Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2018 naujienos

DAINAVOS APYGARDOS 1-OSIOS RINKTINĖS KUOPŲ VERTINAMOSIOS LAUKO TAKTIKOS PRATYBOS
2018-10-09
img
2018 m. spalio 5-7 dienomis Simno (Alytaus r.) ir Krosnos (Lazdijų r.) apylinkėse vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kuopų skyrių vertinamosios lauko taktikos pratybos „Plėšrus vanagas 2018", kuriose dalyvavo Alytaus kuopų kariai savanoriai. Šiemet tai jau antrosios vertinamosios lauko taktikos pratybos rinktinės kuopoms. Pirmosios jau vyko rugsėjo 14-16 dienomis, paskutinės - trečiosios vyks spalio 26-28 dienomis.
null
Rinktinės kariai dalyvavo tarptautinėse pratybose „Saber Junction 2018
2018-10-02
img

Rugsėjo 30 d. iš tarptautinių pratybų „Saber Junction 2018" vykusių Vokietijos Hohenfels poligone bei jo apylinkėse grįžo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių suformuotas padalinys.

 

Per pirmąsias dvi šių pratybų savaites mūsų kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų (JAV SOP) vienetu vykdė pasiruošimą pratyboms bei būsimoms operacijoms. Buvo atnaujinami individualūs ir kolektyviniai įgūdžiai veikiant kartu su JAV kariais. Po bendrų treniruočių jungtinis padalinys buvo pasirengęs vykdyti taktinį judėjimą, pasalas, žvalgybą, reidą ir kitas mažų padalinių užduotis.

null
PIETŲ LIETUVOJE SAVAITGALĮ VYKO DAINAVOS APYGARDOS 1-OSIOS RINKTINĖS KUOPŲ VERTINAMOSIOS LAUKO TAKTIKOS PRATYBOS
2018-09-17
img

2018 m. rugsėjo 14-16 dienomis Leipalingio (Druskininkų r.) ir Veisiejų (Lazdijų r.) apylinkėse vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kuopų skyrių vertinamosios lauko taktikos pratybos „Plėšrus vanagas 2018", kuriose dalyvavo Druskininkų, Varėnos ir Lazdijų kuopų kariai savanoriai, taip pat Estijos savanorių pajėgų (est. Kaitseliit), NATO priešakinių pajėgų (eFP) bataliono kovinės grupės, DK Birutės ulonų bataliono tiesioginės paramos kuopos kariai. Šiemet tai buvo pirmosios vertinamosios lauko taktikos pratybos. Kitų kuopų pratybos bus vykdomos spalio 5-7 ir 26-28 dienomis.

null
Savanorių pajėgų sporto žaidynėse pergalę iškovojo Dainavos rinktinės kariai
2018-07-05
img

Birželio 30 – liepos 1 d. nuotykių parke „Tarzanija“ (Alytaus r.) vyko 28-osios Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynės. Kovoje dėl sportiškiausios rinktinės vardo dalyvavo šešių rinktinių sporto komandos, taip pat žaidynėse šiais metais tradiciškai varžėsi ir Latvijos bei Estijos savanoriškųjų pajėgų komandos. Po įnirtingų kovų pergalę iškovojo žaidynių šeimininkai - KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai. Antrąją vietą iškovojo Žemaičių (Klaipėda), trečiąją - Prisikėlimo (Šiauliai) rinktinių sporto komandos.

null
LENKIJOS KARIŲ VIZITAS
2018-06-22
img
Birželio 21 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ojoje rinktinėje lankėsi Lenkijos 1-ojo Teritorinio gynybos vieneto brigados vadas (angl. Commander of 1-st Territorial Defence Forces Brigade) vadas pulkininkas Slawomir Kocanowski bei Baltstogės vaivadijos karinio štabo vadas (angl. Voivodeship Military Staff in Białystok) pulkininkas Zbigniew Redziak su karių delegacija.
null
KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGŲ DAINAVOS APYGARDOS 1-OSIOS RINKTINĖS KARIAI IŠLYDĖTI Į JUNGTINIŲ TAUTŲ OPERACIJĄ MALYJE MINUSMA
2018-06-04
img

2018 m. birželio 1 d. Alytuje vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto trečiosios pamainos karių (PAV-3), išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.
Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Julius Sabatauskas, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys, l. vykdantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado funkcijas plk. ltn. Denisas Starikovičius, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Arnas Mikaila, karinių, sukarintų struktūrų atstovai, išvykstančių į tarptautinę operaciją karių savanorių artimieji ir kiti garbingi svečiai.

null
LAZDIJŲ KUOPOS PRATYBOS
2018-05-29
img

Gegužės mėn. 25/27 d. 108 lengvųjų pėstininkų kuopa dalyvavo lauko taktikos pratybose, kurių metu kariai vykdė slaptą taktinį judėjimą, patrulio bazės užėmimą, pasalas, patrulius, išėjimą iš pasalos bei sužeistųjų evakuaciją iš mūšio lauko.
Pratybos prasidėjo kuopos atsakomybės rajone. Kiekvienas kuopos skyriaus vadas turėjo surinkti karius tam tikruose susitelkimo taškuose - tai buvo tikrai nelengva užduotis kuopos skyrių vadams.

null
Savaitgalį Alytuje vyko kariuomenės ir visuomenės šventė
2018-05-21
img

PaPartizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė šiemet vyko Alytuje. Jaunimo parke gegužės 19 d. nuo pat ryto galima buvo pamatyti Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų technikos ginkluotės bei įrangos parodas, taip pat kariai buvo parengę įvairių veiklų, kad visuomenė kuo artimiau susipažintų su įvairiomis kariuomenės rūšimis, pamatytų kaip ruošiamasi šalies gynybai, patirtų kuo daugiau gerų įspūdžių, o kai kas galbūt apsispręstų tapti kariuomenės dalimi. Rinktinės kariai šventėje atstovavo Savanorių pajėgas, pristatė turimą ginkluotę, ekipuotę, verbavo į KASP, įruošė „karinį kliūčių ruožą" bei persikėlimo su virve rungtis. rtizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė šiemet vyko Alytuje. Jaunimo parke gegužės 19 d. nuo pat ryto galima buvo pamatyti Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų technikos ginkluotės bei įrangos parodas, taip pat kariai buvo parengę įvairių veiklų, kad visuomenė kuo artimiau suPartizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė šiemet vyko Alytuje. Jaunimo parke gegužės 19 d. nuo pat ryto galima buvo pamatyti Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų technikos ginkluotės bei įrangos parodas, taip pat kariai buvo parengę įvairių veiklų, kad visuomenė kuo artimiau susipažintų su įvairiomis kariuomenės rūšimis, pamatytų kaip ruošiamasi šalies gynybai, patirtų kuo daugiau gerų įspūdžių, o kai kas galbūt apsispręstų tapti kariuomenės dalimi. Rinktinės kariai šventėje atstovavo Savanorių pajėgas, pristatė turimą ginkluotę, ekipuotę, verbavo į KASP, įruošė „karinį kliūčių ruožą" bei persikėlimo su virve rungtis. sipažintų su įvairiomis kariuomenės rūšimis, pamatytų kaip ruošiamasi šalies gynybai, patirtų kuo daugiau gerų įspūdžių, o kai kas galbūt apsispręstų tapti kariuomenės dalimi. Rinktinės kariai šventėje atstovavo Savanorių pajėgas, pristatė turimą ginkluotę, ekipuotę, verbavo į KASP, įruošė „karinį kliūčių ruožą" bei persikėlimo su virve rungtis.

null
Pagerbti Kalniškės mūšyje žuvę partizanai
2018-05-14
img
Gegužės 12 d. Lazdijų rajone Kalniškės miške paminėtos Kalniškės mūšio 73-iosios metinės.
KASP Dainavos apygardos 1-oji rinktinė kartu su Lazdijų kultūros centru tradiciškai organizuoja visą eilę renginių, skirtų vienam didžiausių partizaninių mūšių, vykusių Pietų Lietuvoje, paminėti. Minėjimo renginiai prasidėjo Lazdijuose - prie Nepriklausomybės bei Adolfo Ramanausko - Vanago paminklų padėtos gėlės, uždegtos žvakės, kariai iššovė atminimo salves.
null
NAUJAS IŠŠŪKIS - NAUJA PATIRTIS
2018-05-02
img

Turbūt daugelis 106 ir 108 LPK karių balandžio 27 d. vakare negalėjo užmigti, nes 28 ir 29 dienomis vyko skyriaus motorizacija. Tai naujas iššūkis - išbandyti keturračius ir motociklus vykdant taktikos pratybas. Visi skubėjo į brg. gen. K. Veverskio poligoną išbandyti naujų „kovos draugų". Savaitgalis buvo skirtas daugiau vairavimui nei užduočių vykdymui, tačiau vairavimas priartintas prie galimų užduočių spektro. Pirmiausia kariai išklausė instruktažą ir patirtį iš kolegų, kurie papasakojo daug subtilybių. Po to pasikeisdami išbandė techniką. 106 LPK bandė keturračius ir motociklu, 108 LPK bandė tik keturračius. Abi kuopos pasirinko vietas atitinkančias realias vietas savo atsakomybės rajone. Kariai įgijo didžiulę patirtį ir po pratybų, kad ir pavargę, bet su šypsenomis dalinosi įspūdžiais. 106 ir 108 LPK pirmosios, tačiau ne paskutinės, kuopos KASP 1R išbandžiusios naują kovos variantą. Pirmas įspūdis geras, toliau belieka tobulinti technikos vairavimo įgūdžius bei užduočių atlikimo techniką. Nesibaigus pratyboms kariai jau klausė „o kada kitos tokio pobūdžio pratybos?".

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media