Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2015 metų įvykiai

Parengta nauja laida karių, gebančių vykdyti efektyvų mūšį apgyvendintoje vietovėje
2015-10-23
img

Š. m. spalio 23 d. Brigados generolo Kazio Veverskio poligone (Kazlų Rūdoje) Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro (toliau – Mokymo centras) organizuotame Mūšio apgyvendintoje vietovėje kurse 2 karių skyriai buvo išmokyti vadovauti ir valdyti skyrių mūšyje miesto sąlygomis, judėti gyvenvietėje, suplanuoti ir atlikti puolimo ir gynybos operacijas mieste, tobulino kario individualius įgūdžius vykdant artimą kovą miesto sąlygomis.

null
Geriausi žvalgai gavo antsiuvus „PATRULIS“
2015-05-14
img
Š. m. gegužės 14 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre fiziškai ir psichologiškai sunkiausią Lietuvos kariuomenėje kursą baigė žvalgai, kurie įgijo teisę nešioti antsiuvą „PATRULIS". Žinantys šio kurso metu įgytų žinių vertę ir tai, kiek fizinių pastangų ir valios jis pareikalauja, su pagarba žvelgia į kiekvieną karį, nešiojantį šį antsiuvą. Šis Patrulio kursas išsiskyrė tuo, kad aktyviojoje jo fazėje dalyvavo žvalgai iš dviejų kursų ir pirmą kartą kurse dalyvavo užsienio kariuomenės žvalgybos padalinių kariai - du Latvijos kariai, bet tik vienas iš jų įrodė, kad yra vertas patrulio antsiuvo.
null
Krašto apsaugos ministras aplankė būsimus patrulius
2015-05-12
img
Š. m. gegužės 11 d. vakarą trumpo sustojimo metu Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro organizuojamo Patrulio kurso klausytojai savo pozicijose sulaukė netikėto svečio, juos aplankė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Šio vizito tikslas - sužinoti, kokia yra karių nuomonė apie naudojamą ekipuotę, jos kokybę, kokie sprendimai siūlomi aprūpinimo ekipuote gerinimui. Krašto apsaugos ministras ne tik pakėlė karių moralę sunkiausiu kurso etapo metu, bet ir nudžiugino karius netikėtomis dovanomis. Atsižvelgus į kursų ekspertų ir instruktorių pastabas, jog kurso metu turi būti išlaikytas pratybų realistiškumas ir kariai privalo mokytis išgyventi su turimais resursais, buvo nuspręsta Patrulio kurso klausytojams įteikti lauktuvių - vaisių, kurie yra nekaloringi, todėl nebus pažeistos išgyvenimo turimais resursais pratybų metu taisyklės.
null
Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre rengiami taiklieji šauliai
2015-05-02
img
Š. m. gegužės 2 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre Taiklaus šaulio kursą baigė Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. Šio kurso metu iš įvairių rinktinių atvykę kariai lavino taiklaus šaudymo, stebėjimo, atstumų nustatymo ir maskavimosi įgūdžius.
null
Vyko Improvizuotų sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo kursas
2015-04-30
img
Š. m. balandžio 13 d. -30 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) vyko Improvizuotų sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo (toliau - ISUN) kursas, kurio metu klausytojai įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų planuojant, organizuojant ir vykdant ISUN darbus. Kurso klausytojams, sėkmingai išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą, buvo išduoti kurso baigimo pažymėjimai. Baigus šį kursą suteikiama teisė savarankiškai planuoti, organizuoti ar vykdyti improvizuotų sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo darbus.
null
Kariai savanoriai demonstravo ryžtą ir stiprią valią Pėstininkų skyriaus
2015-04-30
img

Š. m. balandžio 13 d.- 30 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) vyko Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio kursas. Pagilinti žinių ir įgauti vadovavimo įgūdžių susirinko 16 klausytojų iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP). Pėstininkų skyriaus vadai - vyr. šauliai kurso metu demonstravo ryžtą ir stiprią valią.

null
Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyko Šarvuočio M 113 vairuotojo kursas
2015-04-30
img
Š. m. balandžio 30 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - JLMC) baigėsi 3 savaites trukęs Šarvuočio M 113 vairuotojo kursas, kuriame JLMC ekspertui talkinę neetatiniai instruktoriai parengė 7 Sausumos pajėgų karius, gebančius gerai valdyti ir prižiūrėti šarvuotį M 113. Kurso klausytojams, sėkmingai išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą, buvo išduoti kurso baigimo pažymėjimai, bei suteikiantys teisę vairuoti šio tipo transporto priemonę pažymėjimai.
null
Baigėsi Kulkosvaidžio M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas
2015-04-28
img

Š. m. balandžio 24 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - JLMC) baigėsi 3 savaites trukęs M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas, kurio metu JLMC ekspertai ir instruktoriai kartu su jiems talkinusiais neetatiniais instruktoriais iš kitų Sausumos pajėgų (toliau - SP) padalinių parengė SP vienetams kulkosvaidininkus, gebančius valdyti ir prižiūrėti M2HB kulkosvaidžius.

null
Juozo Lukšos mokymo centre parengti kompetentingi stebėtojai (vertintojai)
2015-04-24
img

Balandžio 20-24 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) buvo parengta kvalifikuota Lietuvos karių grupė, gebanti planuoti ir vykdyti padalinių mokymą, vertinimą ir treniravimą Lietuvos kariuomenės ar tarptautinių pratybų (mokymų) metu.

null
Vyko Pėstininkų skyriaus vado – vyr. šaulio kursas savanoriams
2015-04-03
img

Š. m. kovo 16 d. - balandžio 2 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) vyko Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio  kursas (KASP).
Pagrindinis kurso tikslas - parengti vyr. šaulį ir skyriaus vadą, gebantį efektyviai planuoti ir vykdyti pėstininkų skyriaus lygio taktines užduotis.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media