Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinės operacijos

Šiuolaikinės globalinės grėsmės įneša daug politinio nestabilumo ir konfliktų įvairiuose pasaulio regionuose. Dėl šios priežasties kur kas didesni nei ankščiau reikalavimai keliami ir kariams – dalyvauti įvairaus tipo ir intensyvumo tarptautinėse operacijose už Lietuvos ribų.

 

Lietuvos kariai vyksta į karščiausius taškus, nelaukdami kol krizių padariniai pasieks Lietuvą. Karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose šiuo metu yra vienas iš pagrindinių šalies saugumo užtikrinimo būdų.

 

Tokios misijos reiškia ir naują kario įvaizdį: šiuolaikinis karys turi būti pasirengęs ne tik kariniu požiūriu, bet ir turėti atitinkamą išsilavinimą, suprasti tarptautinę politiką, mokėti užsienio kalbas, kitaip tariant, būti visapusiškai profesionalus. Lietuvos kariai, veikiantys tarptautinėse operacijose daugianacionalinių pajėgų sudėtyje, negali būti menkesnės moralės, prasčiau pasirengę ir ginkluoti nei sąjungininkų kariai.

 

Per penkiolikos metų laikotarpį daugiau nei du šimtai Karaliaus Mindaugo bataliono karių yra dalyvavę įvairiose tarptautinėse operacijose.

 

Dalyvaudami tarptautinėse taikos palaikymo pratybose ir misijose kariai susipažįsta su NATO sąjungininkų kariuomenėmis, jų kovos technika ir ginkluote bei taikos palaikymo misijose vykdomomis užduotimis ir jų atlikimo procedūromis. Pvz.: vykdo patruliavimą pėsčiomis ar su transporto priemonėmis, atlieka namų apiešką, VIP eskortą, konvojavimą, vykdo kontrolės ar stebėjimo posto užduotis, malšina riaušes, vykdo žvalgybą, stovyklos ir kitų objektų apsaugą ir pan.

 

BATALIONO KARIAI VYKDĖ MISIJAS ŠIOSE VIETOVĖSE

    

Apie 50% Mindaugo MPB profesinės karo tarnybos karių turi tarptautinių misijų patirties, dalis iš jų yra dalyvavę misijose jau po porą ir daugiau kartų. Daugelyje misijų bataliono kariai dalyvavo būdami priskirti prie kitų Lietuvos kariuomenės dalinių ir padalinių: misija LITPLA-1 buvusioje Jugoslavijoje, misija PAG-2 Afganistane ir misijos LITDET-4, LITDET-5, LITCON-6 ir LITCON-9 Irake. Tačiau buvo ir misijų (parodytos žemiau), kuriose dalyvavo nuo būrio iki bataliono dydžio padaliniai suformuoti mūsų bataliono profesinės karo tarnybos karių pagrindu (nuo 30 iki 80 karių).

 

2002 m. taikos palaikymo misija Kosove KFOR-6 būrys

 

 

2005 m. taikos palaikymo misija Afganistane PAG-1 būrys

 

 

 

 

2006-2007 m. taikos palaikymo misija Irake LITCON-8 būrys

 

 

2007-2008 m. taikos palaikymo misija Afganistane PAG-6 – batalionas (bataliono profesinės karo tarnybos karių pagrindu buvo suformuota Apsaugos kuopa, Štabas ir 2 mobiliosios ryšio ir stebėjimo grupės)

 

Nuo 2011 m. gegužės iki lapkričio mėn. taikos palaikymo misija Afganistane PAG-13 - batalionas 

PAG-13 fotogalerija

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-07-30
Sprendimas: Fresh Media