Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, Alytus

Alytaus savanorių rinktinė pradėjo kurtis nuo 1991 metų sausio 13 dienos. Alytaus miesto savivaldybės pastate, kur buvo ir Sąjūdžio būstinė, rinkosi žmonės, buvo sakomos įvairios kalbos, ieškoma pirmųjų savanorių sąrašų, siunčiami autobusai su pirmaisiais savanoriais į Vilnių prie Parlamento ir TV bokšto.


Alytaus rinktinė įkurta 1991 metų balandžio mėnesio 17 dieną. KAD generalinio direktoriaus įsakymu, nuo 1991 balandžio 17 dienos Arūnas Dudavičius paskirtas rinktinės vadu, 1992 metais kovo 11 dieną rinktinei įteikta kovinė vėliava.


1999 m. sausio 15 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro įsakymu Nr. 64 Alytaus apskrities teritorinės gynybos rinktinė pervadinama į Dainavos apygardos 1-ąją rinktinę.


Vykstant reorganizacijai nuo 2005 metų spalio 1 d. Dainavos apygardos 1-ajai rinktinei priskirta buvusios Tauro apygardos 4-osios rinktinės trys kuopos.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės teritorija yra pietinėje ir pietvakarinėje Lietuvos dalyje, ribojasi su Baltarusijos, Lenkijos valstybėmis ir su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Rinktinės teritoriją sudaro Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Vilkaviškio rajonų, Marijampolės, Kazlų Rūdos, bei Kalvarijos savivaldybių teritorijos.


Pagrindinis KASP Dainavos apygados 1-osios rinktinės uždavinys - administruoti rinktinėje tarnaujančius savanorius, užtikrinant jų parengimą ginti Lietuvos Respubliką ginkluoto konflikto metu Lietuvos kariuomenės ar NATO pajėgų sudėtyje, padėti civilinei valdžiai taikos metu, Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų pajėgų sudėtyje dalyvauti operacijose užsienyje, užtikrinant Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.


KASP Dainavos apygardos 1-ąją rinktinę sudaro rinktinės štabas, devynios pėstininkų kuopos bei Štabo ir aptarnavimo kuopa. Keturios kuopos dislokuotos Alytuje, dvi Marijampolėje, viena - Vilkaviškyje, po vieną - Lazdijuose, Druskininkuose ir Varėnoje.


Rinktinės kariai patirtį įgauna ne tik pratybose Lietuvoje bei užsienyje, bet ir tarptautinėse operacijose. Rinktinės kariai nuo 2004 m. dalyvauja tarptautinėse taikos palaikymo operacijose Kosove ir Afganistane.


Rinktinėje vyksta aktyvus kultūrinis - sportinis gyvenimas. Rinktinės PKT kariai, kariai savanoriai ir įvairių sporto šakų rinktinės komandos dalyvauja Lietuvos kariuomenės, KASP, Alytaus ir Marijampolės apskrityse rengiamose varžybose ir čempionatuose. Rinktinės padaliniai savo atsakomybės rajonuose pastoviai palaiko glaudžius ryšius su mokyklomis ir kitomis švietimo įstaigomis bei bendradarbiauja su vietinės valdžios atstovais, dalyvauja visų valstybinių švenčių ir atmintinų dienų minėjimuose. Rinktinė bendradarbiauja, organizuoja įvairias sportines varžybas su karinėmis ir sukarintomis organizacijomis.


1997 m. sausio 18 d. Alytaus SKAT 6-ųjų metinių proga šimtamečiame karinės paskirties pastate (Ulonų 14A, kuopų patalpose) buvo įkurta ekspozicija, pavadinta „Mūsų tautos istorinė atmintis", kurioje sukaupta įvairių eksponatų, t.y. partizanų buvusios ginkluotės, asmeninių daiktų, partizaninio karo metu vadų rašytų įsakymų, kitų dokumentų, buvusių Lietuvos partizanų nuotraukų, partizanų žeminės fragmentų ir t.t.. Rinktinėje veikiančią ekspoziciją nuolat lanko Alytaus ir Marijampolės apskričių ugdymo įstaigų moksleiviai. Pageidaujant Alytaus, Marijampolės apskrities švietimo įstaigoms, ekspozicijoje vedamos istorijos pamokos.

 

Daugiau informacijos rinktinės facebook profilyje    - https://www.facebook.com/KASP1R 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-12-09
Sprendimas: Fresh Media