Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2012 m.

 

 

 


2012 m. rugpjūčio 1 d.

2012-ieji - muziejų metai. 2012 m. rugpjūčio 1 d. virš šimto Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono karių aplankė Panevėžio Kraštotyros muziejų, kur susipažino su įvairiomis ekspozicijomis, susijusiomis su Panevėžio krašto istorija. Apie Panevėžio miesto kūrimą ir faktus iš jo istorijos įdomiai papasakojo Kraštotyros muziejaus istorikas Donatas Pilkauskas. Vienoje iš muziejaus ekspozicijų buvo malonu pamatyti 4-ojo pėstininkų Karaliaus Mindaugo pulko karininkų nuotrauką, datuotą 1928 metais. Šalia esančiame Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje kariams buvo pademonstruoti dokumentiniai filmai „Partizaninis karas Lietuvoje" ir „Nesulaužyti priesaikos". Muziejininkė Giedrė Baltuškienė plačiau papasakojo apie rezistencinį laikotarpį Lietuvoje. Muziejų, įvairių istorinių vietų lankymas ir supažindinimas su krašto istorija yra karių pilietinio ugdymo dalis. Metų bėgyje bataliono kariams taip pat bus organizuojamos paskaitos pilietiškumo temomis. Pačių karių, dažniausiai karininkų, pravedamos žymiausių Lietuvos ar kitų pasaulio kariuomenių mūšių analizės.

 


2012 m. gegužės 21-25 d.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono teritorijoje ir Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centro Pabradės poligone buvo vykdomos II mechanizuotosios pėstininkų kuopos vertinamosios lauko taktinės pratybos „PLIENINIS KUMŠTIS", kurių metu buvo įvertintas kuopos sugebėjimas vykdyti jai skiriamas užduotis pagal iškeltus reikalavimus (stabilizavimo operacijos) bei II MPK mechanizuotojo pėstininkų būrio pasiruošimas dalyvauti tarptautinėse pratybose „Maple Arch 2012".


2012 m. gegužės 19 d.

Lietuvos kariuomennės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono ir jam priskirtų padalinių kariai dalyvavo Biržų pilies „Sėla" organizuotuose renginiuose skirtuose Tarptautinei muziejų bei Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienoms paminėti.

Nuo 18.00 val. Biržų pilies kieme kariai demonstravo turimą ginkluotę, amuniciją, įrangą bei techniką, bendravo su miestelėnais bei miesto svečiais, o apie 19.00 val. prie pilies pasitiko apie 100 žygio iš Papilio į Biržus dalyvių, kuriuos pavaišino kareiviška koše. Žygis buvo skirtas LDK didžiųjų etmonų Mikalojaus Radvilos Rudojo 500-osioms ir Papilyje gimusio Jonušo Radvilos 400-osioms gimimo metinėms paminėti.

Kartu su miestelėnais kariai dalyvavo viktorinoje istorijos mylėtojams „Apie Biržus ir biržiečius", buvo supažindinti su krašto muziejaus „Sėla" ekspozicija ir Biržų pilies gynybiniais įtvirtinimais.

Mindaugo bataliono vadas mjr. Žilvinas Gaubys, kalbėjęs žygio ir šventės dalyviams, paminėjo, kad visuomenės ir kariuomenės vienybėje slypi mūsų jėga ir visų mūsų, kaip tautos, siekių sėkmė.

Mindaugo bataliono ir jam priskirtų padalinių kariai kasmet dalyvauja Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos renginiuose. 2011 m. gegužės 14 d. „Dainų slėnyje" bataliono kariai supažindino su ginkluote bei technika Anykštėnus, šiais metais - dėka glaudaus bendradarbiavimo su muziejaus vadovybe - Biržų miesto gyventojus, o gegužės 26 d., kartu su kitais Lietuvos kariuomenės daliniais, supažindins ir šiauliečius. Tuo siekiama supažindinti su kariuomene ne tik panevežiečius, bet ir leisti aplinkinių rajonų gyventojams „iš arčiau" pasižiūrėti į turimą ginkluotę, įrangą ir techniką, pabendrauti su kariais.


2012 m. gegužės 18 d.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono stadione pirmą kartą buvo organizuotos Panevėžio įgulos karinių dalinių ir Latvijos bei Lietuvos jėgos struktūrų sporto žaidynės.
Sporto šventėje dalyvavo:

- Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono komanda.
- Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5- sios rinktinės komanda.
- Lietuvos Šaulių sąjungos 5-sios rinktinės šaulių komanda.
- Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komanda.
- Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda.
- Latvijos Žemgalės nuovados policijos komanda.
Didžąją šventės dalyvių dalį sudarė Lietuvos ir Latvijos policijos atstovai.

Žaidynių atidarymo ceremonijos metu bataliono ir Panevėžio įgulos vadas mjr. Žilvinas Gaubys pasveikino dalyvius Kariuomenės ir visuomenės dienos išvakarėse, visoms komandoms palinkėjo vienybės, sklandaus komandinio žaidimo ir, žinoma, pergalės stipriausiems.

Komandos varžėsi mažojo futbolo, paplūdimio tinklinio (2x2), krepšinio (3x3) ir virvės traukimo rungtyse. Sporto šventės nugalėtoja paaiškėjo po estafetės, kurios metu penki komandos dalyviai turėjo taikliai šaudyti iš pneumatinio ginklo, stumdyti karinę transporto priemonę 30 metrų atkarpoje, greitai ir teisingai pastatyti palapinę.

Bendroje žaidynių įskaitoje I vietą laimejo Mindaugo bataliono komanda.

II ir III vietas laimėjo Panevėžio Vyriausiojo policijos komisariato ir Latvijos Žemgalės nuovados policijos komisariato komandos.

Žaidynių uždarymo ceremonijos metu Mindaugo bataliono vadas mjr. Ž. Gaubys paminėjo, kad 2012 m. kovo 9 d. Mindaugo batalionas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio apskrities Vyriausiuoju policijos komisariatu ir Panevėžio apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba, todėl tiki, kad šis renginys taps tradiciniu ir skatins sporto šakų propagavimą jėgos struktūrose bei tarnautojų tarpusavio tolimesnį bendradarbiavimą.


2012 m. vasario 21-22 d.

batalione buvo surengtas paskaitų ciklas, skirtas atnaujinti ir pagilinti karių žinias apie bataliono ir mažesnių padalinių lygmenyje vykdomus gynybinius kovos veiksmus.

Paskaitose dalyvavo bataliono štabe ir padalinių valdymo grupėse tarnaujantys kariai. Pravesti dalį šių pratybų buvo pakviesti instruktoriai iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono.

Šių mokymų metu buvo kalbama apie gynybos tikslus, uždavinius, ypatybes, gynybos rūšis, priemones ir pagrindinius jos etapus. Instruktoriai taip pat supažindino karius su gynybos planavimą ir vykdymą reglamentuojančiais Lietuvos ir NATO šalių kariniais dokumentais, aptarė istorinius gynybos operacijų pavyzdžius. Pratybose didelis dėmesys buvo skiriamas apžvelgti gynybai apgyvendintose vietovėse.


MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-12-08
Sprendimas: Fresh Media