Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2014 m.

Administracinė diena 206 pėstininkų kuopoje
2014-12-20
img
Š.m. gruodžio 20 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 205 ir 206 kuopų kariams savanoriams vyko administracinė diena. Jų tikslas - patikrinti karių ginkluotę ir ekipuotę, supažindinti karius su k...itų metų veikla, identifikuoti problemas.
null
Advento vakaronė
2014-12-17
img
2014 m. gruodžio 17 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko Rinktinės karių Advento vakaronė. Kauno įgulos kapelionas kpt. Tomas Karklys palinkėjo susirinkusiems kasdienių rūpesčių sūkuryje neprarasti tikėjimo, meilės ir vilties. Rinktinės ...vadas plk. ltn. Elegijus Paulavičius priminė, kad net dėvėdami vienodas uniformas  išliekame skirtingi savo norais, lūkesčiais ir viltimis, kad tik išmokus tolerancijos vieni kitiems kasdienę tarnybą, kurioje praleidžiame didesnę dalį laiko, padarysime lengvesne. 
null
Administracinė diena
2014-12-14
img
Gruodžio 13-14 dienomis KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-ojoje rinktinėje vyko užsiėmimai, skirti administraciniams reikalams. Jų tikslas – patikrinti karių ginkluotę ir ekipuotę, supažindinti karius su kitų metų veikla, identifikuoti problemas. Į administracinę dieną ŠAK kuopavietėje buvo pakviesti Kauno mieste dislokuotų kuopų kariai savanoriai, o Kėdainių kuopavietėje rinkosi 207 pėstininkų kuopos kariai.
null
Apdovanotas fotokonkurso geriausios nuotraukos nugalėtojas
2014-12-13
img
2014 metų gruodžio 13 d. buvo apdovanotas rinktinės geriausios nuotraukos fotokonkurso ,,Rinktinės kariai fotografijoje 2014" nugalėtojas. Juo tapo 204 pėstininkų kuopos karys savanoris srž. Jonas Baltrušaitis.
null
Ekskursija kariams savanoriams
2014-12-07
img

Š.m. gruodžio 7 diena rinktinės kariams savanoriams buvo skirta pilietiniam patriotiniam ugdymui. Dieną kariai pradėjo originalios režisūros filmo ,,9 laiškai iš Afganistano“ peržiūra. Žiūrėdami filmą kariai prisiminė apie pirmosios Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės gyvenimą, jų buitį 2005 metais.

null
TMU pratybos
2014-11-30
img

2014 m. lapkričio 29-30 d. 2-osios rinktinės kariai savanoriai dalyvavo Sausumos pajėgų taikos meto užduočių operacinių pajėgų pratybose. Rinktinės kariai savanoriai šiose pratybose dalyvavo kaip situacijas imituojančios pajėgos, paprastai tariant - palankiai ir nepalankiai nusiteikę "vietiniai" gyventojai ir sabotažo organizatoriai. Kariai savanoriai prie objekto Maišiagalos apylinkėse esančios radioaktyviųjų atliekų saugyklos - išsidėsčiusiems ir apsaugą vykdžiusiems Vilniaus rinktinės kariams savanoriams imitavo kelias situacijas ir patikrino karių žinias vykdant kontrolės posto ir objekto apsaugos užduotis. Pirmoji iš jų buvo tariamojo Lesto darbuotojo atvykimas į objektą skaitliukų parodymų sutikrinimui, kai imitatorius neturėjo jokių savo priklausomybę įmonei patvirtinančio dokumento. Situaciją suvaidinti teko eil. Sauliui Marcinkevičiui, kuriam ši situacija buvo artima ir jo civilinio gyvenimo aplinkoje. Jis puikiai suvaidino susirūpinusį darbuotoją tuo paveikdamas karių veiksmų nuoseklumą. Jo dokumento kariai taip ir nepareikalavo. Tai pakankamai rimta klaida, nes tokiu atveju į objektą gali patekti ne tie žmonės. Kitais situacijas imitavo eil. Marius Žigalovas. Jis imitavo vietos gyventoją, radusį sprogmenį ir nusprendusį atnešti kariams, tikintis, jog jie žinos ką su juo darys.

null
Svarsčių kilnojimo pasaulio čempionatas
2014-11-23
img

Lapkričio 20-23 dienomis Vokietijos mieste Hamburge, vykusiame pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate Lietuvą atstovavo ir marijampolietis, senjorų sunkiosios atletikos klubo „Suvalkijos ąžuolas" sportininkas KASP 2-osios rinktinės karys srž. Tomas Miežlaiškis

null
Rinktinės kariai minėjo Lietuvos kariuomenės dieną
2014-11-23
img

Tęsiant Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų tradicijas lapkričio 21 dieną Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai rikiavosi iškilmingai rikiuotei Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

null
,,Lietuvos karžygio“ apdovanojimas
2014-11-22
img

2014 m. lapkričio 22 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje ,,Lietuvos karžygio" apdovanojimais septintą kartą pagerbti Krašto apsaugos kariai ir civiliai kilniais darbais garsinę Lietuvos kariuomenę. Iš bronzos išlietą 30 cm aukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlę skulptorius Romas Kvintas kūrė atsižvelgdamas į istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo laikų kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus. Šiemet bronzinė karžygio statulėlė įteikta iš gaisro senolę išgelbėjusiam, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje dirbančiam ats. vyr. srž. Arūnui Tveregai.

null
Kovinio šaudymo ir lauko taktinės pratybos
2014-11-16
img
Lapkričio 15-16 dienomis Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.) vykusiose kovinio šaudymo ir lauko taktinėse pratybose dalyvavę Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai įtvirtino š...audymo, kovinių granatų mėtymo, orientavimo vietovėje, žvalgybos įgūdžius. "Kiekvienas pėstininkas, privalo nepriekaištingai valdyti jam priskirtą pagrindinį ginklą. Nesvarbu, kokias funkcijas padalinyje karys vykdo, šaudymas yra vienas pamatinių jo gebėjimų - tai lyg savotiška pėstininko abėcėlė" - sakė kovinio šaudymo pratybų vadovas vyr.srž. Dainius Vilčinskas. Jis pasidžiaugė pasiektu pratybų rezultatu - "parengtas ir gerai ginklą valdantis karys mūšio lauke turi daugiau pasitikėjimo savimi, tai padeda išlaikyti motyvacijos lygį ir, svarbiausia, - joks priešas nenori susidurti su tokiu kariu akis į akį".
null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media