Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovinis rengimas 2012 m.

  II ugnies baterijos pasirengimas vertinamosioms lauko taktikos pratyboms

 

Nuo 2012 metų kovo 13 d. iki kovo 15 d. vyks Artilerijos bataliono II ugnies baterijos  lauko taktikos pratybos kurių tikslas pasiruošti 2012 m. kovo 2-6 dienomis vyksiančioms  II ugnies baterijos vertinamosioms lauko taktikos pratyboms Gaižiūnų poligone. Pratybos vyksta su tikslu įvertinti karių pasirengimą atliekant jiems iškeltas užduotis šviesiu bei tamsiu paros metu.

Pagrindinis pratybų tikslas yra išžvalgyti ir užimti civilėse teritorijose esančias pozicijas bei įvertinti jų taktines galimybes. Pratybų vadovas II ugnies baterijos Valdymo grupės vadas kpt. Arūnas  Streikus. Jis atsakingas už pratybų organizavimą ir vertinimą. Pratybų metu vertinamos visos šiais metais pasirinktos užduotys, kartojami ir papildomai atidirbami veiksmai, kuriuos sekėsi sunkiau įgyvendinti.

II ugnies baterijos  vadas Arūnas Streikus sakė: „padaliniai yra tinkamai pasirengę vykdyti jiems iškeltas užduotis. Svarbu paminėti, kad tai tik pirmasis etapas link baterijos lygmens rengimo, todėl iki  vykdymo baterijos kompleksinių lauko taktikos pratybų baterija sugebės išspręsti padarytas klaidas ir jų nekartoti per Baterijos vertinamąsias pratybas".

 

Straipsnio autorius: srž. Andrius Matuzas

Nuotraukų autorius: kpt. Arūnas Streikus

 

 

   
   
   

 

II ugnies baterijos Skyrių vertinamosios lauko taktikos pratybos "Gaižiūnai 1"

 

2012 m. vasario 21- 23 dienomis vyko Artilerijos bataliono II ugnies baterijos Ugnies skyrių, Aprūpinimo ir remonto skyriaus, Topografijos ir rekognoskuotės skyriaus, I ir III priešakinių stebėtojų grupės (toliau-PSG), bei I ir II Ugnies valdymo centro (toliau-UVC) vertinamosios lauko taktikos pratybos. Pratybos vyko Gaižiūnų poligone su tikslu įvertinti karių pasirengimą vykdyti jiems iškeltas užduotis tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu. Pratyboms vadovavo II ugnies baterijos valdymo grupės vadas kpt. Arūnas Streikus, kuris buvo atsakingas už pratybų organizavimą ir vertinimą. Vasario 21 dieną vyko I ir II ugnies skyrių, Rekognoskuotės ir topografijos skyriaus, I UVC ir I PSG vertinamosios pratybos. Vasario 22 d. buvo vertinami III ir IV ugnies skyriai, II UVC ir III PSG. Vasario 23 d. vyko likusių: V ir VI ugnies skyrių bei Aprūpinimo ir remonto skyriaus vertinamosios pratybos. Vertintojais buvo pasirinkti II ugnies baterijos karininkai pagal savo veiklos sritį. Taip pat, siekiant geriau įvertinti UVC, vertintoju buvo pasirinktas bataliono UVC viršininkas kpt. Ričardas Kalinauskas. Pratybų metu buvo vertinamos visos šiais metais pasirinktos užduotys. Pratybų metu užduotys, kurias sunkiau sekėsi atlikti iš karto buvo kartojamos ir galutinis rezultatas tenkino išsikeltus tikslus. II ugnies baterijos padaliniai sugeba ir yra tinkamai pasirengę vykdyti jiems iškeltas užduotis. Svarbu paminėti, kad tai tik pirmasis etapas link baterijos lygmens rengimo, todėl iki vykdymo baterijos kompleksinių lauko taktikos pratybų ir kovinių šaudymų baterija sugebės išspręsti padarytas klaidas ir jų nekartoti per Baterijos vertinamąsias pratybas, kurias organizuos Artilerijos bataliono štabas.

 

Straipsnio autorius: vyr. ltn. Skirmantas Vikonis

Nuotraukų autorius: vyr. srž. Marius Šikšnys

 

   
   
   

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2012-06-04
Sprendimas: Fresh Media