Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2011 metų informacija

ŠVENTINIS GRUODIS
2012-01-10
img

Fotogalerija 

 

Gruodžio mėnesį dažnai tapatiname su Adventu. O koks tai iš tiesų metas? Vieni jį laiko lūkesčių ir nuojautų laiku, kitiems - tai rimties, dvasinio apsivalymo, darbų pabaigos metas.

null
TĖČIAI IR LIETUVOS KARIUOMENĖ
2011-12-13
img

Fotogalerija 

 

Visi vaikai mėgsta žaisti ,,karą", tačiau, kas yra kariuomenė, ne visi supranta ir žino. Darželiuose ir mokyklose šiais metais vyko projektas „Aukime kartu".  Šiame projekte siekiama vaikams plačiau ir išsamiau pristatyti tėvelių ir mamyčių profesijas. Dragūnų bataliono tėveliai ne išimtis. du mūsų bataliono kariai, tai vyr. srž. Egidijus Norvilas bei vrš. Vladimiras Davidovas taip pat dalyvavo šiame projekte.

null
ATSISVEIKINIMO, BET NE IŠSISKYRIMO AKIMIRKOS
2011-12-05
img

Nerudeniškai šiltą lapkričio 8-osios rytą iškilmingos rikiuotės metu į atsargą išlydėjome bataliono B kuopos III grupės vyresnįjį instruktorių kpt. Vidą Stūroną ir Štabo aptarnavimo tarnybos Paramos ir transporto grupės Remonto skyriaus remontininką vyr. eil. Vaclovą Gricių. Abu kariai atsisveikino su batalionu simboliškai pabučiuodami bataliono kovinę vėliavą. Kpt. V. Sturonas batalione tarnavo nuo 2008 m., o  vyr. eil. Vaclovas Gricius batalione net nuo 1995 metų.  Abu kariai tardami atsisveikinimo žodžius sakė, kad jiems batalione praleisti metai buvo prasmingi, savo darbu stengėsi prisidėti prie bataliono stiprinimo ir tarnybos metai praleisti šiame batalione ilgam išliks atmintyje.

null
Svečiuose Caritas globos namuose
2011-12-05

Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos apskrities skyriaus kvietimu, kartu su B kuopos vadu kapitonu Evaldu Šedleckiu kariuomenės dienos proga lankėmės Caritas senelių globos namuose Klaipėdoje. Kelionės tikslas buvo aplankyti Caritas globojamus senelius, kurie dažniausiai nebeturi artimų giminaičių ir jiems yra sudėtinga pasirūpinti savimi.

null
MUS VIENIJA SPORTAS IR PERGALĖS
2011-11-25
img

Tradiciškai, jau kelerius metus iš eilės KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas kariuomenės dieną pasitinka sportinėmis varžybomis. Šiais metais Lietuvos kariuomenės dienai paminėti buvo organizuotos biliardo, smiginio bei šaudymo varžybos.

null
DRAGŪNAI PAMINĖJO LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENĄ
2011-11-25
img

Šiemet minime 93-ąsias Lietuvos kariuomenės atkūrimo metines. 1918 m. lapkričio 23 dieną Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė pirmąjį įsakymą, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba ir pradėtos formuoti šalies ginkluotosios pajėgos. Lapkričio 23-oji dabar minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Minėdami šią dieną pagerbiame visus atkurtos Lietuvos nepriklausomybės savanorius, Sausio tryliktosios gynėjus, pokario partizanus, kurie kovojo prieš sovietų okupaciją bei  garbingai gynė savo tėvynę, tautiškumą ir valstybę įvairiais jos istorijos laikotarpiais.

null
Baziniai kario savanorio įgūdžių kursai
2011-11-16
img

Spalio 24 - lapkričio 11 dienomis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione vyko devintasis ir šiais metais paskutinis Bazinis kario savanorio įgūdžių kursas. Kurse dalyvavo kariai savanoriai iš visų KASP rinktinių, sėkmingai šį kursą baigė 70 karių savanorių.

null
PRATYBOS „PASITIKĖJIMAS 11“
2011-11-14
img

Lapkričio 3-6 dienomis LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione Klaipėdoje vyko Sausumos pajėgų organizuotos Civilių ir karių bendradarbiavimo (CKB) specialistų pratybos „Pasitikėjimas 11". Pratybose dalyvavo Sausumos pajėgų CKB skyriuose ir padaliniuose tarnaujantys kariai. Pagrindinis pratybų „Pasitikėjimas 11" tikslas - treniruoti esamus Sausumos pajėgų Civilių ir karių bendradarbiavimo pajėgumus, vykdyti užduotis karinių operacijų metu.

null
ŠVENTĖ, KURI VERČIA SUSIMĄSTYTI...
2011-11-03
img

Rudenį, artėjant Vėlinėms, nejučia aplanko mintys apie mirtį. Gal todėl, kad apmiršta gamta ir viskas aplinkui pasikeičia - pasikeičia augalija, oras. Lygiai taip mainosi ir žmogaus nusiteikimas... Aplanko mintys, kad panašiai kaip ir gamta bei oras, keičiasi ir žmogaus gyvenimas... Ateis laikas, reikės mirti kūnui, o sielai tikriausiai labai pasikeisti. Kitimas niekada nevyksta be kančios, be skausmo. Mirti yra nelengva. Tai paslaptingas gyvenimo dėsnis, kuriam paklūsta visa, kas žemėje gyva.

null
Prisimenant Lietuvos kariuomenės kūrimo istoriją
2011-10-24
img

„Lietuva Tėvyne mūsų, Tu didvyrių žeme..." - Lietuvos himno giedojimu š. m. spalio 21 dieną Klaipėdoje Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje prasidėjo renginys skirtas „Krašto apsaugai - 21-eri" prisiminti.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media