Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2008 metų informacija

 

Nebūtina buti didvyrių, kad galėtum išgelbėti žmogaus gyvybę. 2008 m. vasario 22 d. batalione lankėsi Nacionalinio kraujo centro mobilioji brigada. Bataliono kariai prisidėjo prie surengtos kraujo donorystės akcijos ir neatlygintinai padovanojo savo kraujo, kuris galbūt padės nelaimės ištiktam žmogui, o gal ir artimui ar sau pačiam...

 

 

 

Nors už lango nėra sniego ir žiema net nespėjo ateiti, batalione 2008 vasario 5 d. jau apsilankė žiemos išvarytojai. Linksmomis dainomis, muzika, riebiais blynais vaišino, šmaikštaus žodžio negailėjo ir visus ragino linksmintis ir lauk žiemą varyti, idant pavasaris jau ne už kalnu, o šmaikščiosios čigonėlės kortomis ateitį būrė bei iš delnų laimę pranašavo.

 

 

 

KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas 2008-uosius metus užbaigė tradiciškai. Prieš Šv. Kalėdas vyko Kalėdinės biliardo ir krepšinio varžybos, bataliono darbuotojai kaip ir kasmet aukojo lėšas vaikų globos namu „Smiltelė” auklėtinių dovanėlėms. Šį kartą prieš Šv. Kalėdas pas vaikus apsilankė dragūnų Kalėdų senelis su pilnomis rogėmis dovanų. Bataliono darbuotojų ir globos namų vaikučiai kartu su Kalėdų seneliu žaidė, dainavo, šoko ir buvo apdovanoti dovanomis bei saldainiais. Paskutinę metų dieną bataliono vadas pakvietė visus bataliono karius ir darbuotojus į bataliono ramovę, kur buvo pristatyta batalionui metų suvestinė, apžvelgti metų atradimai, praradimai, darbai ir lūkesčiai bei jų išsipildymas. Įsteigtos 6 nominacijos: Metų keliautojas, Metų idėja, Metų devyndarbis, Metų meniška siela, Metų padalinys, skyrius, tarnyba, Metų sportiškiausias, kurias pelnę kariai buvo apdovanoti vertingais prizais. Simboliškai pakėlę po taurę šampano visi išsiskirstė namo sutikti ateinančių Naujųjų metų.

       2008 m. lapkričio 23 d. Lietuva minėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-ties metų jubiliejų. Lapkričio 20 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose vyko iškilmingas koncertas, skirtas Lietuvos kariuomenės 90-mečiui. Koncerte dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, įgulos vadas jūrų. kpt. Oleg Marinič , bataliono, rinktinių vadai ir kiti svečiai bei krašto apsaugos sistemos darbuotojai. Koncerte grojo kariniai orkestrai – Lietuvos kariuomenės orkestras ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, su kuriais koncertavo Povilas Meškėla, Irena Starošaitė, Jeronimas Milius, grupė „G&G sindikatas”, vokalinis ansamblis „Jazz Island”, Jurgis Bruzga ir dar daug kitų. Iš viso per 70 atlikėjų. Žinoma muzika skambėjo gyvai, tad koncertas buvo įspūdingas ir nepakartojamas.

    Š. m. lapkričio 22 d. ne tik bataliono kariai, bet ir atstovai iš visos Klaipėdos įgulos dalyvavo Klaipėdos įgulos organizuotame renginyje Klaipėdos atgimimo aikštėje . Kariai dalyvavo iškilmingoje rikiuotėje ir parade, batalionas bei KASP Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė vaišino visuomene kareiviška koše bei arbata, karinės jūrų pajėgos, KASP Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė bei batalionas pristatė visuomenei ginklus, techniką, paruošė foto ekspoziciją apie Afganistaną.
    Š. m. lapkričio 23 d. bataliono būrys vyko į Vilnių dalyvauti kariuomenės iškilmingoje rikiuotėje bei parade Katedros aikštėje.

    Š. m. lapkričio 21 d. bataliono kariai buvo pakviesti į šventinį minėjimą bataliono ramovėje, kur bataliono vadas įteikė nusipelniusiems kariams medalius, padėkas ir diplomus, padėkojo už gerą tarnybą, tylos minute buvo pagerbtas pirmasis bataliono vadas plk. ltn. Rimantas Baltušis bei kiti kariai, kurių jau nebėra mūsų tarpe, ant plk. ltn. Rimanto Baltušio paminklo padėta gedulinga gėlių kompozicija.

 

   Minint Lietuvos kariuomenės 90-metį lapkričio 21 d. bataliono kariams klube „Šikšnosparnio lizdas” buvo suorganizuotas teminis vakaras, atspindintis 1918 m. laikotarpio dvasią. Svečiai į renginį rinkosi skambant Antano Šabaniausko ir Danieliaus Dolskio muzikai, daugelis vilkėjo apranga su 1918-tų metų madą atspindinčiais elementais. Šventėje skambėjo smagi muzika, buvo organizuojami žaidimai, atrakcionai, nuostabios vaišės ir gera nuotaika lydėjo visą vakarą. Batalione toks teminis vakaras buvo rengiamas pirmą kartą ir jame dalyvavusieji tikrai nenusivylė, apie tai byloja ir šypsenos užfiksuotos fotonuotraukose.

    2008 m. spalio 28 d. KASP LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione skelbiama – Priesaikos diena. Iškilmingos rikiuotės metu 26 Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso kariai savanoriai prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai ir būti dorais ir garbingais Lietuvos kariais.
   Šia priesaikos diena baigėsi 7-asis, paskutinis šiais metais, Bazinis kario savanorio įgūdžių kursas. Šio kurso tikslas yra suteikti dalyviams žinių ir įgūdžių, tam, kad kompetentingai eitų šaulio pareigas, vykdytų savo funkcijas taikos ir karo metu Savanorių pajėgų vienetuose.
Dalyvauti baziniame kario savanorio įgūdžių kurse gali visi kandidatai turintys galiojančią medicininę pažymą apie tinkamumą tarnybai.
   Bataliono instruktoriai ypatingai reiklūs bei griežtai laikosi Pagrindinio kario savanorio bazinių įgūdžio kurso rengimo reikalavimo – parengti karį, atitinkantį keliamus reikalavimus vykdyti savo funkcijas taikos ir karo metu Savanorių pajėgų daliniuose.
   Kursantai keturias savaites mokomi atlikti individualias taktikos užduotis, valdyti priskirtą ginklą, įsirengti šaulio ugnies poziciją, orientuotis vietovėje naudojantis žemėlapiu ir kompasu, naudotis ABC apsauginėmis priemonėmis, suteikti pirmąją med. pagalbą nukentėjusiam. Taip pat mokomi vykdyti rikiuotės veiksmus pagal Rikiuotės ir karinių ceremonijų statutą, supažindinami su Tarnybos, Drausmės ir Sargybos statutais.

 

 

 

2008 m. spalio 24 d. Klaipėdos dramos teatro aikštėje į misiją Afganistane išlydėta Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntoji karių pamaina (PAG-8), kuri pakeis misiją Afganistane baigiančią septintąją pamainą (PAG-7). Aštuntoji PAG pamaina, vadovaujama pulkininko Vytauto Reklaičio, suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karių pagrindu. Į šią misiją išvyko 9 kariai ir iš LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono.
   Išlydėtuvių ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, kiti svečiai bei karių artimieji.
    Ta proga Šv. Kazimiero bažnyčioje buvo laikomos mišios, karius palaimino vyriausiasis kariuomenės kapelionas pulkininkas Juozas Gražulis.

 

Atvėsus orams ir ilgiems vakarams besiartinant – vis mažiau belieka galimybių susiburti visiems kartu ir linksmai praleisti laiką. Tad paskutinę š. m. spalio savaitę visi bataliono darbuotojai su energija, nuotaika, geromis emocijomis bei išmone susirinko Kairių poligone sutikti jau atkeliavusį rudenį.
Kad nesušaltų ir nenuobodžiautų – pajudėjo, padainavo, pasportavo, tiesiog su visais kartu padalyvavo paruoštose rungtyse, už kurias nugalėtojų laukė vertingi prizai. Šventę vainikavo ant laužo virto plovo ragavimas. Nors ir lijo lietus bei dvelkė žvarbokas vėjas, tačiau šventės dalyviai nestokojo gero jumoro ir geros nuotaikos.

 

 

 

Jau 16-tus metus LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono rikiuotės aikštėje išsirikiavo bataliono kariai ir svečiai paminėti bataliono įkūrimo metines. Į renginį atvyko KASP vadas plk. ltn. Antanas Plieskis, Klaipėdos mero pavaduotojas Benas Šimkus, Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkas Antanas Šipavičius, KASP rinktinių vadai, kariuomenės padalinių vadai, buvę bataliono vadai, VSA tarnybos atstovas, karių ir darbuotojų šeimos nariai bei žiniasklaidos atstovai. Skambant sveikinimams ir linkėjimams, Krašto apsaugos ministro, Kariuomenės vado, Lauko pajėgų vado, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado, bataliono vado padėkomis buvo apdovanoti nusipelnę kariai, Kapitono laipsnis suteiktas Giedriui Skiesgilui, vyr. ltn. laipsniai suteikti Vaidui Bimbiriui ir Povilui Naktinskui. Tylos minute buvo pagerbtas bataliono įkūrėjo ir pirmojo vado plk. lt. Rimanto Baltušio atminimas, padėtos gėlės ant vadui skirto paminklo. Parodomąją porogramą paruošė Karinių jūrų pajėgų orkestras. Po iškilmingos rikiuotės, bataliono kariai, darbuotojai ir svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po Klaipėdos senamiestį, o vakare visų laukė vakarėlis prie bataliono tvenkinio, kur visus linksmino ansamblis „Ravis”.

 

 

 

 

 

   

Rasos (Joninių) dienos proga š. m. birželio 20 d. bataliono bei generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio arsenalo kuopos darbuotojų vaikams buvo suorganizuota ekskursija po batalioną.
    Vaikai pamatė „Dragūnų” muziejų, susipažino su bataliono teritorija, buvo pavažinėti kariniu transportu, apžiūrėjo karo medikų atomobilį, pabuvojo kareivinėse, pamatė ginklus, išklausė pasakojimą apie minas, granatas ir kitus sprogmenis, kuriuos galima rasti užkastus žemėje ir buvo paaiškinta kaip elgtis netyčia suradus tokį radinį, turėjo galimybės ir patys pašaudyti iš orinių pistoletų į balionus, paragauti kareiviškos košės. Visus nustebino kūrybingai užsimaskavęs karys ir kiekvienas turėjo progos pamatyti parodomąjį šūvį iš AK 4 MT. Vaikai susipažino su dalinio struktūra, pabuvojo bataliono vado kabinete, pabendravo su bataliono štabo viršininku, kuris jiems parodė bataliono vėliavą. Pasibaigus ekskursijai, sekmingai įveikus jaunojo kario paruošimo bazinius elementus, vaikams buvo įteikti pažymėjimai.
     Nors ekskursijai baigiantis prapliupo lietus, tačiau kaip ir kariai išvažiavę į pratybas poligone, taip ir mažieji ekskursijos dalyviai – neišsigando, o pilni įspūdžių, geros nuotaikos ir su šypsena veiduose grįžo į namus.

 

 

 

 

 

     Tradiciškai trečiąjį gegužės sekmadienį Lietuvos kariuomenė mini Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Klaipėdos įgula Klaipėdiečius bei miesto svečius šią dieną paminėti ir kvietė į Kruizinių ir karo laivų terminalo krantinę.
     Kariniai laivai pasipuošę signalinėmis vėliavomis pasitiko lankytojus. Žemaičių 3-iosios rinktinės savanoriai miestiečius vaišino kareiviška koše ir arbata, o LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariai visuomenei pristatė karo techniką ir ginkluotę, pasakojo žmonėms apie tarnybos specifiką. Svečiai domėjosi kur šie ginklai naudojami, kiek sveria, kur pagaminti. Vyrus ir vaikus labiausiai traukė karinės technikos paroda. Daugeliui, o ypač vaikams, pasivažinėjimas vikšriniu šarvuočiu paliko didelį įspūdį.
     Krantinėje vyko ir KJP vadų kursų klausytojų iš Lietuvos jūreivystės kolegijos ir Klaipėdos universiteto jūreivystės instituto priesaikos priėmimo ceremonija. Šventės dalyviams ant karinio laivo denio koncertavo jaunimo grupė „Vixva” ir karinių jūrų pajėgų orkestras.

 

1435 m. rugsėjo 1 d. vykęs Pabaisko mūšis amžininkų buvo prilyginamas Žalgirio mūšio pergalei. Kunigaikščio Žygimanto Kęstutaičio kariuomenė šio mūšio metu nukovė visą Livonijos ordino vadovybę. Livonijos ordinas pasinaudojo kunigaikščio Švitrigailos kova dėl valdžios, ir Pabaisko mūšyje Švitrigailos pulkai kovojo ordino pusėje. 2008 m. šeštadienį, gegužės 10 d. Pabaisko mūšio vietoje ties Pabaisko miesteliu Ukmergės rajone buvo pradėtas sodinti Lietuvos kariuomenės 90-mečio ąžuolynas. Kartu buvo minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, rengiamas tradicinių „Jūrinių mazgų” įteikimas ir konkurso „Šiuolaikinio kario portretas” laureatų apdovanojimas. Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis už Lietuvos kariuomenę Pabaisko bažnyčioje. Susirinkusiuosius pasitiko kariai su atkurtais XIV a. šarvais. Renginio pradžią ir pabaigą paskelbė istorinių pabūklų salvės. Kartu buvo atidengta skulptoriaus Vaido Ramoškos specialiai kariuomenės ąžuolynui sukurta skulptūra. Griežė kapelos, į orą kilo balandžiai ir aitvarai, išalkusieji buvo vaišinami karšta arbata ir kareiviška koše.

 

 

 


2008 m. balandžio 24-25 d. Rusnėje prie Skirvytės upės vyko Lietuvos kariuomenės sportinės žūklės čempionatas, kuriame rungėsi 33 komandos iš visų kariuomenės padalinių. Komandinėje rungtyje bataliono komanda, susidedanti iš trijų narių, buvo pirma, o individualioje rungtyje batalioną pagarsino psk. Evaldas Umporas, užėmęs III-ąją vietą.

Daugiau kaip 200 hektarų išdegusio miško, penki milijonai litų nuostolių – toks 2006 m. gegužį Neringą nusiaubusio gaisro rezultatas, tačiau tikrieji didžiausio kada nors Kuršių neriją nuniokojusio gaisro padariniai skaičiais neįvertinami. Į Smiltynę gesinti gaisro buvo pasiųsti Karinių jūrų pajėgų ir Savanorių būriai. Pasiųstas specialus gaisrams gesinti pritaikytas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Gaisro vyko gesinti ir Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai – apie pusė šimto žmonių. Kol kas nenustatyta Smiltynės gaisro priežastis. Ugnis galėjo įsiplieksti nuo stiklo šukės, numestos nuorūkos, neatmetama ir tyčinio padegimo versija. Į gaisro nusiaubtą Kuršių nerijos mišką po truputį grįžta gyvybė, atsigauna ir ugnies pakrikštytas dirvožemis. Tad Kuršių nerijos nacionalinis parkas pradėjo išdegusio miško atsodinimą. Į pagalbą atsiliepė ir Lietuvos kariuomenė. Tris dienas mūsų bataliono kariai į smėlėtą ir šaknimis apraizgytą dirvožemį sodino pušų sodinukus. Miškininkai sako, kad tik kas dešimtas sodinukas turi vilties prigyti, todėl kariai stengiasi ir tiki kad Jų pasodintos pušelės tikrai prigis...

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2009-11-04
Sprendimas: Fresh Media