalo komplektavimas, rengimas misijoms, specialistų ruošimas, pravesti kursai. Taip pat buvo parodyta turima ginkluotė ir technika. Ypatingas dėmesys buvo skirtas Kairių poligono pristatymui.

Po pristatymo Kariuomenės vadas apžiūrėjo Dragūnų mokomojo bataliono muziejaus ekspoziciją bei svečių knygoje įrašė palinkėjimus Dragūnų mokomojo bataliono kariams.

 

 
Aut. KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono

Karių kultūros ir poilsio organizavimo grupės viršininkė

Violeta Butenienė.

Fotografijų aut. Inga Šmitienė

 

2009 m. liepos 17 d. Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione neeilinė diena. Minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, ką tik pasikeitus Lietuvos prezidentui, batalione taip pat vyko iškilminga vadovybės pasikeitimo ceremonija. Vado pareigas eiti oficialiai paskirtas, jau kurį laiką šias pareigas laikinai ėjęs, bataliono štabo viršininkas majoras Saulius Paliulis.

Ši proga sutapo su bataliono 17-osiomis įkūrimo metinėmis, kurias tradiciškai bataliono kariai kasmet pamini iškilminga rikiuote. Į dvigubą šventę atvyko l. e. Sausumos pajėgų vado pareigas pulkininkas Sergejus Draščiukas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, buvę bataliono vadai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių vadai, Klaipėdos miesto administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius, kiti miesto įstaigų atstovai ir svečiai.

Kariuomenės ir KASP vadų medaliais bei padėkomis apdovanoti nusipelnę bataliono kariai ir darbuotojai. Naujasis vadas įteikė bataliono vado padėkas kariams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis. Iškilmių metu pagerbtas ir bataliono įkūrėjo bei pirmojo vado plk. ltn. Rimanto Baltušio atminimas. Ant jo atminimui skirto paminklo padėta gėlių kompozicija.

Po iškilmingos rikiuotės bataliono kariai, darbuotojai ir svečiai buvo pakviesti į iškylą pievoje prie šalia batalione telkšančio tvenkinio. Visus linksmino ir naujai paskirtą vadą savo koncertu sveikino pop grupė „YVA".

Liaudies patarlė byloja: „gera pradžia - pusė darbo"... Belieka palinkėti, kad mjr. Sauliui Paliuliui ši pradžia būtų sėkminga...

 

   
   

     

 

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono

Karių kultūros ir poilsio organizavimo grupės viršininkė

Violeta Butenienė.

Fotografijų aut. Inga Šmitienė

 

 

 

2009 vasario 24 dar nesibaigus rytinei rikiuotei, rikiuotės aikštėje suskambo „polka su ragučiais" ir įdardėjo sunkvežimis pilnas žydų, ubagų, velnių su kitokia persirengėlių kompanija. Ginkluoti deglais, gitaromis, kitais instrumentais bei įrankiais pasklido po aikštę dalindami visiems užgavėnių blynus, juos iškeisdami į litą, rašymo priemonę, šypseną ar gerą pažadą.... Giltinė bandė blynus keisti į gyvybę, nežinia kaip jai pavyko, tačiau po renginio dragūnai visi dar gyvi buvo ...

Žiema, Žiema, bėk iš kiemo... " skandavo dragūnai iškilmingai sudegindami „Morę" ir stebėdami kaip tirpsta sniegas - ar nuo ugnies, ar nuo didelio būrio žmonių, susirinkusių išvaryti žiemą, ar nuo užgavėnių karštų blynų....

Blynai buvo skanūs, velniukai padūkę, nuotaika gera, šypsenų netrūko, tad žiema paskubėjo pasitraukti ir iš po debesų spindulį parodė saulė... Pavasarį sutinkame su viltimi, kad gera nuotaika ir geras ūpas bus dažnas svečias dragūnų batalione.

 
 

2009 Sausio 15 d. - Klaipėdos krašto diena - 86-osios Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimo metinės

Klaipėdos krašto renginiai prasidėjo jau išvakarėse. Sausio 14 d. Tradicinį nakties žygį "Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais„ organizavo Lietuvos kariuomenės laisvės kūrėjų sąjungos Klaipėdos skyrius.Trasa - nauja, parinkta Eriko Mačkaus - Lietuvos kariuomenės karo lakūno, kuris gimė prie Dovilų - atminimui pagerbti.

Iš Dovilų miestelio aštuntą valandą vakaro į kelionę grupėmis pajudėjo 380 žmonių, tarp dalyvių KASP 3-ios rinktinės, Dragūnų mokomojo bataliono kariai ir misijai besiruošiantis KFOR-20 būrys vadovaujamas vyr. ltn. Aivaro Šatkausko. Kariai linksmai nusiteikę, su dainomis ekstremaliai slidų 25 km naktinį žygį į Klaipėdą baigė sėkmingai. Galutiniame taške, prie paminklo 1923 m. sukilėliams Klaipėdos skulptūrų parke, žygeiviai pasirodė apie pirmą valandą nakties. Visiems dalyviams įveikusiems naktinį žygį įteikti atminimo diplomai.

Sausio 15 dieną minėdami Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 86-ąsias metines Skulptūrų parke, prie paminklo 1923 metų sukilimo dalyviams atminti surengta Klaipėdos įgulos karių iškilminga rikiuotė. Salvėmis ir gėlėmis kariai atidavė pagarbą 1923 metų žuvusiems sukilėliams.

 

 

 

 

KFOR -20 karių būrys vieni iš pirmųjų pasiekė Klaipėdą

Prie paminklo 1923 m. sukilimo dalyviams atminti Igulos kariai padejo gėles 

 

 

 

 

 

 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2009-11-09
Sprendimas: Fresh Media