Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2019 m. leidinys „Savanoris“

 

„Savanoris" Nr. 2 (499)

 

Tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII" („Jungtinis ryžtas") Vokietijoje, Hohenfeslo poligone, dalyvavo KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, kur buvo integruoti į jungtinius sąjungininkų vienetus ir vykdė jiems paskirtas užduotis. Poligone treniravosi daugiau kaip 5000 karių iš 21 šalies. 4-15 psl.

 

Savanorių sporto žaidynėse pirmą kartą laimėjo Didžiosios Kovos rinktinės kariai savanoriai. Savo įspūdžiais iš žaidynių dalijasi eiliniai kariai savanoriai, legendinis treneris ir generolas. 17-27 psl.

KASP paramedikai pratybose JAV, Pensilvanijoje Fort Indiantown Gap bazėje gludino savo įgūdžius. 28-29 psl.

 

Geriausio pėstininko skyriaus varžybos - kodas GPSV: galimybė parodyti savo sugebėjimus. Laimėtojai - Didžiosios Kovos rinktinės kariai. 30-33 psl.

 

Didžiosios Kovos rinktinė žygyje „Žalio velnio takais" 46-47 psl.

 

Išbandymai varžybose „Žvalgo takas". Geriausiai pasirodė Didžiosios Kovos rinktinės žvalgai. 52-55 psl.

 

Pasakojimas apie ltn. Mindaugą Židonį civiliniame gyvenime dirbantį lakūnu. Jaunuolis pasakoja jog už sprendimą tapti KASP nariu yra dėkingas pats sau.  56-59 psl.  

 

„Savanoris“ Nr. 1 (498).

 

„Savanorių pajėgos yra stiprios savanorių dvasia. Jos - kovingos, prisitaikančios ir greitai besimokančios“, - akcentuoja KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas. Apie KASP vado viziją ir pajėgų siekiamybes skaitykite 2-4 psl.


Savanorių pajėgoms perduota 100 modernizuotų M-14. Siekdamos gerinti savanorių taiklumo rezultatus KASP prisijungė prie kariuomenėje vykstančio amerikietiškų ginklų modernizavimo projekto. 5-7 psl.


Tik vienas karys iš tūkstančio turi įgimtus sugebėjimus, yra geras šaulys nuo Dievo, kitiems reikia daug dirbti. Ko reikia gerai išmokti ir kiek metų dirbti, norint tapti patyrusiu taikliuoju šauliu? 10-20 psl.


Lietuvos kariuomenė įgyvendina svarbų tikslą - rengia karo komendantus, kurie visuose Lietuvos rajonuose būtų reikalingi tik karo metu. Komendantų pajėgumus administruoja Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Plačiau apie šią „miegančią“ pareigybę 28-32 psl.


Žemaičių rinktinės karių įspūdžiai Jungtinių Tautų misijoje Malyje, Gao provincijoje. 37-39 psl.


Kokios karinės operacijos veikia karių emocijas, motyvus ir elgseną skaitykite straipsnyje „Nesibaigiantis karas“. 54-56 psl.

 

Savanorių šeimos dienotvarkę lemia, ne buitis, bet pratybos. Dariaus ir Girėno rinktinės pratybose „Tvirtas skydas" dalyvavo pavyzdingi KASP eiliniai Monika ir Gediminas Čepurnovai. 57-59 psl.

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-10-22
Sprendimas: Fresh Media