Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinės operacijos

 

Budėjimas Europos Sąjungos kovinėje grupėje

 
 
 

 

2016 m. antrąjį pusmetį Birutės ulonų bataliono karių kuopa vykdė budėjimą Jungtinės Karalystės vadovaujamoje Europos Sąjungos kovinėje grupėje (angl. EU Battle Group, EUBG). Pusmetį jie budėjo kartu su kariais iš Airijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Suomijos ir Švedijos. ES junginio pagrindą sudarė trys manevrinės pėstininkų kuopos - dvi britų ir viena iš Lietuvos. Pagal NATO Greitojo reagavimo pajėgų pavyzdį sukurtos ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) yra daugianacionalinės pajėgos, skirtos greitai reaguoti į kylančias krizes. Jas sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti rotuodamos skiria ES šalys narės.

 

 

        
        


 

Budėjimas ES Šiaurės šalių kovinėje grupėje

 

2015 m. pirmąjį pusmetį bataliono karių būrys budėjo Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinėje grupėje. Švedijos vadovaujamas tarptautinis junginys, suformuotas iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos karių, buvo pasirengęs reaguoti į kilusią grėsmę, jei būtų priimtas sprendimas aktyvuoti šias pajėgas. Bataliono kariai, aktyvavus kovinę grupę, būtų veikę kaip štabo apsaugos būrys. Budėjimo metu kovinei grupei priskirti aukštos parengties Lietuvos kariai tarnavo savo nuolatinės dislokacijos Lietuvoje vietose ir buvo pasirengę į nustatytą užduoties rajoną išvykti per 5-10 dienų.

 

 

  

 

 Pasiruošimo budėjimui momentai

 


Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (TSPP), Afganistanas

International Security Assistance Force (ISAF)

 

Nuo 2005 m. iki 2013 m. Lietuva vadovavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (TSPP) Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG) Afganistane. Tai buvo bendras karių ir civilių projektas: Lietuva drauge su kitomis užsienio šalimis padėjo Afganistano valdžiai plėsti įtaką Goro provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. 2013 m. atsakomybę už saugumą Afganistano Goro provincijoje perdavė Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms. Šioje misijoje du kartus - 2008 m. ir 2012 m. dalyvavo ir Birutės ulonų batalionas. Bataliono pagrindu buvo suformuotos 7-oji ir 15-oji Provincijos atkūrimo grupių pamainos. 140 karių Ulonų dalinio karių kontingentai, vadovaujami pulkininko leitenanto Ramūno Barono (PAG-7 pamaina) bei pulkininko leitenanto Artūro Radvilo (PAG-15 pamaina) petys petin drauge su JAV, Gruzijos, Ukrainos kariais vykdė jiems iškeltas užduotis. Karių buvimas Goro provincijoje padėjo pritraukti tarptautinių vystomojo bendradarbiavimo partnerių bei sudarė sąlygas svarbiems ūkio ir infrastruktūros projektams įgyvendinti.

 

  
        Susitikimas su kaimo seniūnu       Kovotojų nusiginklavimo kompanija

Operacija „Irako laisvė", Irakas

 

Nuo 2003 m. iki 2006 m. būrio dydžio karių pajėgos dalyvavo Taikos rėmimo operacijoje Irake. LITDET (angl. Lithuanian detachment) būriai tarnybą vykdė Lenkijos kontingento sudėtyje, prie Al-Hilos ir Babilono miestų. Užduočių spektras Irake - užtikrinti vietinių gyventojų saugumą, vykdyti kriminalinių, narkotikų ir ginklų kontrabandos veiksmų užkardymą atsakomybės rajone. Kariai taip pat rėmė vietos policijos veiksmus saugant svarbius administracijos, sveikatos apsaugos, švietimo, kultūros, industrinius objektus, vykdė patruliavimą, lydėdavo humanitarinės pagalbos konvojus į atokias šalies vietas, vykdė bendras operacijas su koalicijos partneriais.

 

 

                                                             Būrio karių rikiuotė


Operacija „Joint Guardian", Kosovas

 

Nuo 2001 m. iki 2003 m. būrio dydžio padalinys tarnavo NATO vadovaujamojoje operacijoje „Joint Guardian" bendro Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT sudėtyje. Lietuvių būrys budėdavo kontrolės poste Kosovo pasienyje su Makedonija, vykdė patruliavimo, greitojo reagavimo užduotis, padėdavo palaikyti viešąją tvarką, teikė pagalbą humanitarinėms organizacijoms.

 

  
     Karių išlydėtuvių iš misijos ceremonija               Patrulis atokiame kaime

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-05-25
Sprendimas: Fresh Media