Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2010 metų informacija

92 - OSIOS LIETUVOS KARIUOMENĖS METINĖS

 

 Lapkričio 23 d. Lietuva minėjo Lietuvos karių dieną. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną - sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Šiais metais šventėme 92 - ąsias Lietuvos kariuomenės metines. Tai diena, kai prisimename karius savanorius, kurie prieš devyniasdešimt dvejus metus stojo į kovą už savo krašto nepriklausomybę.  Lenkiame galvą atkurtos Lietuvos nepriklausomybės savanoriams, Sausio tryliktosios gynėjams, pagerbiame pokario partizanų gretose kovojusius prieš sovietų okupaciją -  visus, gynusius savo tėvynę, tautiškumą ir valstybę įvairiais jos istorijos etapais.

Klaipėdos įgulos kariai šią šventę minėjos lapkričio 22 d.  Kariai, jų šeimos nariai ir svečiai buvo pakviesti į Klaipėdos koncertų salę pasiklausyti šventinio Karinių jūrų pajėgų orkestro koncerto. Salės I aukšto foje veikė vaikų piešinių bei rankdarbių Lietuvos kariuomenės tema parodos. Šventė prasidėjo vaizdo įrašu su Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Arvydo Pociaus sveikinimo kalba. Klaipėdos įgulos karius sveikino Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas. Visus susirinkusius su profesine švente pasveikino, sveikatos kariams linkėjo Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius. Jis įgulai padovanojo Klaipėdos miesto vėliavą, teigdamas, jog kariuomenė, o šiuo atžvilgiu Klaipėdos įgula, yra dalis miesto, todėl ir jai privalu turėti miestą reprezentuojančią vėliavą.

„Kiekvienas Jūsų privalo nepamiršti, kad visų pirma jūs esate kariai. Jus vienija ištikimybė kario priesaikai" šiais žodžiais savo sveikinimo kalbą pradėjo bataliono vadas plk. ltn. Saulius Paliulis. Lapkričio 23 d. LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione vyko iškilminga rikiuotė, skirta Lietuvos karių dienai paminėti. Šventės metu buvo perskaityti Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, LK kariuomenės vado gen. mjr. Arvydo Pociaus bei Sausumos pajėgų vado gen. mjr. Jono Vytauto Žuko sveikinimai. Linkėdamas stiprybės ir vienybės, dragūniečių nepamiršo pasveikinti Garbės klaipėdietis bei seimo narys Vytautas Grubliauskas. Buvo įteiktos Sausumos pajėgų vado padėkos už gerą pasirodymą pratybų „Pasitikėjimas 10" metu psk. Vladimirui Davidovui ir psk. Alvydui Gedminui. Taip pat  įteikti KASP vado plk. ltn. Romualdo Moldario apdovanojimai. Už pavyzdingą tarnybą srž. Giedriui Vitkui įteiktas medalis, srž. Giedriui Arlauskui KASP moneta, vrš. Giedriui Meškiui - padėka.

Tegul mus visus vienija istoriškai didžiausia visų laikų vertybė - meilė Tėvynei.

 

  
  

CKB vyr. specialistė Jurga Vaškevičienė

 

 

LDK BUTIGEIDŽIO DRAGŪNŲ MOKOMOJO BATALIONO 2010 METŲ KREPŠINIO ČEMPIONATAS

 

 Visi žinome, jog krepšinis Lietuvoje yra tapęs antrąja religija. Ne išimtis ir dragūnų batalionui. Nuo rugsėjo 27 d.  iki lapkričio 19 d. mūsų batalione vyko LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono krepšinio čempionatas, skirtas karių dienos progai paminėti. Vyrai žaisdami atidavė daug jėgų, išliejo nemažai prakaito. Finalinės kovos buvo labai įtemtos ir paliko nemažai įspūdžių. Jau vien medalių verta buvo C kuopos ir Štabo komandų kova. Čia rezultatai keitėsi kas keletą minučių. O nugalėtojai savo pirmąją vietą iškovojo vieno taško skirtumu.

 

Dėkojame  ir sveikiname visus dalyvavusius šiame čempionate. Jūs jau esate laimėtojai. Bet čempionatas negali likti be tikrų savo nugalėtojų. Lapkričio  23 d. iškilmingos rikiuotės metu, skirtos Lietuvos karių dienai paminėti, komandos prizininkės buvo apdovanotos diplomais ir suvenyrais.

 

I vieta - C  kuopa

II vieta - Štabas

III vieta - Klaipėdos  Arsenalo sandėlių skyrius

Sveikiname komandas nugalėtojas!!!

 

   

 

Sirgaliai

 

1 vietos apdovanojimai

 

2 vietos apdovanojimai

 

CKB vyr. specialistė Jurga Vaškevičienė

 

 

 

LDK BUTIGEIDŽIO DRAGŪNŲ MOKOMOJO BATALIONO KARIAI TAIP PAT ATLIKO SAVO VĖLINIŲ MISIJĄ

 

 Vėl sulaukėme to meto, kai ruduo pradėjo skaičiuoti paskutines savo dienas. Atėjo paskutinis rudens mėnuo - lapkritis. Krikščioniškasis pasaulis  lapkričio 1-ąją švenčia Visų Šventųjų dieną, o lapkričio 2-ąją - Vėlines. Tradiciškai per Vėlines kapai papuošiami gėlėmis ir uždegamos žvakutės. Sakoma, jog gėlėmis mirusieji pagerbiami, prisimenami, o žvakių liepsna nutiesia kelią anapilin ir bent akimirkai sujungia gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius.

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai taip pat atliko savo  misiją. Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet neliko užmirštos  Kairių poligono teritorijoje esančios kapinaitės (Labotakių kaimo, Stariškių kaimo senosios kapinės ir  Kairių kaimo kapinės). Šais metais dragūnų kariams talkino  bazinio kario savanorio įgūdžio kurso kariai, t. y, 5 rinktinės 502 kuopos eil. Ignas Bačiulis, 3 rinktinės 301 kuopos eil. Marius Savickas, 3 rinktinės 303 kuopos eil. Domas Mitkevičius. Sutvarkytas kapinaites aplankė ir jose žvakutes uždegė atvykęs LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono vadas plk. ltn Saulius Paliulis bei karo kapelionas kpt. Saulius Noretas. Lapkričio 2 - ąją dieną kapeliono vardu visi bataliono kariai ir darbuotojai buvo pakviesti prisiminti visus mirusiuosius. Prie bataliono įkūrėjo plk. ltn  R. Baltušio paminklo, esančio bataliono teritorijoje iškilmingai buvo padėta gedulinga gėlių kompozicija bei uždegta žvakutė. Dar kartą buvo priminta, jog užmarštis yra baisesnė už mirtį, todėl labai svarbu yra uždegti žvakutę bent ant vieno nelankomo, svetimo kapo. 

 

 

   

 

Tekstas CKB vyr. specialistės Jurgos Vaškevičienės

Nuotraukos kpt. Marijošiaus ir J. Moldarienės

 

 

 

POLICIJOS OPERACINĖS MOKYMO IR SĄVEIKOS GRUPĖS KURSAS

 

 Rugsėjo mėnesį tris savaites Kairių poligone vyko Lietuvos ir JAV Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės kursas (POMSG). Šį kursą vedė LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono B kuopa. Pagrindinę instruktorių personalo sudėtį sudarė buvusių PAG UVG kariai. Ypatingai svarbu, kad kurso instruktoriais ar jų padėjėjais būtų UVG kariai iš paskutinės misiją baigusios PAG rotacijos.

POMSG kurse dalyvavo kariai iš Karo policijos, Karo medicinos, Viešojo saugumo tarnybos, Puskarininkių mokyklos, Algirdo MPB bei inžinieriai.

Kurso tikslas buvo suteikti dalyviams žinių ir įgūdžių, kurie padėtų įvykdyti Afganistano Respublikos Goro Provincijos atkūrimo grupės (toliau - PAG) vadovybės užduotis, skiriamas Užduoties vykdymo grupėms (toliau - UVG). Kurso teorinė dalis,lauko taktikos pratybos), vyko bataliono bazėje, Kairių poligone. Lauko taktikos pratybos vyko daugiausia šviesiu  paros metu. Tamsiu paros metu buvo surengta UVG karių nakvynė lauke, įkuriant patrulio bazę. Kurso programa sudaryta remiantis karių ,vykdžiusių UVG užduotis Afganistano Goro provincijoje, patirtimi, PAG rengimo organizavimo patirtimi, taip pat TRO ataskaitomis. Kurso pabaigoje kariams buvo organizuojamos kompleksinės pratybos, kurių metu kariai pademonstravo praktinius įgūdžius, įgytus viso kurso metu.

 

Kurso pabaigoje dalyviai įgavo įgūdžių, kaip bendrauti su vietiniais gyventojais, veikti būdingose (dažnai pasitaikančiose) regionui situacijose, efektyviai naudoti turimą aprangą ir ekipuotę, orientuotis vietovėje nestandartinių priemonių ir būdų pagalba, išgauti ugnį panaudojant automobilyje esančias priemones, išgauti ir palaikyti ugnį panaudojant ekipuotėje esančias priemones, naudotis specialia arba parankine įranga rankoms ir kūnui šildyti, įsirengti būstą/miegojimo vietą, paruošti sauso maisto davinį minimaliomis priemonėmis, apsirūpinti vandeniu šalto ir karšto oro sąlygomis, paruošti vandenį vartojimui.

Taip pat jie  išmoko važiuoti automobiliais X1-X5 metodais, veikti trumpo sustojimo metu, organizuotai įveikti sunkiai pravažiuojamas gamtines kliūtis, užimti, įrengti ir organizuoti būtinus darbus, budėjimą , poilsį, veikti iškilus pavojui ar užpuolus patrulio bazę,  susidūrus su priešiškomis pajėgomis važiavimo automobiliais ir pėsčiojo patrulio metu , atlikti įvažiavimo į gyvenvietę procedūras, suplanuoti užduotį ir paskelbti kovinį įsakymą, vykdyti eskortą.

 

Šis kursas organizuojamas du kartus per metus (jeigu reikia ir dažniau) PAG vadovybės suplanuotu laikotarpiu. Kurso trukmė dažniausiai yra 16 darbo dienų. Vienos paros pratybų laikas 8 val., tačiau siekiant, kad pratybų tikslai būtų pasiekti, pratybų laikas gali būti pratęstas iki 12 val. Kai nakvojama patrulio bazėse, pratybų laikas gali būti pratęstas iki 24 val.

 

   

 

POMSG kariams Afganistane linkime sėkmingos misijos.

Tekstas: B kuopa kpt. Vidas Ilgaudas

Foto: Jurga Vaškevičienė

 

 

Ir dragūnai švenčia rudenėlio šventę...

 

2010 m. rugsėjo 23 d., sulaukęs bobų vasaros ir šilto oro, KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kolektyvas sugūžėjo į Kairių poligoną . Vadas plk. ltn. Saulius Paliulis pasveikino visus susirinkusius ir paskelbė dragūnų mokomojo bataliono kolektyvo kūrybinių ir sportinių varžybų pradžią. Šventės akcentu ir simboliu tapo iš miško į svečius atėjęs dėdė Rudenėlis. Šventės dalyviai buvo suskirstyti į šešias rudenio gėrybių komandas, tai: ,,Runkeliai", ,,Grybai", ,,Svogūnai", ,,Kopūstai", ,,Moliūgai", ,,Slyvos".


Komandos turėjo išsirinkti kapitonus ir sugalvoti šūkius, kurie palaikytų jų komandinę dvasią. Bataliono vyr. puskarininkio psk. R. Valčiuko iniciatyva buvo organizuojamas virvės traukimo čempionatas. Šioje rungtyje pirmą vietą laimėjo ,,Grybų" komanda, antrą - ,,Moliūgų", o trečia vieta džiaugėsi ,,Svogūnai". Fiziškai pasportavę pasistiprino koše, atsigėrė arbatos , kavos. Antroje šventės dalyje reikėjo parodyti kūrybines galias bei išradingumą. Savo rudenine puokšte - „ Dragūnas ir keturi metų laikai"- niekam neprilygo ,,Kopūstų komanda". Stilingiausiu ir neatsiliekančiu nuo rudeninių tendencijų vyru tapo vienas iš ,,Slyvų" komandos narys. Reikia paminėti, jog šiose rungtyse buvo labai sunku išrinkti nugalėtojus, nes visos komandos buvo labai išradingos, tiesiog įkvėptos gamtos mūzų.


Ruduo atneša vėsesnius ir šaltesnius orus. Ne už kalnų žiema, jai būtina pasiruošti, kad rankytės ir kojytės nesušaltų, kad virusai ir gripas neužpultų. Čia komandoms teko parodyti, ar jos sugeba verpti. Ir vėl neprilygstami buvo ,,Grybai". Vėliau rinkome taikliausių šaulių komandą (šioje rungtyje bulvės skraidė į kairę ir į dešinę, bet tikslą pasiekdavo gana retai). Komanda nugalėtoja tapo ,,Svogūnai". „Baslio stumdymo" rungtis komandoms buvo lemtinga. Rungtį laimėjusios komandos atstovas tapo kitų metų Dėde Rudenėliu. Šiuo titulu gali didžiuotis ir džiaugtis psk. R. Valčiukas. Jam simboliškai buvo perduota Dėdės Rudenėlio lazda. Paskutinė rungtis buvo skirta bataliono Galiūnų galiūnui išrinkti. Užduotis buvo įdomi ir reikalaujanti daug fizinės ištvermės. Reikėjo, kuo ilgiau ištiestoje rankoje į priekį, išlaikyti trijų litrų pilną bokalą. Laimėtoju tapo kpt. M Sušinskis, jis bokalą išlaikė 2 min. 30 s.


Ruduo, dienos trumpėja, darosi niūru. Tam, kad praskaidrinti šias dienas, mes tikimės ir kitais metais visus dragūniečius pakviesti pajusti šio metų laiko teikiamą grožį, harmoniją. Linkiu, kad ši graži tradicija tęstųsi dar ilgus metus.

   
   

S1/S5 skyriaus CKB vyr. specialistė Jurga Vaškevičienė

 

 

Karšti orai neišgąsdino bazinio kurso karių

 

 Liepos 26 d - rugpjūčio 13 d. LDK BDMB priklausančiame Kairių poligone vyko bazinis kario savanorio kursas. Kursą vedė A kuopa, jai taip pat talkino B kuopos instruktoriai. Jaunieji kariai atvyko iš visų rinktinių. Ši vasara mus visus lepino šiltais, netgi galima sakyti tropiniais orais. Nežinia kiek šie orai padėjo, ar kiek pakenkė kariams, bet iš 130 planuotų atvyko 125 kariai, kursą baigė 4 būriai. Kaip ir kiekviename kurse, taip ir šiame išrinktas geriausias kurso karys. Juo tapo 26 metų Andrius Bagdonavičius iš Didžiosios kovos apygardos 8 - osios rinktinės. Šis karys didžiavosi davęs priesaiką ginti Lietuvos valstybę ir džiaugėsi būsima artėjančia švente, kuomet galės duoti priesaiką ir savo būsimai žmonai.

BKĮS kursas vyko 19 dienų. Kurso metu kariai vykdė dieninį ir naktinį topografinį žygį, dvi lauko pratybas, kompleksines pratybas ir kt. Taip pat labai svarbi yra teorinės dalies įskaita. Pagrindinis bazinio kario savanorio įgūdžio kurso rengimo tikslas - parengti karį, atitinkantį keliamus reikalavimus vykdyti jam iškeltus uždavinius taikos ir karo metu Savanorių pajėgų daliniuose.

 

   
 

S1/S5 skyriaus vyr. specialistė Jurgita Moldarienė

 

 

 

„Laisvosios piramidės" ir „Aštuoniukės" biliardo turnyras

 

 Dar neišblėsus XX KASP žaidynių įspūdžiams, liepos 22 - 23 dienomis Klaipėdoje antrą kartą vyko „Laisvosios piramidės" ir „Aštuoniukės" biliardo turnyras KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono taurei laimėti. Turnyras vyko miesto biliardo klube „Žemaitija", jame dalyvavo 21 žaidėjas. Savo atstovus atsiuntė Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykla, Lietuvos kariuomenės judėjimo kontrolės centras, Didžiosios kunigaikštienės Birutės Motorizuotasis pėstininkų batalionas, LK LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos centras ir LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas.

 

Pirmąją dieną vyko „Laisvosios piramidės" biliardo varžybos. Šios dienos nugalėtojai išaiškėjo gana vėlai, nes varžybos buvo įtemtos ir ilgos. Pirmąją ir neginčytiną vietą užėmė ltn.  Tadas Mameniškis (BPLB), antrją vietą - kpt. Jurij Gorbunov (BDMB), trečiąja vieta džiaugėsi kpt. Žydrūnas Leonavičius (BDMB).

 

Antrąją dieną vyko „Aštuoniukės" biliardo varžybos. Tikiuosi niekas nesupyks, jeigu pasakysiu, jog šiame turnyre dragūnams lygių nebuvo. Čia visas prizines vietas laimėjo žaidėjai iš LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono. Pirmąją vieta - kpt. Žydrūnas Leonavičius, antrąją vietą - vyr. ltn. Darius Kliminskas, trečiąją vietą - kpt. Marius Sušinskas.

 

   

LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas

S5/S5 CKB vyr. specialistė Jurga Vaškevičienė

 

 

Dragūnų žygis Radvilų keliais

 

Liepos 23-24 d. įvyko 10-asis žygis Radvilų keliais. Po dalyvių registracijos, iškilmingo atidarymo Ruklos stadione ir vakaronės, kitos dienos rytą prasidėjo žygis 2x22 km. Rytas išaušo labai šiltas bei nusimatė labai karšta diena. LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai savo kelionę pradėjo 10.30 val. ir finišuoti turėjo iki 17 val. Mūsų dragūnų grupė, kurią sudarė srž. Renata Radavičiutė, vyr. srž. Martynas Šimkus, vrš. Rolandas Židickis, vrš. Gintaras Birbalas pirmos dienos atstumą įveikė per 3h 50 min., todėl liko pakankamai laiko pasiruošti kitos dienos likusiam 22 km etapui įveikti. Antros dienos žygis buvo lengvesnis, nes oras truputį atvėso ir trasa jau buvo žinoma (per Gaižiūnų poligone esantį pakilimo taką ir vadinamą „Sacharą").

 

Varomi didelio noro bei užsispyrimo, atmuštom kojom ir užgyventom nuospaudom, gan sėkmingai sunkumus įveikėm.

 

Žygis nebuvo nuobodus, jį lydėjo pakili nuotaika ir pasitikėjimas savo jėgomis. Mums tai ne pirmas žygis, yra tekę įveikti ir vadinamą „extrimo" trasą bei tokių kaip 4x40 km bei 4x50 km trasas.

 

Nėra lengvų trasų, visos jos savaip sunkios. Žygiuoti privaloma sparčiai, prakaito išliejama nemažai ir vandens išgeriama ne vienas litras. Po žygio sau gali drąsiai pasakyti „aš tai padariau", „aš tai įveikiau".

 

Šiais kibernetikos laikais, dauguma žmonių mažai išnaudoja progos pajudėti, pasigrožėti gamtos ir žmonijos statinių harmonija. Tai ne šiaip sportas, tai ir aktyvus poilsis, suteikiantis nemažai jėgų.

 

Norėčiau paskatinti ar paagituoti kitais metais išbandyti savo jėgas tuos, kurie nėra bandę žygiuot Radvilų žygyje. Juk yra sakoma, kartą bandęs, negali sustot.

   

LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas

Tekstas vrš. Gintaro Birbalo

Nuotraukos vyr. srž. Martynas Šimkus

 

 

 

Dragūnų klubo kelionė į Lenkiją

 

 2010 metai - jubiliejiniai Žalgirio mūšio metai. Šiais metais sukako 600 metų, kai Lenkų-Lietuvių kariuomenė nugalėjo Kryžiuočių Ordiną. Tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje šiai progai paminėti buvo organizuojami įvairūs šventiniai renginiai - kariuomenių maršai, koncertai, iškilmės ir riterių kovų pasirodymai. Šiais  metais liepos 17 dieną Lenkijoje  buvo parodytas vienas svarbiausių viduramžių mūšių - Žalgirio mūšio inscenizacija. Reikšmingame šio istorinio įvykio atkūrime dalyvavo riterių brolijos iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Suomijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

Dragūnų klubo nariai š.m. liepos 15 dieną taip pat išvyko palaikyti lietuvaičių riterių į Lenkiją. Kelionės metu jie aplankė Gdansko miestą ir Malborko pilį, kurioje ilgus šimtmečius apsistodavo kryžiuočių magistrai.

 

Savo įspūdžiais apie kelionę paprašiau pasidalinti Dragūno klubo narių. 

„Prisiminimai apie Gdanską patys gražiausi, tai iš tiesų nuostabus miestas su nepaprasto grožio senamiesčiu. Didelį įspūdį paliko miesto katedra, rotušė, senamiesčio architektūros įvairovė, skverų ir kiemų puošyba, muziejai bei suvenyrus siūlančių prekiautojų gausa."

 

„Malborkas. Tai nuostabi viduramžių pilis- tvirtovė. Gaila, tačiau šios piles apžiūrėti iš vidaus nespėjome, taupant laiką apžiūrėjome tik iš išorės. Didelį įspūdį paliko pilies didingumas, įtvirtinimai ir fortifikaciniai statiniai/rentiniai (bokštai, sienos, kareivinės, arklidės ir t.t.)."    

 

  

 

 

„Stebakas - Griunvaldas - Žalgiris. Į Žalgirio mūšio inscenizacijos vietą atvykome liepos 16 dienos vakare. Įsikūrėme lietuvių stovyklavietėse. Jautėme pakilią nuotaiką nors ilga kelionė ir išvargino. Patekti į numatomą vietą buvo gana keblu, nes norinčių atvykti mašinų į Žalgirio mūšio inscenizaciją buvo be galo daug. Mašinų kamščiai ir dideli žmonių srautai nesibaigė iki pat vėlaus vakaro. Palapinių miestelis didėjo ne valandomis, o akimirkomis. Pasak renginio organizatorių, smalsuolių susirinko apie 200 000.

 

Išvakarėse stebėjome riterių turnyrus, vaikščiojome po didžiulę viduramžių mugę, kur buvo galima įsigyti įvairių ginklų, drabužių ir kitų dirbinių. Per dvi dienas taip ir nepavyko visos mugės apžiūrėti. Reikia pastebėti, jog kainos taip pat buvo didelės - lyginant su prekės kokybe ir verte. Labai nustebino viduramžių riterių stovyklos dydis, pačių riterių, didikų, vienuolių, viduramžių gyventojų gausa. Smagu, kad žmonės, kurie perteikė šią viduramžių dvasią, buvo labai entuziastingi ir tikėjo tuo ką daro. Riterių mūšiai buvo iš tiesų tikroviški ir kartais žiaurūs. Ne vienas dalyvis savo žaizdų gydytis buvo išvežtas su greitą pagalba.

 

Reikia pastebėti, jog tomis dienomis temperatūra siekė 38 laipsnius Celsijaus, o tai įtakojo ir renginyje esančių žmonių nuotaikas, bei elgesį. Kelionė į Žalgirio mūšio inscenizacijos vietą  mūsų klubui paliko labai daug įsimintinų, įspūdingų ir smagių akimirkų".

 

Linkime Dragūnų klubui daugiau tokių nepakartojamų kelionių.

S1/S5 CKB vyr. specialistė Jurga Vaškevičienė

Fotonuotraukos vrš. Tomo Keburio, j. psk  Vido Čeikaus

 

 

Plk. ltn. Rimanto Baltušio minėjimas

 

 Šių metų liepos 24 d. pagerbtas LDK Butigeidžio dragūnų bataliono įkūrėjo ir ilgamečio vado plk. ltn. Rimanto Baltušio atminimas. Prisiminti prieš 10 metų mus palikusio vado, karininko, draugo atvyko Krašto apsaugos ministrės patarėjas Jonas Algirdas Kronkaitis, brg. gen. Česlovas Jezerskas, dragūnų bataliono kariai, buvę kolegos. Šv. Ignoto bažnyčioje už plk. ltn. Rimantą Baltušį aukotos šv. Mišios. Po jų aplankytas kapas Vilniaus Saltoniškių kapinėse, uždegtos žvakelės. Prisimindami velionį kolegos ir artimieji negalėjo nuslėpti susijaudinimo. Plk. ltn. Rimanto Baltušio puoselėtos vertybės aktualios ir šiandien. Daugeliui jis išliko kaip pavyzdys, idealas ir siekiamybė. Kiti ir dabar sunkiais momentais mintyse tariasi su velioniu ir klausia savęs „kaip darytų Rimantas"? Ir randa atsakymus. Plk. ltn. Rimantas Baltušis ir jo dvasia vis dar gyva jį pažinojusiųjų atmintyje.

 

 

 

   

Tekstas vyr. ltn. Dariaus Kliminsko

Nuotraukos plk. ltn. Virginijaus Kirvaičio

 

 

18-asis dragūnų gimtadienis

 

  „Noriu pasveikinti jus visus su bataliono švente. Kiekvienam asmeniškai norėčiau prieiti ir paspasti dešinę ranką, bet spaudžiu ją per atstumą. Tik nuo mūsų visų priklausys, kaip mes, dragūnai, toliau gerbsime bataliono vardą.",- šiais žodžiais savo karius pasveikino bataliono vadas plk. ltn. Saulius Paliulis.

Liepos 16 d. LK KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas šventė 18 - ąsias įkūrimo metines. Iškilminga ceremonija prasidėjo bataliono rikiuotės aikštėje. Į renginį atvyko KASP vadas plk. ltn. Romualdas Moldaris, Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Benas Šimkus, KASP rinktinių vadai, kiti kviestiniai svečiai, bataliono karių šeimos nariai ir žiniasklaidos atstovas.

Skambant sveikinimams ir linkėjimams bataliono kariai buvo apdovanoti Krašto apsaugos ministro, Kariuomenės vado, Sausumos pajėgų vado, Savanorių pajėgų vado, bataliono vado padėkomis ir medaliais. Žemaičių apygardos partizanų vadas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio partizanų žvaigžde apdovanojo KASP vadą ir dragūnų bataliono vadą.
Prisimintas ir pagerbtas bataliono įkūrėjas ir pirmasis vadas plk. ltn. Rimantas Baltušis. Padėtos gėlės prie jam skirto paminklo.

Baltų kovos brolija pristatė senovės Lietuvos laikotarpio ginklus, amuniciją, pademonstravo kovas, kurioms niekas neliko abejingas. Parodomąją programą paruošė Karinių jūrų pajėgų orkestras.

Po iškilmingos rikiuotės bataliono kariai, darbuotojai ir svečiai buvo pakviesti į Kairių poligoną, kur šventė tęsėsi. Čia netrūko juoko, geros nuotaikos, išradingumo, o ir puikus oras visus lepino.

 

 

    

S1/S5 sk. vyr. specialistė Jurgita Moldarienė

 

 

 

Saugaus vairavimo ekstremaliomis sąlygomis kursai

 

 Liepos 19 - 23 dienomis LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono Kairių poligone vyko saugaus vairavimo ekstremaliomis sąlygomis kursai. Šiuos  kursus pravedė Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono B kuopa. Kursuose dalyvavo karo policijos kariai, besiruošiantys misijai į Afganistaną.

 

Kurso tikslas - išmokti vairuoti ekstremaliomis sąlygomis. Vairavimas vyko dviem etapais, tai: taktinis ir bekelės.

 

Negailestingai kaitinant saulei, vyrams reikėjo įveikti įvairias kliūtis ir parodyti savo ištvermę, kantrybę bei sugebėjimus. Čia vyko greitas kliūčių apvažiavimas slalomu, greitas važiavimas ratu priekiu ribotos erdvės plote, apsisukimas ribotos erdvės plote, slystančio automobilio valdymas važiuojant, netikėtai atsiradusios kliūties apvažiavimas, kliūties taranavimas, kliūčių - „Pylimas", „Šonkauliai", Akmenys", „Griovys" ir kt. įveikimas. Anot šių kursų instruktoriaus vyr. srž. Beno Kaupo, be šių praktinių įgūdžių kariai negalėtų tinkamai įvykdyti užduočių misijos Afganistane metu. Apibendrindami šiuos kursus, Karo policijos kariai teigė, jog buvo naudinga, įdomu, įgijo didesnės patirties vairuojant ekstremaliomis sąlygomis. Šią patirtį jie galės panaudoti ne tik savo darbe, bet ir civiliame gyvenime.  Anot vyr. srž. Tomo Gurskio, kiekvienam vairuotojui reikia pabandyti ekstremalų vairavimą, niekada nežinai,  kas gali atsitikti misijos metu, važiuojant bekele įvairiais pasvirimo kampais, kai kiekvienas milimetras gali nulemti tavo ar tavo kolegų gyvybę.  Toks kursas yra būtinas.

 

Įgytais vairavimo įgūdžiais liko patenkinti ne tik kurso klausytojai bei juos įvertinę instruktoriai, bet ir S5 skyriaus merginos. Joms teko pabūti keleivio vietoje.

 

 

    

 

Ačiū, Jums vyrai, buvo smagu.

S1/S5 CKB vyr. specialistė Jurga Vaškevičienė

Teksto autorė Jurga Vaškevičienė

Foto Jurga Vaškevičienė ir Jurgita Moldarienė

 

 

KASP XX sporto žaidynės

 

Ir puikiu oru, ir geru reginiu po atviru dangumi liepos 6-ąją Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną kauniečiai ir Kauno svečiai Dariaus ir Girėno stadione galėjo pasimėgauti galimybe - pamatyti Krašto apsaugos savanorių pajėgų XX sporto žaidynes. Savanorių sporto žaidynes šiemet organizavo Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė. Jau keli metai iš eilės šiose žaidynėse dalyvavo ir LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas.

Žaidynių programoje kariai rungėsi lietuviškos savigynos, karinio kliūčių ruožo, krepšinio, virvės traukimo, granatų svaidimo, kovinio šaudymo, karinio orientavimosi, svarsčio kėlimo ir galiūnų rungtyse. Mūsų vyrams niekas neprilygo galiūnų rungtyje, tai: vyr. ltn. Povilas Naktinskas, kpt. Mindaugas Albrechtas, psk. Rimantas Kučinskas, vrš. Rolandas Židickis, vyr. srž. Benas Kaupas. Šioje rungtyje jie užėmė I vietą. Bataliono šaudymo komanda, kurią sudarė kpt. Emilis Matijošius, kpt. Gediminas Lapinskas, kpt. Vitalijus Buivydas, vrš. Gintautas Nesteckis, vrš. Petras Salys, laimėjo II vietą. Asmenine pergale ir II vieta, šaudymo iš M-14 varžybose, gali didžiuotis vrš. Gintautas Nesteckis. Virvės traukimo rungties komanda, kurią sudarė psk. Ramūnas Valčiukas, kpt. Alfonsas Bičkus, vrš. Gintautas Nesteckis, vrš. Andrius Pekūnas, vrš. Henrikas Polka, vyr. srž. Andžejus Sudaris, srž. Benas Šimkus, srž. Andrius Kazlauskas, srž. Arūnas Petrauskas, gr. Tadas Puidokas iškovojo III vietą. Verta pagyrimų virvės traukimo palaikymo komanda. Ji savo garsiais šūksniais padėjo komandos vyrams iškovoti pergalę.
Dragūnų batalionas sveikina svarsčio kėlimo rungtyse asmenines pergales iškovojusius - kpt. Mindaugą Albrechtą (iki 95 kg kategorijoje) II vieta, vrš. Rolandą Židickį (iki 85 kg kategorijoje) - III vieta ir psk. Ramūną Valčiuką
( virš 105 kg kategorijoje) III vieta.

Nuoširdžiai sveikiname visus bataliono karius, dalyvavusius žaidynėse. Nepamirškime, jog sporte svarbiausia dalyvauti. O sveikame kūne ir sveika siela!

 

   

 

Jurga Vaškevičienė S1/S5 CKB vyr. specialistė

 

 

 

2010-06-15. Kaip ir visuose Lietuvos kariuomenės vienetuose 11.45 KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai išsirikiavo rikiuotėje, kad prisimintų 1940 m. birželio 15 d. tragiškus Lietuvai, šalies okupacijos, įvykius.
S1/S5 skyriaus viršininkas kpt. Gediminas Lapinskas perskaitė trumpą pranešimą apie tuometinius įvykius Lietuvoje. Tylos minute buvo pagerbti visi žuvusieji, nukankinti, tremtyje mirę Lietuvos žmonės.
Štabo viršininko mjr. Vytauto Baltrūno žodžiais - kiekvienas Jūsų privalo nepamiršti, kad visų pirma yra karys. Kiekvienas yra atsakingas už savo šalies nepriklausomybės ir laisvės stiprinimą, kad nepasikartotų 1940 m. birželio 15 d. įvykiai.

 

 

   

 

Tekstas ir nuotraukos S1/S5 skyriaus vyr. specialistės Jurgitos Moldarienės

 

 

 

 2010-06-04 LK KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione lankėsi Klaipėdos Baltijos gimnazijos moksleiviai, kuriems inicijuotas bendras su KPAT prie KAM Klaipėdos karo prievolės centru edukacinis užsiėmimas, kurio tikslas - profesinis orientavimas. Renginyje dalyvavo apie keturiasdešimt 14-18 metų jaunuolių. Klaipėdos KPC viršininkas kpt. Antanas Kavaliauskas pristatė Lietuvos kariuomenės struktūrą, funkcijas, kalbėjo apie jaunimo galimybes Lietuvos kariuomenėje, būtinuosius karinius mokymus. Karo kapelionas kpt. Saulius Noretas pasidalino patirtimi ir papasakojo apie misiją Afganistane. Dragūnų mokomojo bataliono kariai pademonstravo ir papasakojo apie ginkluotę. Įdomu buvo sužinoti apie ginklus - kaip vadinasi, kiek sveria, kaip su jais elgtis. Patiems stipriausiems buvo surengta ginklo laikymo rungtis. Moksleiviai aplankė batalione esantį muziejų.

 

 

 

 

 

 

Draugiškas „Dragūnų bataliono vado taurės" futbolo turnyras

 

 Saulėtą gegužės 28 d. popietę KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono stadione vyko „Dragūnų bataliono vado taurės" draugiškas turnyras. Rungtynėse varžėsi Mobiliojo ryšio operatorių „Teledema", Karinių jūrų pajėgų, „Kario" (jungtinė Karo policijos, KPAT prie KAM Klaipėdos KPC, KASP Žemaičių apygardos 3 - osios rinktinės, Arsenalo kuopos komanda) ir šeimininkų - LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono komandos. Po bataliono vado plk. ltn. Sauliaus Paliulio pasveikinamojo žodžio ir karo kapeliono kpt. Sauliaus Noreto palaiminimo prasidėjo varžybos. Rungtynes pradėjusi „Teledema" nesunkiai įveikė Karinių jūrų pajėgų komandą, kuri nusileido ir dragūnų bataliono, o dėl trečios vietos ir „Kario" komandoms. Dėl pirmos vietos susitiko neįveikiamos „Teledemos" ir dragūnų bataliono komandos. Rungtynės baigėsi lygiosiomis. Nugalėtojai paaiškėjo tik po 9 metrų baudinių mušimo, kurie svečiams buvo truputį sėkmingesni. „Geriausio futbolo turnyro žaidėju" pripažintas dragūnietis psk. Rimantas Kučinskas. Visų komandų rungtynes lydėjo gera nuotaika, kurią palaikė būrelis susirinkusių sirgalių. 

 

„Tikimės, kad varžybos įvyko ne paskutinį kartą ir taps gražia tradicija " - sakė bataliono vadas plk. ltn. Saulius Paliulis. Šiai minčiai pritarė ir žaidėjai ir sirgaliai.

 

   

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono S1/S5 skyriaus vyr. specialistė Jurgita Moldarienė

 

 

 

 

 

Gegužės 22 d. Karinės jūrų pajėgos kartu su KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės, KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono, Karo policijos Klaipėdos įgulos, KPAT prie KAM Karo prievolės centro kariais ir darbuotojais klaipėdiečius ir miesto svečius pakvietė į Kruizinių ir karo laivų terminalą, kur vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginys.

 

Šventė prasidėjo Karinių jūrų pajėgų vadų kursų klausytojų priesaikos ceremonija. Visi atėjusieji pakviesti apžiūrėti prie krantinės išdėstytų karo laivų, karinės technikos ir įrangos bei  ginkluotės.

 

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai smalsuolius supažindino su karine technika ir ginkluote, pristatė radijo stočių ekspoziciją. Svečiai domėjosi kur ginklai naudojami, kur pagaminti, kiek sveria. Karinės technikos paroda labiausiai domėjos vyrai ir vaikai. Daugumai norėjosi išbandyti jėgas kaip tikriems kariams - ginklus pakelti, pabandyti užtaisyti. Smalsu buvo pasėdėti mašinų viduje, pasukioti vairą.

 

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams nuotaikingus kūrinius atliko Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras bei muzikinė grupė "Vixva".

Gera nuotaika, puikus oras, smalsūs ir laimingi žmonės - viskas ko reikia šventinei nuotaikai ir smagiai praleisti laiką.

 

 

 

 

 

 

 

 

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono S1/S5 skyriaus vyr. specialistė Jurgita Moldarienė

 

 

 

Gegužės 3-13 dienomis Klaipėdoje lankėsi Vokietijos Brandenburgo žemės atsargos karių delegacija, kurių tikslas buvo Klaipėdos mieste esančiu kapinių, kuriose palaidota apie 3 tūkstančiai Vokietijos karių žuvusių II-ojo pasaulinio karo metu, tvarkymas. Šios misijos laikotarpiu Vokietijos kariai buvo apgyvendinti KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione.

 

Nuo 1919 m. Vokietijoje sukurta vokiečių tautos žuvusių karių organizacija ypatingo dėmesio ir Vokietijos vyriausybės palaikymo sulaukė po Berlyno sienos griuvimo.  Nuo 1990 m. ši organizacija yra aplankiusi ir reguliariai lanko 45 valstybes, daugiausiai buvusio rytų bloko valstybėse, kuriose jų skaičiavimais yra palaiduota apie 3,5 mln. žuvusių karių. Šiuo metu šią organizaciją vienija apie 0,5 mln. Žmonių, kurie didžiąja dalimi prisideda labdaringais veiksmais padėdami kuo efektyviau įgyvendinti šią misiją.

 

Klaipėdoje viešėjusios grupės vyresnysis, atsargos vyr. puskarininkis Bernd Fischer  mielai sutiko papasakoti apie savo grupės nuveiktus darbus, įspūdžius, įvertinimus. Vyr. puskarininkis pradėjo pokalbį prisimindamas pirmąjį vizitą į Klaipėdą 1997 m., kurio metu neslėpė trūkstamo dėmesio kapams, tačiau maloniai akcentavo, kad buvo jaučiamas vietos žmonių išlikęs minimalus palaikymas, pagerbimas paliktomis gėlių puokštelėmis, žvakutėmis. Praėjus 13 metų Bernd Fischer  džiaugiasi tvarkingai išpuoselėta ir palaikoma kapų būkle, jaučiamu didesniu žmonių ir vietos valdžios dėmesiu,  palaikymu ir tiesiogine pagalba.  Ypatinga pagarba ir padėka išreikšta KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomajam batalionui už suteikta logistinę pagalbą, bataliono karių iniciatyva padedant tvarkyti kapus. Svečias pasidalino patirtimi ir įdėjomis kaip svarbu į šia misijai pritraukti jaunimą, kad šiuo elgesiu ugdomas patriotizmas ir meilė savo tautai, išlaikomas garbus atminimas protėviam, tai pat  lankymasis įvairiose valstybėse puoselėja tautų pažinimą, draugiškų santykių užmezgimą ir pagarbą vienas kitam.

 

Paskutinę dieną įvyko iškilmingas žuvusių karių pagerbimas, į kurį susirinko grupelė vietos gyventojų, atvyko Klaipėdos miesto valdžios atstovas, taip pat pagerbime dalyvavo LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai ir vadas. Ceremonijos metu buvo padėtos gėlės, pasakytos kalbos skirtos karių atminimui, padėkota visiems kurie prisidėjo tvarkant kapus, taip pat paminėta, kad laukia daug nenuveiktų darbų. Paskutinis žodį tarė KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono štabo viršininkas l. e. vado pareigas mjr. Vytautas Baltrūnas, vado žodžiais išsakydamas, -  Kare nėra laimėtoju ir pralaimėtoju, yra tik kariai,kurie atgula kapuose palikdami atminimą, daug kapų yra nenustatyta ir nepažymėti, todėl Vokiečių veiksmai yra puikus pavyzdys kaip rūpinamasi savo tautos atminimu.

 

   

 

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono S1/S5 skyriaus viršininkas kpt. Gediminas Lapinskas

 

 

Dragūnų mokomajame batalione atkurtas Dragūnų klubas

 

Š. m. balandžio 30 d. KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono ramovėje vyko oficialus Dragūnų klubo atkūrimo minėjimas. 2001 m. liepos 19 d. Dragūnų bataliono profesinės karo tarnybos karių įkurtas klubas po ilgo tylos periodo atgimė naujam veiklos etapui. Anuomet klubo steigime dalyvavę nariai, kartu su naujaisiais, rinkosi atsiimti klubo nario pažymėjimų ir prisiminti dragūnų tradicijas ir istoriją.

 

Profesinės karo tarnybos ir iš aktyvios tarnybos pasitraukusius karius vienijanti asociacija atkurta skatinti bendruomeniškumą, asmeninį bendravimą ir įsitraukimą į socialiai naudingą veiklą. Įstatuose numatyta, kad Dragūnų klubas yra karinės kultūros ir dragūnų dalinių tradicijų puoselėjimo bei sveiką gyvenimo būdą propaguojanti organizacija, besirūpinanti karių dvasinių, kultūrinių, sportinių bei socialinių - buitinių poreikių tenkinimu.

 

Renginio metu prisiminti klubo steigėjai, kituose daliniuose tarnaujantys ar į atsargą išėję nariai, jų nuveikti darbai, gyvavusios tradicijos. Pristatyta nauja klubo taryba, pirminis klubo internetinės svetainės http://www.dragunuklubas.lt/ projektas, artimiausi renginiai ir ateities veiklos vystymo kryptys. Aptartos bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis galimybės, pasidalinta patirtimi ir noru kurti stiprią bendruomenę, kuri taptų gyvenimo dalimi ir ramsčiu kiekvienam nariui. Po renginio išsiskirta su linkėjimais, kad atkurto Dragūnų klubo idėja neliktų vizija, o taptų realia, aktualia ir įtraukiančia veikla.

 

 

  
 

„Dragūnų klubo" tarybos pirmininkas Darius Kliminskas

 

 

Dragūnai neabejingi gamtos švarai

 

Vykusioje akcijoje „Darom 2010" visa Lietuva parodė, kad gali padaryti ką nors gero. Susirinko tūkstančiai Lietuvos žmonių ir sušlavė tonas šiukšlių. Labai džiugu, kad žmonės neabejingi gamtos švarai ir tvarkai.

 

Norėdami prisidėti prie visoje Lietuvoje skelbiamos švarinimosi akcijos Dragūnų mokomojo bataliono kariai ir darbuotojai kelias dienas iš eilės, po kelias valandas tvarkė ir šlavė bataliono teritoriją bei aplinką aplink ją. O balandžio 16 d. organizuotai išvyko tvarkyti Kairių mokomojo bataliono teritoriją. Smagu, kad į talką atskubėjo ir Šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities  jūros šaulių 3-ios rinktinės būrys jaunųjų šaulių. Visą dieną pasiskirstę grupelėmis kariai ir darbuotojai rinko pakelėse išmėtytas šiukšles, išmestas senas padangas ar paliktus dūlėti senus nebereikalingus daiktus.

 

Gaila, kad ne kas kitas, o mes patys - žmonės,  šimtais šiukšlių užteršėme pamiškes ir atokesnes vietas taip, kad akcijas „Darom" turėsime rengti dar nevieną kartą. Būtent šia tema, po visų darbų, grįždami namo pakilia nuotaika dalinosi ir entuziastingai diskutavo švaros akcijos dalyviai.

 

 

Štabo darbuotojų būrys rinko senus lapus

A kuopos kariai tvarkė stadiono teritoriją

Bataliono vadas moterims dėkojo dovanodamas po pražydusią žibutę

 

 

 

 

 

DB kariai neabejingi gamtos švarai

Civilių ir karių bendradarbiavimo vyr. specialistė Inga Šmitienė

Foto: I. Šmitienė, J. Moldarienė

 

 

Dragūnai pagerbė Laisvės gynėjus

2010 m. sausio 13

 

1991 metų sausio 11-13 dienomis tūkstančiai žmonių išėjo į gatves, pasiryžę ginti atkurtos Lietuvos nepriklausomybę ir savo pačių laisvę. Apie Sausio 13-osios įvykius prirašyta ir išspausdinta daug atsiminimų, straipsnių, kuriose kone minučių tikslumu atkuriama lemtingų įvykių chronologija, tačiau tos, tuometinės atmosferos tvyrojusios Lietuvoje, niekas perteikti negalėtų.

 

Tuomet tautiečiai turėjo viltį ir aiškų tikslą bei buvo pasiryžę viskam, netgi žūti.  Atsiskleidusios pačios gražiausios žmogaus savybės įrodė, kad eiliniai žmonės gali pasiekti pergalę prieš sovietinės okupacijos metais įskiepytą baimę, pasyvumą ir abejingumą, todėl pergalė, kuri pažymėta krauju ir aukomis, verta, kad ja būtų didžiuojamasi ir džiaugiamasi.

 

Pakilia nuotaika KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai susirinko paminėti Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną, uždegė laužą, išklausė istorijos paskaitėlę, bataliono kapelionas kpt. Saulius Noretas pasidalino prisiminimais, kariam pasakojo apie šios dienos reikšmę, kartu tylos minute pagerbė žuvusiuosius. Prie laužo šviesos, gurkšnodami karštą arbatą, kolegos dalinosi prisiminimais. Kastytis Jurgelionis,  tuometinis Krašto apsaugos departamento mokomojo junginio karys, pasakojo bataliono kariam apie išgyventas akimirkas, kai kartu su kitais kovos draugais buvo pasiryžę be ginklų, iš senų turėklų pasigamintais strypais, apginti Aukščiausią tarybą, Parlamentą.

 

    

 

 

 

Inga Šmitienė

LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2010-11-26
Sprendimas: Fresh Media