Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovinis rengimas

Ulono smūgis 2018
2018-03-16
img

Kovo 12-14 d. vyko Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų II bataliono kovinės grupės (toliau - II BKG) pajėgų integravimo pratybos, kuriose dalyvavo šiai grupei priskirti kariai iš įvairių kariuomenės padalinių. Veiksmai vyko plačioje geografinėje vietovėje, apimančioje Alytaus, Varėnos, Druskininkų miestų ir rajonų savivaldybių teritorijas. Į jungtinius veiksmus betarpiškai buvo įtraukta ir vietinės savivaldos institucijos bei policijos, pasienio, gelbėjimo tarnybos, Šaulių sąjunga, vykdančios bendras operacijas su kariais. Tai tęstinis II BKG kovinio rengimo ciklo etapas - metų eigoje jau vyko grupės mokomasis periodas bei valdymo grupių taktinės pratybos be padalinių. Šiuose renginiuose taipogi dalyvavo minėtųjų institucijų, organizacijų atstovai.

null
Tęsiame dalyvavimą tarptautinėse pratybose
2017-11-15
img

Pratybos „Klevo skliautai 2017“ pasiekė kulminaciją, vyksta paskutiniai planavimo darbai ir indėliai įgyvendinant pratybų planus ir užduotis. Šiose pratybose dvi savaites Ulonų štabas treniruojasi LITPOLUKRBRIG brigados sudėtyje. Brigada formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį, kariai dislokuoti savo šalyse, tačiau pajėgos pratybose ir tarptautinėse operacijose petys petin dirba kartu.

null
Ulonai tarptautinėse pratybose
2017-11-10
img

Ulonų bataliono atstovai dalyvauja pratybose „Maple Arch 2017“ (liet. „Klevo skliautai 2017“) Lenkijoje. Pratybos rengiamos pagal Kanados karinio mokymo ir bendradarbiavimo programą. Ulonai kartu su tarptautinės brigados LITPOLUKRBIG padaliniais treniruosis planuoti operacijas, gerins Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos vienetų sąveiką ir pasirengimą vykdyti bendrus veiksmus.

null
Tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2“ kartu su NATO tarptautiniu batalionu treniruojasi ir rezervo kariai
2017-10-23
img

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione daugiau kaip 100 parengtojo rezervo karių įpusėjo spalio 11 d. prasidėjusius trijų savaičių trukmės karinių įgūdžių atnaujinimo mokymus. Įžanga į šias pratybas tapo individualių įgūdžių atnaujinimo etapas.

null
Pratybos „Sumanus ulonas“
2017-09-28
img

Rugsėjo 25-28 d. Ulonų bataliono štabas pratybų „Sumanus ulonas“ metu treniravosi planuoti ir vykdyti gynybines operacijas apgyvendintoje vietovėje. Pateiktos užduotys įveiktos greitai ir teisingai, veiksmas vyko dieną ir naktį. Sumanumo, atkaklumo ir didelio pastangų indėlio reikalaujančios operacijos pavyko sklandžiai.

null
Kovinės parengties patikrinimas
2017-08-30
img

Rugpjūčio 29 d. Ulonų batalione vyko kovinės parengties patikrinimo pratybos, kurių pagrindiniu akcentu tapo ginkluotų grupių neutralizavimo operacija. Padaliniams atlikus taktinį žygį į operacijos rajoną, užvirė aršios kovos mūšio lauke. Kovos, kurių sėkmę lėmė ne turima pranašesnė ginkluotė ar įranga, o taktiniai sprendimai ir tinkamas jų įgyvendinimas. Stojo karys prieš karį, šarvas prieš šarvą.

null
Lietuvos kariai baigė dalyvavimą tarptautinėse pratybose „Saber Strike 2017“ Latvijoje
2017-06-16
img

Birželio 15 d. baigėsi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Saber Strike 2017“ Latvijoje. Lietuvai jose atstovavo kariai iš Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono. Iškilmingoje pratybų uždarymo ceremonijoje dalyvavo kiekvienos šalies pratybų dalyviai, Latvijos ginkluotųjų pajėgų atstovai, kurie kariuomenės vado vardu įteikė skatinimus labiausiai mokymuose pasižymėjusiems kariams.

null
Pratybų finiše - gynyba puolimu
2017-06-13
img

Baigėsi tarptautinių pratybų „Saber Strike 2017“ Latvijoje aktyvioji fazė. Latvių vadovaujamo bataliono sudėtyje ulonai kovėsi gynybos ir puolimo operacijose. Pirminiame fazės etape atlaikius sunkius mūšius sulaikymo operacijų metu, viduriniuoju laikotarpiu priešo pajėgoms nukreipus savo jėgą į kaimyninių padalinių atsakomybės rajonus, ulonai santykinę ramybę išnaudojo ruošdami gynybos pozicijas ir detaliau žvalgydami vietovę. Įdėtas triūsas atsipirko su kaupu. Priešas sugrįžo.

null
Stabdome priešo pajėgas
2017-06-09
img

Latvija, Adaži poligonas. Tęsiamos kovos pratybų “Kardo kirtis 2017 lauke, mūšio atmosfera sulig kiekviena diena kaista vis labiau ir labiau. Šiandieninė Lietuvos karių užduotis – vykdyti priešo stabdymo operacijas savo sektoriuje. Oponentas išties ne eilinis, savo pajėgumuose turintis ne tik įprastą pėstininkų ginkluotę, bet ir kovos tankus, dažnu atveju nulemiančius mūšio baigtį. Mūšio klasika pasitvirtino ir šį kartą.

null
Gynybos operacijos pamokos
2017-06-07
img

Įtempta ir kupina išmoktų pamokų, pasisemtos patirties ulonų diena Latvijoje, tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2017“ metu. Šiandieninė užduotis Lietuvos kariams – vykdyti gynybą paskirtame ruože tam, kad apsaugoti pagrindinį logistinį kelią, kuriuo vyksta pajėgų aprūpinimas, ir kuriam alternatyvos nėra. Uždavinys buvo ne iš lengvųjų, laukė akistata su gerai ginkluotu, apsirūpinusiu kovos technika su moderniomis stebėjimo priemonėmis priešu, kuriam „įkasti“, išsidėsčiusiam dideliu atstumu nuo ulonų pozicijų, buvo gan sudėtinga.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media